Zavrieť

Porady

faktúra od neziskovky a DPH

Chcela by som poprosiť o názor:ako s.r.o (plátca DPH) som dostala faktúru od neziskovej organizácie (zo SR) za prenájom nebytových priestorov. Faktúra je bez DPH a na konci faktúry je veta: "osobou povinnou platiť daň je osoba, ktorej je služba dodaná"
Neziskovka má pridelené IC DPH.
Mám ten prenájom naozaj samozdaniť?!!! alebo mala neziskovka fakturovať DPH, ktorú si uplaním na vstupe?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Linda15 Pozri príspevok
    Chcela by som poprosiť o názor:ako s.r.o (plátca DPH) som dostala faktúru od neziskovej organizácie (zo SR) za prenájom nebytových priestorov. Faktúra je bez DPH a na konci faktúry je veta: "osobou povinnou platiť daň je osoba, ktorej je služba dodaná"
    Neziskovka má pridelené IC DPH.
    Mám ten prenájom naozaj samozdaniť?!!! alebo mala neziskovka fakturovať DPH, ktorú si uplaním na vstupe?
    Samozdanenie sa týka len faktúr z EÚ.

    Linda15 je offline (nepripojený) Linda15

    Linda15
    tiež mám takú vedomosť.Len som si myslela, že mi niečo uniklo... Takže neziskovke vrátim faktúru na prepracovenie (nech vyčíslia DPH). ďakujem

    faktúra od neziskovky a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.