Zavrieť

Porady

Obnovenie dedičského konania

Dobrý deň

dnes mi prišlo predvolanie z notárskeho úradu vo veci prejednania dedičského konania po mojej nebohej babke, ktorá zomrela pred 47-rokmi!!! Dedičské konanie ale prebehlo hned po jej smrti s dedičmi -môj otec a jeho sestra( obaja už nežijú). Dedičské konanie po smrti môjho otca už prebehlo.
Nechápem teda, čo sa tam môže prejadnávať takmer po 50-tich rokoch od babkinej smrti. Nie je to už premlčaná doba?
Vopred ďakujem všetkým za odpoveď.
Naposledy upravil Viola 17 : 28.09.12 at 17:17
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    premlčané to nemá byť prečo... pravdepodobne sa objavil niekde dajaký kus poľa alebo pozemku... a oslovili Vás ako potomka po babke... možno oslovili aj potomkov Vašej tety...

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Bude to pozemok, niečo zabudnuté sa po rokoch našlo, niekto si s tým dal prácu a za vás to vybavil.

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    § 100 ods. 2 Občianskeho zákonníka:

    Premlčujú sa všetky majetkové práva s výnimkou vlastníckeho práva.

    možno v obci, kde prebehol ROEP (register obnovenej evidencie pozemkov), zapísali Tvoju starú mamu do listu vlastníctva. Počas socializmu sa často poľnohospodárska poôda neprejednávala, nakoľko bola v družstve, avšak družstvo túto pôdu len užívalo, nebolo vlastníkom.

    Najednoduchšie by bolo zavolať príslušnému notárovi, nech Ti pošlú súpis aktív a pasív, nech vieš do čoho ideš. Keďže satará mama zomrela tak dávno, každý z dedičov môže dostať svoju časť v zmysle zákona, nie je potrebné riešiť zákaz drobenia pozemkov.

    Obnovenie dedičského konania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.