Zavrieť

Porady

Zavedenie registracnej pokladne, eshop uctovnictvo ?

Dobry den,
prevadzkujem internetovy obchod (sidlo na mieste trvaleho pobytu), uvazujem o zriadeni registracnej pokladne je mi jasne, ze pokial chcem prijimat hotovost potrebujem ERP. Zakupim ju u nejakeho certifikovaneho dodavatela aby splnala vsetko podla zakonov atd. nahlasim ju na danovom urade...nahodim data tovar...konkretne sa jedna o typ Euro 50T mini
Moje otazky:
1. Je stym spojeny este nejaky ukon, ktory som nespomenul resp. nejake poplatky okerm kupy ?
2. V pripade, ze budem mat pokladnu je potrebne vystavovat fakturu pri platbe v hotovosti + doklad z pokladne alebo staci len samotny pokladnicni doklad ?
3. Ked vykonam dennu uzavierku je potrebne danu hotovost v ten den vlozit na moj ucet alebo staci ak celkovy hotovostny prijem za dany mesiac vlozim na ucet na konci daneho mesiaca ?

Som vopred vdacny za kadzu radu, odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    e-shop sa podľa mňa netýka hotovosti, ale ak u teba špeciálne a´áno, tak
    1. musíš mť aj POKL.knihu, musí byť aj evidovaná na DU
    2. nie je potrebné, ale závisí od sumy, je rozdiel či bude platba cash, alebo platobnou kartou. Stačí doklad z ERP-tam musia byť rozpísané o.i. položky.
    3. môžeš aj mesačne, ale v kase musíš mať to, čo ukazuje, po uzávierke budeš mať stav vynulovaný, takže peniaze v kase nesmú zostať, ak si ich budeš nosiť vo vačlu, alebo dáš na účet - to je už tvoje rozhodnutie.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    ja len kejku trosku doplnim, peniaze z ERP nemusis vobec vkladat na bankovy ucet ak nechces, mozes ich ukladat hoc aj v ponozke, alebo vzdy po uzavierke urobit vklad a vlozit presnu sumu do "pokladnicnej zasuvky"

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Mato133 Pozri príspevok
    Dobry den,
    prevadzkujem internetovy obchod (sidlo na mieste trvaleho pobytu), uvazujem o zriadeni registracnej pokladne je mi jasne, ze pokial chcem prijimat hotovost potrebujem ERP. Zakupim ju u nejakeho certifikovaneho dodavatela aby splnala vsetko podla zakonov atd. nahlasim ju na danovom urade...nahodim data tovar...konkretne sa jedna o typ Euro 50T mini
    Moje otazky:
    1. Je stym spojeny este nejaky ukon, ktory som nespomenul resp. nejake poplatky okerm kupy ?
    2. V pripade, ze budem mat pokladnu je potrebne vystavovat fakturu pri platbe v hotovosti + doklad z pokladne alebo staci len samotny pokladnicni doklad ?
    3. Ked vykonam dennu uzavierku je potrebne danu hotovost v ten den vlozit na moj ucet alebo staci ak celkovy hotovostny prijem za dany mesiac vlozim na ucet na konci daneho mesiaca ?

    Som vopred vdacny za kadzu radu, odpoved
    Máš príjmy v hotovosti? Príjmy prijaté cez poštu alebo kuriéra sa nemusia evidovať v ERP.

    Mato133 je offline (nepripojený) Mato133

    Mato133
    Dakujem za vsetky odpovede ste super Dovod preco som tieto informacie potreboval vediet je ze, niekedy chce zakaznik ( vacsinou niekto poznamosti) tovar vidiet/kupit osobne a zda sa mi zbytocne riesit to cez faktury a prevody/dobierky ze by som rovno vystavil doklad (cez pokladnu) a prijal hotovost aby som cely proces urychlil.Kazdopadne dakujem zatial to necham na fakturach a dobierkach v pripade ze by som uz povazoval za nutne zaviest pokladnu uz viem co to presne obnasa dakujem vam

    Zavedenie registracnej pokladne, eshop uctovnictvo ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.