Zavrieť

Porady

Anketa-koľko miniete ako rodina na potraviny

snáď milá osôbka
Nedávno prebehla médiami informácia, že priem.slov.domácnosť minie na potraviny 197,-EUR!!! a že hlava rodiny na to musí pracovať celý týždeň!!! To je taká blbosť!!! To znamená, že hlava rodiny zarobí cca 800,-EUR v čistom, čiže asi 1000,-EUR v hrubom... Ani som netušila, ako na sa máme dobre na Slovensku!
Po prvé: na potraviny dáme omnoho horibilnejšiu sumu a po druhé: o príjme 1000,-EUR v hrubom
môžem aspoň v našom regióne len snívať!!
Takže hodím prvé číslo do štatistiky: naša 4-členná rodina /dvaja dospelí a 2 malé deti/pri všetkej
skromnosti minieme na stravu cca 350,-EUR mesačne
Moja známa mi potvrdila, že minú 400,-EUR mesačne /tiež má 2 deti/ Ja ešte tieto čísla rozmením
na drobné-záver: to, čo minie naša slov.rodina na stravu, tak musí hlava rodina odpracovať
takmer mesiac /aspoň v našom regióne-okres Topoľčany/
Bola by som rada, keby ste sa zapojili: koľko minie Vaša rodina na stravu/mesiac?
Usporiadat
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
tweedle Pozri príspevok
ako by som toho svojho počula naštastie granadír miluje, tiež špenát s vajíčkom, a čo ma prekvapilo tak šošovicový prívarok jedáva len s volským okom, ( ja som zvyknutá z domu s klobáskou)
Ja šošovicu aj s údeným a uhorkou.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Problém je v tom, že v tomto režime niet jedlo pre chudobných, veď aj poondiata fazuľa je luxus a o slanine a kyslej kapuste ani nehovorím. Neukrižujte ma za to.[/QUOTE]

presne si to vystihol,lebo najlacnejsie potraviny isli najvysim koeficientom hore-zoberme trebars obycajna fazulova polievka-fazula okolo eura,zelenina tiez,cestoviny 400 g okolo 40 centov plus ostatne docucovadla,tak hrniec fazulovej polievky okola 2,5-3 eura,obycajne leco detto,ranajky jogurt,dva rohliky 50 centov a aj ked kysla kapusta zdrava,tak malokto sa naje z nej alebo zemiakov sle ani to uz nie je lacne-naklady na polnohospodarsku produkciu su vysoke,tak nemozu ist s cenami dolu,obchod zase nechce prist o zisky a prijmy rastu velmi pomaly alebo roky stagnuju./necudujem sa potom ze mnohy sa stravuju ako sa da aj na ukor kvality/
0 0
sisamystic sisamystic

sisamystic je offline (nepripojený) sisamystic

800eúr?!,to určite!myslím si že okolo 350 je realita väčšiny ľudí!my sme 3 členná rodina a minieme cca 350eúr a to sa uskromňujeme lebo inak by nám neostalo na nájom!na Slovensku sa bohužiaľ žiť nedá!,dá sa len prežiť.hlavne že tý hore majú na svoje dvoj-trojtisícové platy a normálny ľudia môžu aj skapať od hladu a pritom pracujú od rána do večera za almužnu.a to nehovorím o matkach samoživiteľkách!ale peniaze pre našich rómskych spoluobčanoch tie sa vždy nájdu! A to nehovorím o bývaní ale to je už iná téma.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať