Zavrieť

Porady

dohoda o pracovnej činnosti a materská dovolenka

Prosím o radu:

Chceli by sme uzatvoriť dohodu o VP alebo PČ s osobou, ktorá je na materskej dovolenke, príp. rodičovskej dovolenke. Je to možné? Nebude tejto pracovníčke krátené materské, príp. bude mať naň nárok? Neviem presne či je na materskej alebo rodičovskej dovolenke. Ak by bola na rodičovskej dovolenke, môže popri nej pracovať? Ak áno, môže zarobiť len nejakú obmedzenú čiastku?
Ďakujem
Lj
Usporiadat
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

DAKUJEM
0 0
Bronca Bronca

Bronca je offline (nepripojený) Bronca

Dobrý deň,
mohla by som prosím otázočku k téme odvodov z dohôd počas rodičovskej dovolenky?
Na rodičovskej dovolenke som od 2.2.2013, zamestnávateľ mi dal možnosť pracovať z domu (robím preklady do cudzích jazykov). Chcela by som vedieť, či je pre mňa výhodnejšie uzatvoriť dohodu o vykonaní práce so stanovenou úkolovou mzdou, alebo zmeniť pracovnú zmluvu napr. na polovičný úväzok so stanovenou hrubou mes. mzdou alebo odmeňovanie podľa odpracovaných hodín? Momentálne dôchodkové poistenie za mňa platí štát - v prípade, že by som robila jednotlivé úkoly vždy na dohodu, musím sa zakaždým odhlásiť a opäť prihlásiť v sociálnej poisťovni? Odvody sa platia z každej dohody, alebo sú aj nejaké výnimky?
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Bronca Pozri príspevok
Dobrý deň,
mohla by som prosím otázočku k téme odvodov z dohôd počas rodičovskej dovolenky?
Na rodičovskej dovolenke som od 2.2.2013, zamestnávateľ mi dal možnosť pracovať z domu (robím preklady do cudzích jazykov). Chcela by som vedieť, či je pre mňa výhodnejšie uzatvoriť dohodu o vykonaní práce so stanovenou úkolovou mzdou, alebo zmeniť pracovnú zmluvu napr. na polovičný úväzok so stanovenou hrubou mes. mzdou alebo odmeňovanie podľa odpracovaných hodín? Momentálne dôchodkové poistenie za mňa platí štát - v prípade, že by som robila jednotlivé úkoly vždy na dohodu, musím sa zakaždým odhlásiť a opäť prihlásiť v sociálnej poisťovni? Odvody sa platia z každej dohody, alebo sú aj nejaké výnimky?
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Na aké obdobie bude uzatvorená dohoda - na každú zákazku samostatne ?
0 0
Bronca Bronca

Bronca je offline (nepripojený) Bronca

Áno, na každú samostatne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Bronca Pozri príspevok
Áno, na každú samostatne.
Ak budeš mať DoVP, musíš sa v 8-dňovej lehote odhlásiť a hneď po skončení dohody prihlásiť. Ak neide o vysoké sumy odmeny - ako som už písala v inom príspevku, pokazíš si vymeriavací základ na poistenie v nezamestnanosti, ak by si sa išla po skončení RD evidovať na UP.

Ak budeš mať pracovnú zmluvu na kratší pracovný čas s nerovnomerne rozvrhnutým prac.časom, tieto povinnosti (prihlasovanie a odhlasovanie do SP) ti odpadnú.
Naposledy upravil veronikasad : 11.02.13 at 13:57
0 0
Bronca Bronca

Bronca je offline (nepripojený) Bronca

veronikasad Pozri príspevok
Ak budeš mať DoVP, musíš sa v 8-dňovej lehote odhlásiť a hneď po skončení dohody prihlásiť. Ak neide o vysoké sumy odmeny - ako som už písala v inom príspevku, pokazíš si vymeriavací základ na poistenie v nezamestnanosti, ak by si sa išla po skončení RD evidovať na UP.
Ak budeš mať pracovnú zmluvu na kratší pracovný čas s nerovnomerne rozvrhnutým prac.časom, tieto povinnosti (prihlasovanie a odhlasovanie do SP) ti odpadnú.
A môžem žiadať od zamestnávateľa, aby neukončoval moju súčasnú prac. zmluvu, ale spísal iba dodatok k nej, že súčasná zmluva sa mení na zmluvu na kratší pracovný čas s nerovnomerne rozvrhnutým prac. časom LEN na dobu trvania rodičovskej dovolenky? Aby sa náhodou nestalo, že po nástupe do práce z rodičovskej by chceli meniť podmienky pôvodnej zmluvy... Alebo by sa zmenou zmluvy automaticky myslelo to, že ukončujem rodičovsku dovolenku a nastupujem teraz späť do práce?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Bronca Pozri príspevok
A môžem žiadať od zamestnávateľa, aby neukončoval moju súčasnú prac. zmluvu, ale spísal iba dodatok k nej, že súčasná zmluva sa mení na zmluvu na kratší pracovný čas s nerovnomerne rozvrhnutým prac. časom LEN na dobu trvania rodičovskej dovolenky? Aby sa náhodou nestalo, že po nástupe do práce z rodičovskej by chceli meniť podmienky pôvodnej zmluvy... Alebo by sa zmenou zmluvy automaticky myslelo to, že ukončujem rodičovsku dovolenku a nastupujem teraz späť do práce?
Ide o rovnaký druh práce ako pred RD, len na skrátený úväzok ?
0 0
Bronca Bronca

Bronca je offline (nepripojený) Bronca

Áno, robím presne to isté, len z domu. Ide mi o to, aby som v prípade nezamestnanosti neskôr (práca v Prievidzi, presťahovala som sa do Zvolena, čiže dochádzanie nepripadá do úvahy a pravdepodobne po rodičovskej budem musieť zmeniť zamestnávateľa) nezostala bez peňazí, resp. s almužnou.
Šéf mi v súčasnosti posiela prácu štýlom, treba preložiť tieto webové stránky, potom treba preložiť tieto zmluvy a pod. Som doma s dieťaťom a hodinová mzda je smiešna záležitosť. Pevnú mesačnú mzdu by mi odobrili v prípade zmeny prac. zmluvy. Mňa teda zaujíma, či pre mňa nie je výhodnejšie robiť toto všetko celý mesiac, potom spísať dohodu o vykonaní práce, spočítať všetko urobené, vyplatiť a takto to robiť kým sa dá.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Zobrali sme jednu pani na materskej dovolenke / o mesiac bude na rodičovskej dovolenke/ k nám pracovať na dohodu o pracovnej činnosti. Už sa tu písalo, že môže túto prácu vykonávať, bez toho, aby prišla o materský príspevok. Je však nutné, aby sa odhlásila zo soc.poisťocne. Dnes sa išla odhlásiť a jedna pani jej povedala, že nemôže pracovať, lebo príde o materskú a druhá, že môže a nemusí sa odhlasovať. Aká je teda pravda? Ten zákon je vraj tak napísaný, že si ho každá soc. poisťovňa vykladá po svojom. Táto pani pred materskou u nás nepracovala. Ďakujem za odpoveď.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

vema Pozri príspevok
Zobrali sme jednu pani na materskej dovolenke / o mesiac bude na rodičovskej dovolenke/ k nám pracovať na dohodu o pracovnej činnosti. Už sa tu písalo, že môže túto prácu vykonávať, bez toho, aby prišla o materský príspevok. Je však nutné, aby sa odhlásila zo soc.poisťocne. Dnes sa išla odhlásiť a jedna pani jej povedala, že nemôže pracovať, lebo príde o materskú a druhá, že môže a nemusí sa odhlasovať. Aká je teda pravda? Ten zákon je vraj tak napísaný, že si ho každá soc. poisťovňa vykladá po svojom. Táto pani pred materskou u nás nepracovala. Ďakujem za odpoveď.
Prosím Vás, tak musí sa ísť odhlásiť, alebo v niektorom prípade sa nemusí? Ďakujem.
0 0
Enyma Enyma

Enyma je offline (nepripojený) Enyma

Žena na MD z firmy FX a zároveň v tejto istej firme FX z ktorej je na MD chce pracovať na dohodu, je to možné v roku 2013 ? Po preštudovaní príspevkov mi vychádza, že nemôže nakoľko je to rovnaké poistenie. Poprosila by som o skorú odpoveď.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Nie je to to isté poistenie.
1 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Prosím Vás ktorý paragraf rieši to, či sa môže popri materskej pracovať. Akosi to neviem nájsť. Ďakujem pekne.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Nevie mi niekto poradiť, kde to v zákone nájdem?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Skúšam posunúť....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať