Zavrieť

Porady

preddavok uhradený z ČR

normálka
Česká firma - platba DPH uhradila preddavok slovenskej firme - platca DPH za službu, ktorá bude vykonaná v apríli 2006. Má sa vyhotoviť doklad - faktúra k prijatému preddavku k DPH? Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Vianocka
Lida, ani si nevies predstavit, ako nesmierne ma potesila tvoja odpoved. Chcela by som ti dat bodik, ale neviem ako a kedy sa to robi. Porad, a ja to napravim. Nerozumiem ani tomu, kedy je niektory clen junior member, to som bola ja doteraz a zrazu som member, dalej je tam poradak, atd. Su niekde na to uvedene nejake kriteria? Je mi jasne, ze tato moja pripomienka je mimo temu, snad mi bude odpustene.
Este raz, diky, diky, diky za tvoj cas....
v´daka za úmysel oceniť ma, aj Zitke za radu ako na to.
členenie na junior, ... atp. sa odvíja od počtu príspevkov. To ber športovo, lebo nie je príspevok ako príspevok, nazbierajú sa ani nevieš ako. Ale je to počet reakcií na iné príspevky a podľa toho počtu ak prekročíš 500, 1000, 2000 ap. tak sa dostaneš k inému zaradeniu. Pod menom máš informácie, tie si prečítaj.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ucetni_fantozzi
no ja by som si tymto nebol taky isty, rozhodne treba preverit, ci nejde o dodanie okien spolu s instalaciou (ako sa to spravidla robi), potom by islo o pripad §69 ods. 2 a nie nadobudnutie tovaru v EU (§11)...
ak ide cisto len o vyrobu a dodanie okien, ktore prijimatel trebars niekomu inemu preda a namotnuje, tak je to OK a zdanuje sa az pri dodani, podla §11...
súhlasím s pripomienkou, ale v otázke sa jasne uviedlo, že ide o dodanie tovaru, tak som to nechcela komplikovať variantnými možnosťami.
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

Lida
súhlasím s pripomienkou, ale v otázke sa jasne uviedlo, že ide o dodanie tovaru, tak som to nechcela komplikovať variantnými možnosťami.
jasne, len by som Vianocke odporucal, aby checkla, ci ich nahodou nebudu aj montovat... vychadzam z toho, ze kedze sa na to pyta, asi okna pre nich nebudu bezny obchodny artikel, ale dali si ich robit na svoju potrebu a tam je montaz dost pravdepodobna...
ak by bolo najhorsie, mozu sa predsa s dodavatelom dohodnut, ze okna dodaju "proforma" bez montaze...
0 0
Vianocka Vianocka

Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

veselá kopa
Ste velmi mili, dakujem za doplnujuce informacie aj "ucetnimu" a doplnam svoju poznamku:
tie okna su zasadny obchodny artikel, preto ich dodanie chapem ako dodanie tovaru.Montaz uskututocnuje prave tento slovensky podnikatel, ktory ich z Ceska nakupuje (montaz okien je jeho zivnostou).
Tak dufam, ze je to takto v poriadku a DPH sa vysporiada pri vyuctovacej fakture z ČR.
A este k poznamke od "LIDA" (a patri aj ostatnym poradakom) - mate moj obdiv, ze si viete najst tolko casu a energie a podelit sa so svojimi vzacnymi informaciami. Budem sa snazit aj ja v ramci svojich vedomosti niekomu "zachranit nervy". Dik
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Vianocka
Ste velmi mili, dakujem za doplnujuce informacie aj "ucetnimu" a doplnam svoju poznamku:
tie okna su zasadny obchodny artikel, preto ich dodanie chapem ako dodanie tovaru.Montaz uskututocnuje prave tento slovensky podnikatel, ktory ich z Ceska nakupuje (montaz okien je jeho zivnostou).
Tak dufam, ze je to takto v poriadku a DPH sa vysporiada pri vyuctovacej fakture z ČR.
A este k poznamke od "LIDA" (a patri aj ostatnym poradakom) - mate moj obdiv, ze si viete najst tolko casu a energie a podelit sa so svojimi vzacnymi informaciami. Budem sa snazit aj ja v ramci svojich vedomosti niekomu "zachranit nervy". Dik
Dakujem aj v mene ostatných
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať