Zavrieť

Porady

Mobilný internet od T-comu alebo Swan?

Ahojte, presťahovala som sa do nového bytu a chcem si zaviesť internet. Moc možností tam ale nemám. Mám na výber Swan optický rýchlosť 20 alebo mobilný T-com, ktorý sľubuje v mojej lokalite 20-40 Mbit/s. Chcem sa spýtať, či má niekto skúsenosti s jedným alebo druhým. Mám tam viazanosť 2 roky, tak sa musím dobre rozhodnúť, nechcem niečo čo bude padať.
Usporiadat
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Zaujimave, tak budes niekde na dobrej infrastrukture
speedtest.net ma totiz vzdy zradil a vzdy mi pridal minimalne 10% k rychlosti.
Co nebolo fyzikalne mozne (napr na mobilnom nete, proste ukazal viac, ako technologia dokaze nie ako mi dal ISP limit..)

Mne pridal dnes "len" 10%, 4.6Mbps vs 5Mbps.. realne mi ale rychlost korenspoduje skor s tym dsl.sk testom, popripade dam stahovat nejaky nahodny subor (dost velky) a sledujem rychlost tam (popripade priemer)

Na tom 40Mbps mi to ide vzdy maximalne 5MB/s 9realne 4.99MB/s) - mozno som len skrteny ich limitom, teda napr tebe asi davaju viac, asi tam maju vyssiu kapacitu, ci menej zatazenu siet, celkom luck

Tak dik za ten dsl test obrazok, (v podstate by stacil copy textu ale nevadi ) , zaujimave, ale stale myslim ze speedtest zlepsuje i ked dnes menej ako pred 2 rokmi, ci 1 rokom co som sa nad tym nastval pri tychto rychlostiach sice zanedbatelne..
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

SamuelSK Pozri príspevok
Zaujimave, tak budes niekde na dobrej infrastrukture
speedtest.net ma totiz vzdy zradil a vzdy mi pridal minimalne 10% k rychlosti.
Co nebolo fyzikalne mozne (napr na mobilnom nete, proste ukazal viac, ako technologia dokaze nie ako mi dal ISP limit..)

Mne pridal dnes "len" 10%, 4.6Mbps vs 5Mbps.. realne mi ale rychlost korenspoduje skor s tym dsl.sk testom, popripade dam stahovat nejaky nahodny subor (dost velky) a sledujem rychlost tam (popripade priemer)

Na tom 40Mbps mi to ide vzdy maximalne 5MB/s 9realne 4.99MB/s) - mozno som len skrteny ich limitom, teda napr tebe asi davaju viac, asi tam maju vyssiu kapacitu, ci menej zatazenu siet, celkom luck

Tak dik za ten dsl test obrazok, (v podstate by stacil copy textu ale nevadi ) , zaujimave, ale stale myslim ze speedtest zlepsuje i ked dnes menej ako pred 2 rokmi, ci 1 rokom co som sa nad tym nastval pri tychto rychlostiach sice zanedbatelne..
samko, je možné že som zo 45 bytov na ich nete sám - to netuším. totiž problém v našej lokalite mali s tv signálom a preto veľa ľudí volilo telekom alebo upc. my sme tv mali od upc ale internet zaviedlo upc až neskôr. ja som upc nechcel lebo v tom čase za takú istú cenu pripojenia ako ponúkal swan bolo možné pripojiť na upc net iba 1 stroj
Naposledy upravil srska : 17.10.12 at 18:13
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

speedtest je podvod?
praveze speedtest dava najpresnejsie vysledky, oproti ostatnym dokaze naozaj odmerat maximalku linky, o co v tychto testoch ide
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel


Cokolvek len chcete.cokolvek.

matrix......... cervenu tabletku ci modru ?

(viac nedam, aby som im nezblbol statistiku)
0 0
newmi newmi

newmi je offline (nepripojený) newmi

telekomunistov? Ani bohovi. Swan je dobry 4 roky mam 30/30 od nich a vcelku ok to ide aj ked zo zaciatku bol trochu problem. A namiesto 20/1 by som bral 10/10. Zide sa ti to ked budes musiet poslat napr nejaku vacsiu prilohu v maily a podobne ale zas ked moc casto neposielas maily s prilohami,...
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
newmi, a ten 30/30 ide aj up aj down tak ako ma ?
ja co mam 40/2 ma prekvapuje, ze 40 ide tak ako ma,
ale zase nie som hardocre stahovac, dam dole 1-2gb a koniec..
raz som taky dokument 8-12gb stahoval a pocas celeho casu 5MB/s
lenze.. obcas to nepochopitelne klesa.. neviem ci "orezu" rychlost alebo nie
(seedov bolona torrent dost, rychlost cez speedmeter tiez fajn 30-35Mbps)
Oni tam maju ze FUP, na niektorych netoch, lenze zvysoknema vobec FUP?
co som sa ich pytal, povedali ze nie, ale zaujimalo by ma,co by roboili ak by som dal nieco dookola tahat naplne pecky..
to by potom asi zakrocili..
0 0
newmi newmi

newmi je offline (nepripojený) newmi

ano ide, teda takto, ja idem cez router (ma aj nkovu wifi) cez wifi ale vsetky wifi prijmace na notebookoch a PC mam len g-ckove, cize max mi to da cca 22 mega ale mobil ma uz n kovu a tam to ide okolo 30, takisto ak sa dam cez kabel, dava to 30. Upload je obcas mensi, resp sem tam to vyhodi hovadinu ale ked som daco posielal brachovi cez skype, tak to ficalo tak ako by malo ;-)

FUP je 5GB na hodinu (pocita sa dokopy UP aj DOWN), teda aspon pri tom nete co mam ja. Inak tam nie su FUP. Samozrejme ak by si nieco stale tahal na plne pecky, tak by zakrocili, je to aj dakde v podmienkach.
0 0
Katka01 Katka01

Katka01 je offline (nepripojený) Katka01

Tak som si dala Swan 20/1, od dnes mi to chodi. Tu je vysledok speed testu: http://www.speedtest.net/result/2266927046.png
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tak surfuj naplno!
Toto je u mňa:




neobmedzený - limit 10GB/24hod. (potom na 1/2), od 23:00 do 08:00 sa prenesené dáta nepočítajú.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať