Zavrieť

Porady

Poraďte kde mám smerovať sťažnosť na konanie súdu.

Dobrý deň prajem poraďáci,
3.5.2012 bolo naše manželstvo rozvedené, do dnešného dňa nenadobudlo právoplatnosť, pretože môj ex žije a pracuje v Anglicku a i keď prevzal rozsudok a potvrdil to svojim podpisom, zabudol uviesť dátum prevzatia, čiže rozsudok nenadobudol právoplatnosť a preto sa nemôžem pohnúť ďalej.
Dnes 8.10.2012 som bola objednaná k nahliadnutiu do súdneho spisu a tam som zistila z listinných dôkazov ktoré predložil môj už ex manžel že boli zmanipulované. Nemala som možnosť doteraz pátrať prečo ale chcem podať návrh na výživné na mňa v dôsledku invalidity a nemôžem podať návrh lebo rozsudok nie je právoplatný.
Dá sa niekde sťažovať či na rozhodnutie sudkyne, alebo nedôsledného preskúmania listinných dôkazov zo strany navrhovateľa.
Je to súrne, prosím poraďte kam sa mám obrátiť.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jurmiro je offline (nepripojený) jurmiro

    jurmiro
    ako zabudol uviesť dátum prevzatia ? ak sa doručoval poštou, tak predsa pošta musí mať záznam kedy zásielku vydala - ak nie je dátum na doručenke v spise , súd by mal zisťovať na pošte
    Tej druhej časti nerozumiem- aké doklady boli zmanipulované a ako súvisia s právoplatnosťou rozsudku, ergo doručením jednému z účastníkov ?
    Návrh na výživné pre manžela môžete podať aj teraz, akurát sa potom bude posudzovať podľa toho či pôjde o manžela alebo rozvedeného manžela

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    kuzmin Pozri príspevok
    a ešte k tomu doručeniu, môj ex manžel je v Anglicku a to čo platí u nás neplatí u nich, na vlastné oči som v spise videla vrátenú doručenku z Anglicka späť, len z jeho podpisom a nejakou pečiatkou, kde sa dátum neuvádza, je to zarážajúce, ale je to tak... tri krát ho vyzývali na upresnenie dátumu a môj ex na to nereaguje, tak čo mi poradíte teraz????? Ďakujem
    v Anglicku platí pri doručovaní zásielky to, čo u nás, možno pochybil poštár, ale pri reklamácia pošta potvrdí dátum doručenia zásielky. Presne tak, ako píše jurmiro.

    kuzmin je offline (nepripojený) kuzmin

    kuzmin
    jurmiro Pozri príspevok
    ako zabudol uviesť dátum prevzatia ? ak sa doručoval poštou, tak predsa pošta musí mať záznam kedy zásielku vydala - ak nie je dátum na doručenke v spise , súd by mal zisťovať na pošte
    Tej druhej časti nerozumiem- aké doklady boli zmanipulované a ako súvisia s právoplatnosťou rozsudku, ergo doručením jednému z účastníkov ?
    Návrh na výživné pre manžela môžete podať aj teraz, akurát sa potom bude posudzovať podľa toho či pôjde o manžela alebo rozvedeného manžela
    Listinné dôkazy boli zmanipulované, napríklad ex manželov výpis z účtu bol overený notárom, podotýkam kamarátom a na súd bola doložená kópia a začiernené komu patrí výpis účtu a začiernený zostatok na účte, ako je možné že takýto dokument sudkyňa prijala, a tých dôkazov je tam veľa.

    kuzmin je offline (nepripojený) kuzmin

    kuzmin
    jurmiro Pozri príspevok
    ako zabudol uviesť dátum prevzatia ? ak sa doručoval poštou, tak predsa pošta musí mať záznam kedy zásielku vydala - ak nie je dátum na doručenke v spise , súd by mal zisťovať na pošte
    Tej druhej časti nerozumiem- aké doklady boli zmanipulované a ako súvisia s právoplatnosťou rozsudku, ergo doručením jednému z účastníkov ?
    Návrh na výživné pre manžela môžete podať aj teraz, akurát sa potom bude posudzovať podľa toho či pôjde o manžela alebo rozvedeného manžela
    a ešte k tomu doručeniu, môj ex manžel je v Anglicku a to čo platí u nás neplatí u nich, na vlastné oči som v spise videla vrátenú doručenku z Anglicka späť, len z jeho podpisom a nejakou pečiatkou, kde sa dátum neuvádza, je to zarážajúce, ale je to tak... tri krát ho vyzývali na upresnenie dátumu a môj ex na to nereaguje, tak čo mi poradíte teraz????? Ďakujem
    Advokát pôsobiaci od roku 1991 najmä v oblasti obchodného, občianskeho, pracovného, medicínskeho a farmaceutického práva ako aj v iných oblastiach práva v SR. ...viac JUDr. Pavol Kollár
    Dajte na súd návrh na určenie výživného manželke od manžela počas trvania manželstva, určite sa hneď dozviete, kedy manžel prevzal rozsudok. Postará sa o to sám.

    Poraďte kde mám smerovať sťažnosť na konanie súdu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.