Zavrieť

Porady

vymáhanie pohľadávok

Dobrý viete poradiť nejakú firmu, ktorá sa zaoberá vymáhaním nedobytných pohľadávok. Máme pohľadávky po 365 dňoch splatnosti, firmy bud neexistujú alebo sú v konkurze. Odpredali by sme tieto pohľadávky aj za minimálne čiastky a nech si to oni vymáhajú aj v občianskych sporoch
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Naozaj ide o nedobytné pohľadávky?
    Nemyslím, že by existovala firma, ktorá by odkupovala nedobytné pohľadávky a k tomu ešte od dlžníkov, ktorí neexistujú, sú v konkurze (mimochodom je prihlásená pohľadávka v rámci konkurzného konania?), prípadne nemajú žiaden majetok...

    myfleetwood je offline (nepripojený) myfleetwood

    myfleetwood
    hm..zeby mi nieco uniklo v zakonoch ? Podla mna je rozumnejsie a financne vyhodnejsie nedobytne pohladavky uctovne odpisat nez ich predat hoci za jedno euro. Ak je ovsem cela firma permanentne v strate tak smola...

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    myfleetwood Pozri príspevok
    hm..zeby mi nieco uniklo v zakonoch ? Podla mna je rozumnejsie a financne vyhodnejsie nedobytne pohladavky uctovne odpisat nez ich predat hoci za jedno euro. Ak je ovsem cela firma permanentne v strate tak smola...
    len v jednoduchom účtovníctve je celkom problém sa zbaviť nejakej pohľadávky

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    V jednoduchom aj nedobytné pohľadávky musíš zdaniť. Alebo existuje aj nejaký iný spôsob vyradenia ?

    CarlV je offline (nepripojený) CarlV

    CarlV
    Ahoj, poskytujeme služby iným firmám a už nás silno nebavia tie, ktoré si nevedia faktúry platiť ani po desiatom upozornení... Takže sa začíname obzerať po nejakom riešení tohto problému, na druhej strane nevieme čo čakať od rôznych firiem, ktoré sa vymáhaním pohľadávok živia. Zatiaľ sa nám na dopyt ozvali z http://creditcollect.sk, poznáte ich niekto? Vedia čo robia? Alebo máte referencie na niekoho iného?
    martin33AA riešte si to vo vlastnej réžii je to lacnejšie - šikovný refernt ktorý bude súkať žaloby jedna radosť - ak ovšem obchody a fakturácie nie sú fiktívne
    martin33AA A ja osobne by som na splanosť čakal max. 60 dní a hned súd

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    Ahoj CarlV, ževraj jedni z najlepších sú exekučna.sk, ale ja som si vybral ccv.sk, pretože požadovali na začiatku menej peňazí. Tiež mám dostatok klientov, ktorí neplatia načas a toto je moje prvé vymáhanie, tak Ti dám vedieť ako dopadlo moje vymáhanie. Konkrétne u mňa sa jedná o sumu cca. 200e + úroky, takže to nieje nejaká extra suma. Som zvedavý ako sa im s tym bude chcieť robiť.

    martin33AA je offline (nepripojený) martin33AA

    pán martin33AA
    keby som mal takého učtovníka čo mi zavinil nedobytnost pohladávok,
    mohol by tak účtovat v tramtarijskej republike. Nedobytné pohladávky majú hodnotu 0,-€, mne by sa hodili dal by som ti 0,50 €. Možno by sa dalo dlžníkov postrašit trestným stíhaním- ale rozumy ti dávat viac nebudem zadarmo. Ked si mal šikovného učtovníka nech ti radí on. hahaha.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    martin33AA Pozri príspevok
    keby som mal takého učtovníka čo mi zavinil nedobytnost pohladávok,
    mohol by tak účtovat v tramtarijskej republike. Nedobytné pohladávky majú hodnotu 0,-€, mne by sa hodili dal by som ti 0,50 €. Možno by sa dalo dlžníkov postrašit trestným stíhaním- ale rozumy ti dávat viac nebudem zadarmo. Ked si mal šikovného učtovníka nech ti radí on. hahaha.
    Martin ... účtovníctvo ako také je momentálne na vedľajšej koľaji u mňa ... ale názor na to aj mám ...

    Skôr sa opýtam , že ako by si riešil nedobytnosť pohľadávky ak je firma niekde v trape ...
    Konateľ a či majiteľ v jednej osobe je a bol aj stíhaný v trestnom konaní ... dokonca aj právoplatne odsúdený a ani sa neodvolal...

    Exekúcia síce prichádza aj do úvahy , šak nie je problém poveriť nejakého ...ten bude v pohode a v práve konať ...
    Len jeden problém vystáva následne .... lebo niet nejak čo konfiškovať ...
    Kto zaplatí toho exekútora ???


    ...a účtovník ???
    Hm ... niekedy čarodejník ..............ako príklad dávam Kordiaka z Paneláku ......
    ...jedného takého aj poznám .... milióny zaretušoval ...........žije si jak na zámku ....vyváža sa v Poršátku ....
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    martin33AA 1/ trovy exekúcie ak je zastavená z zo zákonných dôvodov v určitých prípadoch uhrádza oprávnený
    martin33AA ak naozaj "niet čo brat" musi ti stačit že sedí v chládku
    buchač ...veď to je to práve , že nesedí v chládku , len podmienka bola vymeraná...
    martin33AA tak ho treba nachytat aby porušil podmienku
      zbaliť

    neostar je offline (nepripojený) neostar

    neostar
    Dantess Pozri príspevok
    ja som si vybral ccv.sk, pretože požadovali na začiatku menej peňazí. Konkrétne u mňa sa jedná o sumu cca. 200e + úroky, takže to nieje nejaká extra suma. Som zvedavý ako sa im s tym bude chcieť robiť.
    Mohol by si prezradiť koľko požadovali na začiatok pri sume 200,-€?

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    neostar 40e + DPH. Nerozlisuju to od sumy, ktoru vymahaju.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Co moze urobit vymahacska firma navyse oproti tomu co mozes urobit ty?

    NIC

    Budu posielat presne take iste upomienky ako mozes ty. Ak dlznik este existuje a nie je v konkurze, tak bude na sud podavat presne take iste navrhy na vydanie platobneho rozkazu ako ty.

    Tj. dat si vymahat pohladavky ma zmysel iba vtedy ak ich mas tolko, ze ich nestihas obhospodarovat sam.

    Ak su dlznici v konkurze a nemas pohladavku prihlasenu, tak uz jej vymahatelnost zanikla.

    Ak dlznik zanikol, tak aj vymahatelnost pohladavky zanikla..
    Dobrý deň, kontaktujte firmu OK BIZNIS s.r.o., pri mimosúdnom vymáhaní nič neplatíte,platíte až po vymôžení zmluvou dohodnutú províziu,e-mail:vymahanie@okbiznis.sk

    matej85 je offline (nepripojený) matej85

    matej85
    Skusali ste sa obratit aj na detektivnu kancelariu? Aka je uspesnost vymahania takouto formou?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    matej85 Pozri príspevok
    Skusali ste sa obratit aj na detektivnu kancelariu? Aka je uspesnost vymahania takouto formou?
    Detektívna kancelária určite nemá v ponuke takúto službu ....

    matej85 je offline (nepripojený) matej85

    matej85
    Praveze ponukaju taketo sluzby, konkretne ide o ziskavanie informacii v suvislosti s vymahanim pohladavok

    admin134 je offline (nepripojený) admin134

    admin134
    Určite nikomu neodporúčam skupinu Ficek&Ficeková, na webe tvrdia, že nezaplatíte nič, všetko zaplatí dlžník, ale opak je pravdou. Nevymôžu vám ani cent, iba nechajú potvrdiť súdom dlh a vás nechajú platiť súdne poplatky, budú vás ťahať na pojednávania, príp. brať peniaze za vaše zastupovanie a po vydaní rozhodnutia, ktoré vám nezaručí ani cent vás nechajú zaplatiť trovy konania. Potom vám dajú do mailu, že ak vám klient nezaplatil citujem dobrovoľne (teda na základe súdneho rozhodnutia), môžete dlh postúpiť na exekúciu, ktorá je spojená s poplatkom a ktorú treba zvážiť vzhľadom na majetkové pomery dlžníka. A ako bonus vám v telefóne povedia, že keď ste nespokojný, mali ste si najať skutočnú spoločnosť na vymáhanie dlhov a nie právnikov Najhoršia skúsenosť s vymáhaním pohľadávok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.