Zavrieť

Porady

Ina firma prebrala nazov a zaregistrovala ho

Dostal som mail, ze firma s rovnakym nazvom ma vraj registrovanu znacku a ze aby som nazov mojej firmy zmenil. Ja fungujem uz niekolko rokov, a som zivnostnik, teda nazov firmy je aj moje meno, tyka sa ma to tym padom?
Pozeral som nejake registracie a stoji to okolo 1000€

Mate s tym skusenosti?

Dear Sirs,

We are sorry to inform you that *** is a brand of our property registered in your country and Protected by OAMI.
I ask you urgently to delete or modify your name company, otherwise we will have to initiate legal proceedings.
I invite you to solve into this matter as soon as possible.
Usporiadat
allgreen allgreen

allgreen je offline (nepripojený) allgreen

Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac
čista blbosť alias ofajč cez mail, je to nieco ako ked ti dojde mail ze si zdedil milonove dedicstvo po tvojom prapra dedovy s 12teho kolena a si jediny dedic, neveriš? je to tak! stačí zaplatiť právnika
0 0
Ericsoft Ericsoft

Ericsoft je offline (nepripojený) Ericsoft

Nie, ja o tej firme viem že existuje v zahraničí. Je to oficiálny mail.
0 0
peterknazeje peterknazeje

peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

Ericsoft Pozri príspevok
Dostal som mail, ze firma s rovnakym nazvom ma vraj registrovanu znacku a ze aby som nazov mojej firmy zmenil.
- registrovanu znacku pre Slovensko? skuste definovat aku znacku a ktora firma si to narokuje,
- obchodna znamka ericsoft nie je registrovana na Urade priemyselneho vlastnictva SR
0 0
Ericsoft Ericsoft

Ericsoft je offline (nepripojený) Ericsoft

No tak teraz čo? ..

Ja ako živnostník, podľa tohoto "- Obchodným menom fyzickej osoby je jej meno a priezvisko (ďalej len "meno"). Obchodné meno fyzickej osoby môže obsahovať dodatok odlišujúci osobu podnikateľa alebo druh podnikania." keď mám za menom nejaký názov, tak to nieje moje obchodné meno, iba dodatok? Ide o to, že podľa tohoto:
k Vášmu mailu uvádzame, že zápisom ochrannej známky spoločenstva (CTM) do registra OHIM-u získava majiteľ právo na jej používanie v celej Európskej únii (teda aj u nás) a zároveň právo zakázať používanie tejto ochrannej známky tretími osobami a požadovať primeranú a spravodlivú náhradu v prípade porušovania práv. tá firma má nárok na ten názov a ja ho nemôžem používať a teda teraz by som ho už na svk ani nemohol zaregistrovať lebo už existuje v tom OHIM a je to podobný obor činnosti.

Znamená to teda, že ak máte firmu a nemáte jej obchodné meno registrované či už na SVK alebo v OHIM, tak môže jedného dňa niekto prísť, zaregistrovať ho a máte smolu. Všetká snaha o reklamu vyjde nazmar.?

Mne sa to celkom nezdá, keď som si zakladal živnosť, úrad mi ten názov povolil, nemôžu mi ho predsa teraz zakázať po x rokoch.. čo to je zas za bordel.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Ale moze, spomen si napr. ako sa nas povodny RUM, vyrabany na Slovensku a v Cechach roky, musel premenovat a mame Um a Tuzemak a co ja viem co, lebo rum moze byt len biely alkohol .
0 0
Ericsoft Ericsoft

Ericsoft je offline (nepripojený) Ericsoft

To mi akože neostáva iné ako si pekne zmeniť názov, prerobiť všetky zmluvy, všetkým zákazníkom nahlásiť zmenu, a čo povesť, meno a všetká reklama?

Ale doménu im nedám, aj keď predpokladám že aj tú si nakoniec získajú bez môjho súhlasu..

Dám si do názvu pomlčku alebo hviezdičku a bude, nič nebudem meniť
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Ericsoft Pozri príspevok
No tak teraz čo? ..

Ja ako živnostník, podľa tohoto "- Obchodným menom fyzickej osoby je jej meno a priezvisko (ďalej len "meno"). Obchodné meno fyzickej osoby môže obsahovať dodatok odlišujúci osobu podnikateľa alebo druh podnikania." keď mám za menom nejaký názov, tak to nieje moje obchodné meno, iba dodatok? Ide o to, že podľa tohoto:
k Vášmu mailu uvádzame, že zápisom ochrannej známky spoločenstva (CTM) do registra OHIM-u získava majiteľ právo na jej používanie v celej Európskej únii (teda aj u nás) a zároveň právo zakázať používanie tejto ochrannej známky tretími osobami a požadovať primeranú a spravodlivú náhradu v prípade porušovania práv. tá firma má nárok na ten názov a ja ho nemôžem používať a teda teraz by som ho už na svk ani nemohol zaregistrovať lebo už existuje v tom OHIM a je to podobný obor činnosti.

Znamená to teda, že ak máte firmu a nemáte jej obchodné meno registrované či už na SVK alebo v OHIM, tak môže jedného dňa niekto prísť, zaregistrovať ho a máte smolu. Všetká snaha o reklamu vyjde nazmar.?

Mne sa to celkom nezdá, keď som si zakladal živnosť, úrad mi ten názov povolil, nemôžu mi ho predsa teraz zakázať po x rokoch.. čo to je zas za bordel.
Ale Tvoje obchodné meno je krstné meno+priezvisko+dodatok. Ty predsa nikde nevystupuješ len s názvom dodatku. Ak áno, tak to nerobíš správne. Porušuješ zákon....
0 0
Ericsoft Ericsoft

Ericsoft je offline (nepripojený) Ericsoft

Nevystupujem, ale všade mám veľkým ERICSOFT a meno mám len malým, napr na stránke ako header meno ani nemám.

Môžem to napraviť ak mi to pomôže.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Ericsoft Pozri príspevok
Nevystupujem, ale všade mám veľkým ERICSOFT a meno mám len malým, napr na stránke ako header meno ani nemám.

Môžem to napraviť ak mi to pomôže.
tak si uvádzaj svoje obchodné meno všade tak, ako ho máš na ŽL a máš po probléme. Meno a priezvisko môže byť aj menším písmom, ale najskôr musí byť to meno a priezvisko a potom za pomlčkou alebo v druhom riadku si daj veľkým dodatok. A nemôžu Ti nič, je to Tvoje obchodné meno, ktoré máš schválené našimi úradmi a tak ho používaš....
0 0
Ericsoft Ericsoft

Ericsoft je offline (nepripojený) Ericsoft

Ale podľa tohoto "a zároveň právo zakázať používanie tejto ochrannej známky tretími osobami a požadovať primeranú a spravodlivú náhradu v prípade porušovania práv." majú právo prinútiť ma prestať používať ten názov, aj keď len za mojím menom.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Nemajú právo ťa prinútiť prestať používať tvoje obchodné meno ( napr. Jožko Mrkvička - ERICSOFT). No ak majú zaregistrovanú ochr. známku ERICSOFT, tak tú ty nemôžeš používať. (napr. nazveš svoj produkt ERICSOFT alebo budes vystupovat len pod neúplným obchodným menom ERICSOFT). Inak zisti si, v akom rozsahu a v ktorých krajinách majú značku registrovanú.
0 0
Ericsoft Ericsoft

Ericsoft je offline (nepripojený) Ericsoft

Tuto je presný popis (treba zadať ako trade mark name ericsoft)
http://oami.europa.eu/CTMOnline/Requ...DetailIR_NoReg
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Problem vznikol na základe poangličtenia tohto Tvojho obchodného mena / Eric-soft /

ak by si si hneď na začiatku uvedomil,že si Slovák /teda predpokladám/ a do obchodného mena uviedol

napr. Erik-soft, či ERIKSOFT , ak Ti to je takto ľubozvučnejšie, tak tento problém by vobec nevznikol.

Ono nositelia mena Erik, či Eric su dosť hojne rozšírení a nemožeš im zabraniť aby sa realizovali v IT-biznise.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

maju zaregistrovane len logo, nie slovo ericsoft

http://esearch.oami.europa.eu/copla/...-1,1-1,2-1,3-1
1 0
Ericsoft Ericsoft

Ericsoft je offline (nepripojený) Ericsoft

1Dara no to je pravda.. tak to je zaujímavé, oni totiž napísali: We are sorry to inform you that ERICSOFT is a brand of our property registered in your country and Protected by OAMI.

Indeed no áno, ale tak ja nikomu v ničom brániť nechcem, práve naopak, oni by chceli mne Tak myslím že som neni jediný čo si poangličtil názov
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Ericsoft Pozri príspevok
1Dara no to je pravda.. tak to je zaujímavé, oni totiž napísali: We are sorry to inform you that ERICSOFT is a brand of our property registered in your country and Protected by OAMI.

Indeed no áno, ale tak ja nikomu v ničom brániť nechcem, práve naopak, oni by chceli mne Tak myslím že som neni jediný čo si poangličtil názov
tak im odpis, nech ti poslu prislusne registracne cisla a link na databazu, kde si to mozes overit
0 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

Podla mna maju aj tak registrovanu len obrazovu znamku...
0 0
Ericsoft Ericsoft

Ericsoft je offline (nepripojený) Ericsoft

Áno, pre WO (svet) majú len grafickú, majú aj názov ale iba pre IT (taliansko)

Dám si spraviť rešerš na ericsoft a dám si to zaregistrovať tu na SVK.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ericsoft Pozri príspevok
Dostal som mail, ze firma s rovnakym nazvom ma vraj registrovanu znacku a ze aby som nazov mojej firmy zmenil. Ja fungujem uz niekolko rokov, a som zivnostnik, teda nazov firmy je aj moje meno, tyka sa ma to tym padom?
Pozeral som nejake registracie a stoji to okolo 1000€

Mate s tym skusenosti?

Dear Sirs,

We are sorry to inform you that *** is a brand of our property registered in your country and Protected by OAMI.
I ask you urgently to delete or modify your name company, otherwise we will have to initiate legal proceedings.
I invite you to solve into this matter as soon as possible.

Pokiaľ si fyzická osoba živnostník, tvoje obchodné meno znie hlavne meno a priezvisko (ten dovetok je len dodatok tvojho obchodného mena, takže sa nedaj zastrašiť)
1 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

No a dávaj bacha, aby si tvoj syn nezačal písať k menu Ericsson !
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať