Zavrieť

Porady

Podanie žiadosti o dotáciu na úrad práce a lehota

Dobrý deň,
prosím o informáciu ako je to s lehotou na podanie žiadosti o dotáciu z úradu práce. V dohode uzatvorenej medzi UPSVaR a firmou je lehota na predkladanie žiadostí stanovená na najneskôr do posledného kalendárneho dňa nasledujúceho kalendárneho mesiaca. Minulý mesiac /september/ konateľ nestihol predložiť doklady do posledného pracovného dňa /28.09.2012/, ale predložil žiadosť 01.10.2012. Žiadosť vrátili s tým, že nebola predložená v dohodnutej lehote. Neplatí i v tomto prípade, že pokiaľ lehota padne na deň pracovného pokoja alebo deň pracovného voľna, presúva sa táto na 1. pracovný deň? to znamená, že takto by lehota bola dodržaná.
a

,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    ja si myslím, že platí to čo ste sa dohodli v dohode a potvrdili ste to aj svojím podpisom

    jaanna je offline (nepripojený) jaanna

    jaanna
    No áno, ale napr. zákon o správe daní /daňový poriadok/ má v par. 27 ods 4 /citujem/: ak koniec lehoty pripadne na sobotu, nedeľu alebo deň pracovného pokoja, posledným dňom lehoty je najbližší nasledujúci pracovný deň.
    Chcela by som sa len utvrdiť, že to platí i pri tejto lehote. Ďakujem

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Na dohode žiaľ píšu jasne : predkladať najneskôr do posledného kalendárneho dňa.
    v inej žiadosti píšu ešte presnejšie:

    Poznámka:
    Žiadosť o poskytnutie príspevku na úhradu prevádzkových nákladov chránenej dielne alebo chráneného pracoviska za oprávnené obdobie od 1. júla 2012 do 30. septembra 2012 podľa § 60 musí byť fyzicky doručená úradu do 31. októbra 2012 (streda) do 17:00 hod! Nie je možné akceptovať deň podania na pošte za dodržanie termínu podľa § 60, ak bude žiadosť doručená úradu po termíne stanovenom v § 60 ods. 1.

    Myslím si, že ak predsa nestihneš pripraviť všetky doklady, lepšie je podať neúplnú žiadosť a vyzvú Ťa na doplnenie.

    jaanna je offline (nepripojený) jaanna

    jaanna
    No tak smola, doklady som mala pripravené od polovice mesiaca, nosí ich tam konateľ, a nejako na to pozabudol

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    ...aspoň, že Ti to nemôže vyčítať...bolo by to horšie, keby si to mala na starosti Ty (ako je to u mňa) - ja si musím termíny maximálne strážiť! Ja všetko pripravujem a načas dávam podklady na podpis konateľovi a potom nosím všetko na UPSVaR.

    jaanna je offline (nepripojený) jaanna

    jaanna
    ale i tak mi to stále vŕta v hlave s tou lehotou, veď napr. aj pri DPH je jasne daný termín 25. deň po skončení zdaňovacieho obdobia, ale keď padne na voľný deň tak sa presúva na prvý pracovný deň

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    pretoze vy mate v dohode s UPSVaR (nie s DU) napisany proste den. Vas vztah sa zrejme neriadi zakonom c. 563/2009, o sprave dani

    Podanie žiadosti o dotáciu na úrad práce a lehota

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.