Zavrieť

Porady

Prevádzka v činžiaku

Ahojte,
chcem sa Vás spýtať ako postupovať a kde a akou formou sa sťažovať:

bytovka - 2 vchody a 3 poschodia a na prízemí je z jedného bytu je prerobené a zriadené mäsiarstvo. Ide o to, že nájomníkov, resp. majiteľov bytov z tejto strany obťažuje hluk mraziarenských zariadení a to 24 hod. denne a zápach z tejto prevádzky. Snažia sa spojiť aj s hygienou, no nezdvíhajú telefón, sťažnosť bola podaná aj správcovi bytov, no ten nereaguje. Majú sa obrátiť na mestský úrad?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    buchač Pozri príspevok
    Mám dojem , som dokonca presvedčený , že zriadenie tejto prevádzky sa neudialo len tak ...bez náležitých povolení a dodrania predpisov ...
    Hlavnou otázkou ale je , KTO povolil - podpísal z vlastníkov bytov to otvorenie mäsiarne...

    Hm , nemôžem si pomôcť , no musím zabrdnuť...
    Na hygiene telefóny nedvíhajú ???.....to si asi veľa dovolili , čo ??????????
    Kurnik ...takéto veci ( sťažnosti a podnety ) sa predsa telefonicky nevybavujú !!!
    Vždy písomne !!!...podanie doporučene alebo mailom ...

    Správcu by som aj písomnou formou ešte raz oslovil , následne aj osobnou návštevou poctil ...

    Mestský úrad nepomôže ???
    Súdy by sa zapodievali nejakou tou žalobou ....
    Juraj, prevádzka mäsiarne v tom činžiaku funguje už od čias socializmu a funguje to tak, že napr. 2 mesiace prevádzka funguje, potom je 3 mesiace zatvorená, nakoľko sa tam striedajú majitelia z dôvodu nerentability....Pravdou však je že priamo byt nad prevádzkou odkúpila známa, ale aj pre ostatných majiteľov je to rušivé....

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Na hygienu volá preto, aby jej poradili a vedela sa pohnúť dopredu.

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    A nevieš poradiť kam sa ísť sťažovať, resp. kam písať sťažnosti?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    otázka Pozri príspevok
    Ahojte,
    chcem sa Vás spýtať ako postupovať a kde a akou formou sa sťažovať:

    bytovka - 2 vchody a 3 poschodia a na prízemí je z jedného bytu je prerobené a zriadené mäsiarstvo. Ide o to, že nájomníkov, resp. majiteľov bytov z tejto strany obťažuje hluk mraziarenských zariadení a to 24 hod. denne a zápach z tejto prevádzky. Snažia sa spojiť aj s hygienou, no nezdvíhajú telefón, sťažnosť bola podaná aj správcovi bytov, no ten nereaguje. Majú sa obrátiť na mestský úrad?
    Mám dojem , som dokonca presvedčený , že zriadenie tejto prevádzky sa neudialo len tak ...bez náležitých povolení a dodrania predpisov ...
    Hlavnou otázkou ale je , KTO povolil - podpísal z vlastníkov bytov to otvorenie mäsiarne...

    Hm , nemôžem si pomôcť , no musím zabrdnuť...
    Na hygiene telefóny nedvíhajú ???.....to si asi veľa dovolili , čo ??????????
    Kurnik ...takéto veci ( sťažnosti a podnety ) sa predsa telefonicky nevybavujú !!!
    Vždy písomne !!!...podanie doporučene alebo mailom ...

    Správcu by som aj písomnou formou ešte raz oslovil , následne aj osobnou návštevou poctil ...

    Mestský úrad nepomôže ???
    Súdy by sa zapodievali nejakou tou žalobou ....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    otázka Pozri príspevok
    Juraj, prevádzka mäsiarne v tom činžiaku funguje už od čias socializmu a funguje to tak, že napr. 2 mesiace prevádzka funguje, potom je 3 mesiace zatvorená, nakoľko sa tam striedajú majitelia z dôvodu nerentability....Pravdou však je že priamo byt nad prevádzkou odkúpila známa, ale aj pre ostatných majiteľov je to rušivé....
    .....jááááááj , z textu sa nedalo vyčítať ....

    To je už fakt ale iný problém ...nezávideniahodný....

    Prevádzka v činžiaku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.