Zavrieť

Porady

ako mam postupovat?

Dobry den-potrebujem poradit moji rodicia postavili dom este za komunizmu ale ked isli dom stavat tak im štat vzal pozemky tym vlastnikom a moji rodicia postavili dom maju ho skolavdovany aj stavebne povolenie vsetko a ked sa dom postavil a prisla revolucia tak im stat musel vratit pozemky tym najitelom.teraz ked som chcek odkupit pozemky prisli problemy majitelia bud chcu velku cenu za pozemok alebo sa vyhrazali ze zburaju dom.Preto sa chcem opytat ako mam postupovat aby tie pozemk yco patri ak domu aby som dostal do osobneho vlastnictva dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Ak bol dom skolaudovaný ešte za socializmu a mal pozemky pridelené na výstavbu domu, to znamená že zaplatili štátu za pridelený pozemok pod stavbu, tento pozemok mal prejsť do vlastníctva stavebníka 1.1.1993. takéto pridelenie pozemku malo byť evidované štátnym notárstvom. Stavebný pozemok dostal pôvodne stavebník do užívania na 99 rokov.
    Ak tieto podmienky neboli splnené, pozemky zostali vo vlastníctve pôvodných vlastníkov. Treba hľadať doklady od pridelenia pozemkov, od prípadnej platby, od kolaudácie...
    Advokát pôsobiaci od roku 1991 najmä v oblasti obchodného, občianskeho, pracovného, medicínskeho a farmaceutického práva ako aj v iných oblastiach práva v SR. ...viac JUDr. Pavol Kollár
    Dom máte postavený legálne a je vašim vlastníctvom, preto sa nemusíte báť, že Vám ho niekto zbúra. Ak by sa Vám majiteľ pozemku vyhrážal, choďte na políciu a podajte na majiteľa pozemku trestné oznámenie. Samozrejme za užívanie cudzieho pozemku musíte platiť nájomné obvyklé v mieste kde sa nehnuteľnosť nachádza. Ak má majiteľ pozemku list vlastníctva, to už zrejme ničím nezvrátite.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.