Zavrieť

Porady

neskoro doručené doklady

Dobrý deň,
rozmýšľam nad takou vecou, že klient mi dnes doniesol drobné nákupy za hotové za celých 9 mesiacov. Je to reštaurácia.
Bežne to robím tak, že každý mesiac si nahodím v xls a zaúčtujem jedným dokladom a súbor a bloky sú príloha.
Lenže teraz mám zaúčtovať celých 9 mesiacov jedným dokladom, alebo po mesiacoch? Mne sa pozdáva po mesiacoch, ale zas budem mať január v septembri účtovaný?
Ako to prosím robíte?
Ďakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mária Mojžišová Pozri príspevok
Áno ide o nami vyhotovenú faktúru, odoslanú nami načas t.j. 3.1.2013 ale sa nám vrátila, oni ju neprevzali. Túto faktúru prevzali osobne od nás dnes.Ale chcú aby sme podali opravné DPH my. Ďakujem Majka
Takže ste ju zahrnuli do dph, áno? Ak tak, žiadne opravné nepodávate. Len nerozumiem tomu, prečo chcú, aby ste ho podávali, čo oni majú s vaším DP? Ak bola vystavená podľa zákona, je všetko OK. Oni si uplatnia dph tak, ako som písala.
1 0
Mária Mojžišová Mária Mojžišová
Tweety Pozri príspevok
Takže ste ju zahrnuli do dph, áno? Ak tak, žiadne opravné nepodávate. Len nerozumiem tomu, prečo chcú, aby ste ho podávali, čo oni majú s vaším DP?
Ani ja tomu nerozumiem. Asi im ide o ten odpočet keď je dátum zdanit. plnenia 31.12.2012, no oni by chceli aby sme tú faktúru prepísali a dali januárový dátum
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Možno účtovnícčka u nich nepozná zákon o dph tak, ako by ho mala poznať.
2 0
Mária Mojžišová Mária Mojžišová
Tweety Pozri príspevok
Možno účtovníčka u nich nepozná zákon o dph tak, ako by ho mala poznať.
Ja si tiež myslím, predsa každý štvrťrok posielame im faktúru doporučene už pár rokov, faktúru neviem z akých dôvodov si nevyzdvihli na pošte, čo sa nikdy predtým nestalo, toto sme nemohli ani predvída. Tak včera keď sa nám vrátila ,doniesli sme im ju osobne, aj prevzatie máme od nich podpísané. Ale vraj účtovníčka mi bude telefonovať aby sme podalí buď opravné DPH alebo prepísali faktúru - dátumy.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mária Mojžišová Pozri príspevok
Ja si tiež myslím, predsa každý štvrťrok posielame im faktúru doporučene už pár rokov, faktúru neviem z akých dôvodov si nevyzdvihli na pošte, čo sa nikdy predtým nestalo, toto sme nemohli ani predvída. Tak včera keď sa nám vrátila ,doniesli sme im ju osobne, aj prevzatie máme od nich podpísané. Ale vraj účtovníčka mi bude telefonovať aby sme podalí buď opravné DPH alebo prepísali faktúru - dátumy.
Ona nemôže určovať, čo máte urobiť. Ak bolo dodanie minulý rok, nemôžete faktúru opraviť a zaúčtovať do januára. Dph musíte odviesť v mesiaci, v ktorom došlo k dodaniu.
1 0
miro_l miro_l

miro_l je offline (nepripojený) miro_l

Podnikateľ mi doručil "zabudnutú" faktúru (záväzok) za energie so vznikom daňovej povinnosti ku dňu 31.12.2012 vo februári 2013. Bol Q platca DPH.
Je povinný podať opravné DPH za 4 Q 2012, alebo sa môže rozhodnúť aj pre iné riešenie?
Ďakujem.
0 0
ede ede

ede je offline (nepripojený) ede

mam podobne starosti....podnikatel mi prave dorucil blocky z ERP aj faktury s datumom dodania v 11 a 12/2012. do 31.12.2012 bol kvartalny platitel DPH,od 1.1.2013 je mesacny.. Mozem DPH z takychto bločkov a faktur uplatnit na odpocitanie v DP DPH za 1/2013,ktore prave spracuvam....a termin "hori" ....DAKUEM
0 0
ede ede

ede je offline (nepripojený) ede

zabudla som tam dat otaznik...
naozaj som tu precitala uz vela prispevkov na tuto temu a napriek tomu nemam v tomto jasno.
Poradi niekto?
Dakujem
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

ede Pozri príspevok
mam podobne starosti....podnikatel mi prave dorucil blocky z ERP aj faktury s datumom dodania v 11 a 12/2012. do 31.12.2012 bol kvartalny platitel DPH,od 1.1.2013 je mesacny.. Mozem DPH z takychto bločkov a faktur uplatnit na odpocitanie v DP DPH za 1/2013,ktore prave spracuvam....a termin "hori" ....DAKUEM
Odpočet Dph z bločkov z ERP za rok 2012 - posledný termín bol u teba 4.Q.2012. Pri bločku je jasné, že dňom vytlačenia je k dispozícii.
Iná možnosť neexistuje. (alebo vzdať sa nároku a zaúčtovať do NN).

Pri faktúrach postupuješ podľa § 51, odst.1 a 2

Aby si si právo na odpočítanie dane z 11 a 12/2012 mohol uplatniť , musíš mať faktúru. Právo na odpočítanie dane ti vzniklo v 11/2012 a 12/2012, ale si si ho nemohol uplatniť lebo si nemal fa ani do termínu podania DP za 4.Q.2012 - môžeš si uplatniť právo na odpočítanie dane až v tom zdaňovacom období, v ktorom maš faktúru k dispozícii.

- ak budeš mať k dispozícii fa do 31.1.2013 - môže isť do DP 1/2013
- ak budeš mať k dispozícii fa až vo februári - pôjde do DP 2/2013

Vytlač si tento § 52 a pozorne pomaly preštuduj.
0 0
ede ede

ede je offline (nepripojený) ede

Dakujem pekne....§ 51 ZDPH citam dnes x-ty krat.....aj x-prispevkov na Porade a odpoved som si jednoznacnu nevedela dat.
Lebo sa zamyslam, ci budem v pripade danovej kontroly musiet dokazat, kedy tie faktury skutocne do firmy prisli ? Ja som externy uctovnik, od firmy som ich dostala dnes, ale to asi nebude danovu kontrolu zaujimat :-)
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Dobrý deň, dodávateľ, mesačný platca dph doručil faktúru s dátumom dodania 30.7.2014 dnes, 3.9.2014. My sme tiež mesačný platcovia a dph za júl už mám vyhotovené aj odovzdané.

Pri evidencii faktúry dám dátum zdaniteľného plnenia 3.9.2014? alebo to môžem dať ešte do augusta?

Vopred ďakujem.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
pre anna81:

záleží len a len na tebe, ako si zaeviduješ došlú faktúru, ohľadne DPH máš nárok na odpočet kedykoľvek počas kalendárneho roka, takže nárok na uplatnenie odpočtu máš od 7-12/2014...... ak ju zaradíš do 8.mesiaca, DPH uplatníš v 8.mesiaci, ak do 9., tak v 9.-tom
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

ďakujem kn-alka, zaevidovala som ju do augusta
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať