Zavrieť

Porady

Moznosti pri vymahani vyzivneho na malolete deti sudnou cestou

Dobry den..

Potrebovala by som poradit. Som slobodna matka 2dcerok (3r a 1,5r). V decembri 2011 som nadobro odisla od expartnera (uz som nemohla dalej cakat, kedy zacne po 2r zarabat a moje financne rezervy sa minuli. Nevladala som uz zivit seba aj jeho z 1rodic.prisp. a 2pridavkov na deti)Dala som ultimatum, ak nic nezmeni, rozideme sa.
Odstahovala som sa k mojim rodicom. Vo februari som definitivne vztah ukoncila, kedze nepracoval.
Dohodli sme sa, ze ak nezacne platit, co sluboval ze bude, tak dam navrh na vyzivne. Navrh som podala v juni 2012. Vyjadrenie o zacati konania mi prislo august 2012. Az teraz som sa dozvedela o moznosti predcasneho opatrenia.. /predtym napriek tomu, ze som sa radila s kadekym, nik mi neporadil tuto moznost. Momentalne riesim podanie predcasneho opatrenia a telefonicky som sa dozvedela, ze pojednavanie vyplyvajuce z podania navrh na vyzivne je dane az na 18.1.2012!

Vie mi prosim niekto poradit, ako to najlepsie riesit? Zijem len vdaka pomoci vsetkych znamych, no uz sa to dalej takto neda..uz ani rodicia financne nemaju z coho.

Otec deti, sa zaujima len sporadicky (ked dostal navrh na vyzivne-vyhrazal sa ze si siahne na zivot a neskor zas sluboval, ze platit zacne). Doteraz som od neho nedostala ani Euro, iba raz v auguste ked som bola zufala a svokra si chcela k sebe vziat starsiu dcerku na tyzden, dala mi 30Eur. Ked mal peniaze, pominal ich na cigarety, svoje auto a svoje potreby. Starsej dcerke akurat kupil v maji bicykel, aj ten si vsak nemohla vziat ku mne (kupil jej bicykel, napriek tomu, ze slubil ze peniaze da mne a dcerke bolo treba kupit topanky) Nejdem to tu cele rozoberat..to by bolo na knihu.

Zaujima ma vsak, aka je moznost, vymoct vyzivne pozadu-teda 3roky pozadu... Dcerka starsia mala v maji 3roky. On mi odjakziva neprispieval.. robil sporadicky a ked robil, tak len docasne a co zarobil, za to ledva splacal dlh a odo mna si za tu dobu este napoziciaval so slubmi 2300E/na svoje zaujmy...A vzdy nic len sluby..
V navrhu som ziadala aby bolo uznane vyzivne aj 3roky spatne, no neviem, aka je sanca na uspech, pripadne co robit, aby bola sanca najvyssia..

Vedel by niekto poradit, ako presne sformulovat navrh rozsudku?

Vie niekto poradit, aka je realna suma vyzivneho ktoru by som mala ziadat v predbeznom opatreni? Aka je moznost uspechu uznania predbezneho opatrenia ak ho podavam az teraz? Co vsetko je treba a je vhodne k nemu prilozit? Na co sa mam pripravit?
/expartner nepracuje, zivi ho "svokra" a ked pracuje, tak len nacierno, vlastni len osobne auto/

Ja som nezamestnana a vzhladom na moju situaciu ani nemam moznost si privyrobit. Byvam v spolocnej domacnosti-v byte iba s mojim otcom, kt. zaraba cca 400E v cistom.

Ak mi niekto bude vediet podrobnejsie vysvetlit na co si dat pozor, budem velmi vdacna...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Moznosti pri vymahani vyzivneho na malolete deti sudnou cestou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.