Zavrieť

Porady

Mačka zapálené oči

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Ahojte chcem sa poradiť ohladne mačiek. Môj priateľ má malé asi 2-3 mesačné mačky, jedna z nich má hnisavé oči. Oči má od hnisu zalepené až tak,že chudatko ani nevidí. Dnes sme kúpili v lekárni Oftalmoseptomex kvapky a aj mastičku. Oči som umyla teplou vodou a keď sa jej otvorili tak z nich začal tiecť hnis. Oči má úplne červené zapálené, nakvapkali sme jej a aj dali mastičku ale nejako to nezaberá. Čo to môže byť? Nemáte s tým niekto skúsenosti? Ďakujem.
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Neviem, od coho to moze byt. Mozno sa maciatko udrelo,alebo ma nejaky zapal.
Nam sa to stalo nedavno.
Maciatko malo uplne zahnisane ocka. Sla som mu ich umyt teplou vodou. Nahodou som trochu pritlacila nad ockom. Maciatko tam malo taky vacok plny hnisu. Jemne som to vytlacala,hnis vytekal cez oko.
Par krat denne som mu to teplou vodou poumyvala,aby sa hnis uvolnil a potom som umyla harmancekom./ Nepouzivat vatu,lebo sa mozu ciastocky vaty dostat do oka a moze sa to este viac zapalit./
Po dvoch dnoch bolo ocko ciste a zdrave.
Vyskusaj.Ak by sa to nezlesilo za jeden-dva dni, navstiv veterinara.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
SzabM SzabM

SzabM je offline (nepripojený) SzabM

Umývanie očka odvarom z harmančeka určite pomôže! Moji rodičia chovajú už roky rokúce mačky a takýto problém sa vyskytuje dosť často. Vždy to riešia Ophtalmoseptonexom a harmančekom. Potrebuje to iba čas a dobrú opateru. Určite sa ich stav zlepší, musíš byť trpezlivý a vytrvať. Pokračuj len tak ďalej.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
SzabM Pozri príspevok
Umývanie očka odvarom z harmančeka určite pomôže! Moji rodičia chovajú už roky rokúce mačky a takýto problém sa vyskytuje dosť často. Vždy to riešia Ophtalmoseptonexom a harmančekom. Potrebuje to iba čas a dobrú opateru. Určite sa ich stav zlepší, musíš byť trpezlivý a vytrvať. Pokračuj len tak ďalej.
Trpezlivá ďakujem,
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
kúpila som im v lekárni hydrofilové sterilné štvorčeky tak tým som mu poumývala oči. tak je to na starosti môjho priatela nie je to moja mačka nemám ju doma...a ako ho poznám oči ostanú také aké sú
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

pasuliatko Pozri príspevok
...a ako ho poznám oči ostanú také aké sú
To hadam nie, ved maciatko bude slepe,hnis mu zalepi ocka a zapal sa moze rozsirit
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

pasuliatko Pozri príspevok
kúpila som im v lekárni hydrofilové sterilné štvorčeky tak tým som mu poumývala oči. tak je to na starosti môjho priatela nie je to moja mačka nemám ju doma...a ako ho poznám oči ostanú také aké sú
to snáď nemyslíš vážne? a ešte sa tomu rehoceš? načo sú mu teda tie mačky,keď ani základnú starostlivosť im nie je ochotný poskytnúť?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
kopretinka Pozri príspevok
to snáď nemyslíš vážne? a ešte sa tomu rehoceš? načo sú mu teda tie mačky,keď ani základnú starostlivosť im nie je ochotný poskytnúť?
a čo mám robiť plakať? povedal mi,že oči má oveľa lepšie a vidí oboma očkami poskytol jej to čo mohol, a čo má s nimi urobiť? mal ich utopiť?či?!
0 0
Retuska Retuska

Retuska je offline (nepripojený) Retuska

mal ist k veterinarovi a postarat sa! macka nieje plysova je to zivy tvor!zbytocne potom radit,ked sa o macky aj tak potom nechcete poriadne postarata ked by ste ich necheli,utopenie nieje riesenie
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

pasuliatko Pozri príspevok
a čo mám robiť plakať? povedal mi,že oči má oveľa lepšie a vidí oboma očkami poskytol jej to čo mohol, a čo má s nimi urobiť? mal ich utopiť?či?!
Ak vlastní aj matku, tak ju mal dať sterilizovať, neboli by žiadne mačiatka.
0 1
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

pasuliatko Pozri príspevok
Ahojte chcem sa poradiť ohladne mačiek. Môj priateľ má malé asi 2-3 mesačné mačky, jedna z nich má hnisavé oči. Oči má od hnisu zalepené až tak,že chudatko ani nevidí. Dnes sme kúpili v lekárni Oftalmoseptomex kvapky a aj mastičku. Oči som umyla teplou vodou a keď sa jej otvorili tak z nich začal tiecť hnis. Oči má úplne červené zapálené, nakvapkali sme jej a aj dali mastičku ale nejako to nezaberá. Čo to môže byť? Nemáte s tým niekto skúsenosti? Ďakujem.
Ophtalmo Septonex sú slabé kvapky (info od môjho veterinára) - pomôžu pri slabšom zápale. Pri silnejšom treba kvapky alebo mastičky, ktoré sú už na predpis (OPHTHALMO-FRAMYKOIN, Evercil). Zapál očí môže byť sprievodným príznakom aj pri iných chorobách (info od môjho veterinára), preto by nebolo od veci ísť k veterinárovi.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Retuska Pozri príspevok
mal ist k veterinarovi a postarat sa! macka nieje plysova je to zivy tvor!zbytocne potom radit,ked sa o macky aj tak potom nechcete poriadne postarata ked by ste ich necheli,utopenie nieje riesenie
ale starajú sa o ne... len tie oči sa im vracajú a nie len malým ale aj veľkým lebo chodia kade tade po susedoch.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Llívia Pozri príspevok
Ak vlastní aj matku, tak ju mal dať sterilizovať, neboli by žiadne mačiatka.
to som navrhovala aj ja kedže mama je malého vzrastu a má s tým problémy... ale nie je to moja mačka a oni to urobiť nechcú.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Prasuliatko- v ziadnom pripade by som zvieratu nepodavala ludske lieky, kvapky, maste.

Staci ist k veterinarovi a predpise ucinne, pre zvierata, su zlozenim odlisne od ludskych.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Llívia Pozri príspevok
Ophtalmo Septonex sú slabé kvapky (info od môjho veterinára) - pomôžu pri slabšom zápale. Pri silnejšom treba kvapky alebo mastičky, ktoré sú už na predpis (OPHTHALMO-FRAMYKOIN, Evercil). Zapál očí môže byť sprievodným príznakom aj pri iných chorobách (info od môjho veterinára), preto by nebolo od veci ísť k veterinárovi.
viem...uvidíme ako bude keby sa jej to nezlepšovalo tak pojdeme... treba to vyskúšať najprv inak..
lebo už mali minulý rok takýto problém mali iba jedno mača a boli s ním u veterinára a minuli 50 eur a mača do rána uhynulo.... tak preto uvidíme ale ja verím,že to dopadne dobre.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
alaya1 Pozri príspevok
Prasuliatko- v ziadnom pripade by som zvieratu nepodavala ludske lieky, kvapky, maste.

Staci ist k veterinarovi a predpise ucinne, pre zvierata, su zlozenim odlisne od ludskych.
hej? ani by som netvrdila, nám jedna nemenovaná ,,veterinárka,, pre psa predpísala lieky na srdce čo berú ľudia a musel to brať. takže by som netvrdila takéto veci. predsa tie lieky boli testované na zvieratkách takže nie su pre ne škodlivé ako píšeš... viem treba ísť veterinárovi ale tí predpisujú lieky pre ludí...a nebola som tým svedkom len raz...
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak to som prekvapena. Moj veterinar je zasadne proti tomu, aby sa ludske lieky podavali zvieratam!. Viackrat som s nim o tom hovorila. A nie je jediny.

Ale je to na uvazeni kazdeho, ako si vazi svoje zvieratko a co mu podava. Ci mu naozaj nie je luto tych 50 eur aj s rizikom umria zvieratka.A ti veterinari, co to robia, tak by to robit nemali a pacienti s tym suhlasia len z dovodu, ze ludske lieky su lacnejsie.
Naposledy upravil alaya1 : 25.10.12 at 10:25 Dôvod: uprava preklepu
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

pasuliatko Pozri príspevok
ale starajú sa o ne... len tie oči sa im vracajú a nie len malým ale aj veľkým lebo chodia kade tade po susedoch.
Pravdepodobne sa jedna o virusove ochorenie,ktore matka prenasa aj na potomstvo. Je dolezite preliecit nielen macence, ale hlavne matku,aby sa to nesirilo dalej,lebo to budu mat vsetky dalsie maciatka...

pozri sem, v prispevku dole http://www.kitty-jerrika.websnadno.c...by-maciek.html
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

pasuliatko Pozri príspevok
viem...uvidíme ako bude keby sa jej to nezlepšovalo tak pojdeme... treba to vyskúšať najprv inak..
lebo už mali minulý rok takýto problém mali iba jedno mača a boli s ním u veterinára a minuli 50 eur a mača do rána uhynulo.... tak preto uvidíme ale ja verím,že to dopadne dobre.
Preto netreba návštevu u veterinára zbytočne odďalovať.
Tie vyššie spomínané ľudské lieky sa používajú aj pri zvieratách - nájdeš to aj v iných diskusných fórach alebo sa spýtaj veterinára. Evercil nakoniec nie je na predpis, Opthalmo Framykoin áno.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Prasuliatko, v konecnom dosledku ide o to, aby sa maciatku pomohlo, len ludi niekedy od navstevy veterinara odraza to, ze cena vysetrenia a indikacie je niekolkokrat vyssia, ako cena zvierata.

Co sa tyka tych ludskych liekov. Mozno snad veterinar, ktory zvoli tuto moznost vie zlozenie liekov a pozna ich ucinok, ci skodlivost na zvieraci organizmus. Ale urcite to nepozna clovek laik. A lieky bez predpisu, no, su to lieky pre ludi, kde davkovanie je urcene cloveku, Neviem, ako to davkuju malickym zvieratkam.

Moj psik je aj moj clen rodiny, ja na nom urcite neexperimentujem s ludskymi liekmi.

Ale pisala som, je to na uvazeni kazdeho cloveka.

Prikladam link psySOS mozes sa tam o liekoch pre ludi a zvierata vela dozvediet.

zelam macicke skore uzdravenie.

http://www.psysos.sk/index.php?zavis...aca=tretiekolo
tiez su tam rozne nazory, ako aj vsade, kde sa diskutuje.
Naposledy upravil alaya1 : 25.10.12 at 10:51
1 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
arizona Pozri príspevok
Pravdepodobne sa jedna o virusove ochorenie,ktore matka prenasa aj na potomstvo. Je dolezite preliecit nielen macence, ale hlavne matku,aby sa to nesirilo dalej,lebo to budu mat vsetky dalsie maciatka...

pozri sem, v prispevku dole http://www.kitty-jerrika.websnadno.c...by-maciek.html
ich mama nemá žiadne príznaky, ale pravdepodobne je nosič ona lebo ona chodí kade tade po susedoch. mali to jej deti a jej dcéry deti tiež...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať