Zavrieť

Porady

Mzdové ohodnotenie

ďakujem pekne za info, veľmi si to vážim, že ste odpísali, tak bližšie špecifikujem:
zamestnanie od r.2005 - fakturant vo firme - 16 mesiacov
- fakturant, účtovníctvo - 6 mesiacov
- od 1.5.2008 obecný úrad / 54 mesiacov/ oblasť sociálna, školstvo, byty
a od 1.8.2011 pracujem na polovičný v materskej škole - účtovníctvo a na obecnom úrade
ale chcem sa opýtať o mzdové zaradenie v materskej škole? mám ukončené VŠ
Bc. - vyštudované Vysoká škola ekonómie a manažmentu VS v BA
mgr. - Univerzita Komenského v BA, Vysoká škola ekonómie a managementu
bolo mi povedané, že nie je to ekonomická škola, tak potom aká to je? je možné, že môj plat je cca
4 692 ešte v Sk a čistého? som zaradený do 8. tarifnej triedy a myslím, že 2. alebo 3. stupeň a pracovnú zmluvu mám spísanú, že mám ukončenú úplné stredné odborné vzdelanie a mám zaradenie ako 01.08.02 Komplexné zabezpečovanie účtovníckych agend, prosím vyzná sa v tom niekto? môže mi niekto poslať tú tabuľku, kde som vlastne zaradený?ďakujem pekne za odpoveď
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    toto máš troška mimo. Príspevok si skopíruj (alebo prepíš) a pridaj ho do pôvodnej témy....

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...som si pozrela aj Tvoj pôvodný príspevok, tak Ti odpoviem asi takto:
    1. 8. platová trieda podľa druhu vykonávanej práce je O.K. (hlavná náplň je účtovníctvo)
    2. 3. stupeň, vzhľadom na prax je tiež O.K.
    3. či je adekvátny plat v čistom, ešte k tomu uvedený v SKK - nehnevaj sa na mňa, si účtovník - 4. rok už žijeme inou menou a čistý príjem ovplyvňuje viac ako dosť faktorov na to, aby som si to teraz počítala na hrubú mzdu a prerátavala na €....
    4. tabuľku, kde si vlastne zaradený si pozrieš aj na nete - nepovedz mi, že nevieš vyhľadávať (v dekréte máš napísaný zákon, prílohou zákona je tabuľka....

    rudyAa1 je offline (nepripojený) rudyAa1

    rudyAa1
    ďakujem pekne za odpoveď, mne sa to stále lepšie prepočítava na Sk ale tak v € je to 155 € a často aj menej a je možné, že z vyše 6 rokov praxe mám uznané 2 roky?

    ďakujem pekne aj za upozornenie

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Pozerám, že svoju otázku len ináč štylizovanú si zadal aj inde.

    Takže z tejto tvojej info počítam že máš cca 2 roky praxe, 8 PT ako píše tictac7 je podľa katalógu pracovných činností OK, Ak zoberiem do úvahy 2 roky započítanej praxe - to je 1 platový stupeň, kde je platová tarifa 369 € na celý úväzok.

    Čo sa týka uznanej praxe - píšeš 16 mesiacov fakturant a 6 mesiacov fakturant a účtovník to je dokopy 22 mesiacov. Ostatných 545 mesiacov si robil v úplne inom odbore ako je účtovníctvo, takže predpokladám, že zamestnávateľ postupoval podľa zákona 553/2003 a je na ňom či ti uzná prax v inom odbore v celej výške, vo výške 1/3, vo výške 2/3 alebo vôbec. Je to na ňom. Podľa toho čo píšeš, zamestnávateľ usúdil, že z tých 54 mesiacov neuzná nič. Zákon neporušil.

    Momentálne platné mzdové tabuľky nájdeš v nariadenbí vlády č. 578/2009 - príloha č. 1.

    To že ti neuznal vysokú školu - nemusel - miesto účtovníka je tabuľkové miesto s 8PT, kde postačuje aj úplné stredoškolské vzdelanie - že ty máš VŠ vzdelanie je OK - ale zamestnávateľ ti ju uznať nemusí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.