Zavrieť

Porady

Ako na darovaciu zmluvu v pozicii opatrovnika?

Ahojte, mam takyto problem, s ktorym by som potreboval pomoct. Som opatrovnikom mojmu otcovi kvoli jeho zdravotnemu stavu. Pred necelym pol rokom zdedil po mojom starom otcovi nejake peniaze. Chcel by ho este za svojho zivota rozdelit medzi mna ( opatrovnika ) a moju sestru, kedze ma este dve deti z prveho manzelstva, ktore o neho cely svoj zivot vobec nejavili zaujem, napriek jeho snahe, a nechce aby z tych penazi uvideli co i len cent. Toto ako jeho opatrovnik aj schvalujem. Lenze pri takychto ukonoch potrebujem schvalenie sudu, a dochadza tu ku konfliktu zaujmov, kedze nie som len jeho synom, ale aj jeho opatrovnikom. Viete mi poradit ako z tohoto vykorculovat?
Naposledy upravil tommy85 : 03.09.12 at 17:45
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Neviem. Cudzie peniaze som ešte nemíňala. Ak ti musí všetko schvaľovať súd, tak to musíš asi skúsiť.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Nebude lepšie tie peniaze potroche "minúť"?

    pavol54 je teraz online pavol54

    pavol54
    tommy85 Pozri príspevok
    po troche minut? no ale sud ma moze poziadat, aby som dokladoval ako narabam s jeho financiami, co potom?
    objednal by som si úkony ktoré by jeho deti nechceli robiť za žiadne prachy, napr urobenie poriadku po osobe zbavenej svojprávnosti, hygiena a pod. alebo myslíš že súd by nebol ochotný uveriť že si mu objednal niekoho aby ho trikrát denne utieral.

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    pochybujem, že by to súd schválil. A určite nie, ak by to bolo v prospech opatrovníka, kde by si potreboval ustanoviť kolízneho opatrovníka len pre tento úkon.
    Jedna možnosť je, že by to daroval len Tvojej sestre, Ty by si ho zastupoval (aj keď si nemyslím, že to súd schváli, lebo to nie je v jeho prospech...) a následne by ste sa so sestrou vyrovnali.

    tommy85 je offline (nepripojený) tommy85

    tommy85
    po troche minut? no ale sud ma moze poziadat, aby som dokladoval ako narabam s jeho financiami, co potom?

    Ako na darovaciu zmluvu v pozicii opatrovnika?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.