Zavrieť

Porady

Reklamácia/vrátenie peňazí, za nefunkčné elektro zariadenie

Prosím o pomoc v nasledovnej veci. Dňa 13.09.2012, som si zakúpil v Košickej pobočke predajni DATART, elektro zariadenie na notebook. Toto zariadenie mi bolo predajcom odporučené ako vhodný typ na môj notebook, pričom na obale danného zariadenia neboli žiadne informácie o parametroch/požiadavkách zariadenia. Po príchode domov do Rožňavy, som výrobok odskúšal, no nefungoval, nakoľko môj notebook nespĺňal parametre, pre správnu funkciu toho zariadenia, tak som danné zariadenie, dňa 14.09.2012, odoslal balíkom speť do predajne v Košiciach (toto mi odporučili na tel. infolinke Datart, ale uprednostnovali osobný kontakt na predajni), pričom som žiadal/reklamoval vrátenie peňazí z dôvodu nefunkčnosti toho zariadenia, osobná reklamácia nepripadala v úvahu, nakoľko predajňa je v KE a ja som z RV a cesta do KE, by ma vyšla pomaly drahšie ako samotný výrobok (cena: 17,90 €), tak som zvolil túto formu reklamácie, pričom som im do danného balíku/reklamácia oznámil č. bankového účtu, kde mi môžu vráťiť peniaze, resp. adresu, pre vrátenie peňazí poštovou poukážkou. Dňa 27.09.2012, mi prišiel so spomínanej predajne list, že za danné zariadenie mi peniaze vrátia, ale len ak osobne prídem do predajne a ich stanovisko je nemené a danné zariadenie si nechali. A tak sa pýtam, viem sa voči tomuto nejako odvolať, aby som tam nemusel ísť, nakoľko je to pre mňa dosť nákladné, napr. odvolať sa im na nejaký zákon alebo podobne. Keby som bol z BA (resp. iného štátu), tiež by som musel prísť na SK si pre peniaze , niesu mi oni poviný peniaze zaslať na účet alebo poštovou poukážkou. Za všetky odpovede vopred diki.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Otázne, či je to naozaj reklamácia alebo len vrátenie tovaru, ktorý spoločnosť umožňuje nad rámec zákona. Ak to druhé, tak keďže nemáte nárok na vrátenie peňazí, tak je na danej spoločnosti, aké má podmienky takejto služby.

    kitt77 je offline (nepripojený) kitt77

    kitt77
    Práveže nárok na vrátenie peňazí mám, oni mi v tom liste čo spomínam vyššie napísali, že mi peniaze vrátia, ale len na predajni, čiže si mám po nich prísť, iným spôsobom nie. a evidujú to ako reklamáciu. V ich liste je uvedená ako vec (predmet listu) Reklamácia.
    Advokát pôsobiaci od roku 1991 najmä v oblasti obchodného, občianskeho, pracovného, medicínskeho a farmaceutického práva ako aj v iných oblastiach práva v SR. ...viac JUDr. Pavol Kollár
    Ak Vám reklamáciu uznali, pretože Vám predali niečo iné ako ste chceli a boli ste o tom ubezpečený, napíšte im že odstupujete od kúpnej zmluvy a žiadate aby Vám peniaze zaslali bezhotovostným prevodom na Váš bankový účet č. ................
    Podľa § 623 Občianskeho zákonníka (1) Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť.

    kitt77 je offline (nepripojený) kitt77

    kitt77
    Ďakujem, a aj keby napriek tomu mi nevrátili peniaze? kam sa mám obrátiť na SOI? resp informovať ich v tom odstúpení od zmluvy o tom že ak tomu nevyhovejú dám ich na SOI.vraj im nič neprikazuje vrátiť mi peniaze na účet. oni mi peniaze daju ale len osobne
    Naposledy upravil kitt77 : 29.09.12 at 09:10

    Reklamácia/vrátenie peňazí, za nefunkčné elektro zariadenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.