Zavrieť

Porady

Podvodnik na nete,NATWEST HELPFUL BANK ,pozor!!!!!!

Neviem,ci som spravne zalozila tuto temu,ale v podstate sa jedna len o upozornenie na podvodnika.A to.....
Predavam na nete svoj stary mobil,nic zaujimave az na to,ze sa mi ozval jeden pan anglicky hovoriaci pan,ktory mal velky zaujem kupit si odo mna tento mobil.
Ako prevod vyuziva banku NATWEST HELPFUL BANK ,vsetko by bolo ok,az na to ,ze peniaze sa mozu spustit az ked poslem cislo balika emailom danej banke,cize uz bude balik odoslany.
To sa mi velmi nepozdavalo a tak som si to trosku preverila,jedine co som nasla bolo zopar Svajciarov ,ktory sa stazovali ,ze naleteli,poslali balik peniaze nedostali.
Pre uplnost tato banka s tym nema nic spolocneho,len zneuzivaju jej meno.Takze mily priatelia,ked sa vam ozve niekto v cudzom jazyku ,bude chciet aby ste poslali balik tretej osobe,cize nie priamo jemu a veriikaciu odoslania u NATWEST HELPFUL BANK ,tak radsej to co predavate zahodit ako poslat. pa
Usporiadat
popoluska_15 popoluska_15

popoluska_15 je offline (nepripojený) popoluska_15

Mňa tak isto skoro oblafol, nebyť Vás. Predávam notebook, a pár ľudí mi po anglicky napísalo, že majú záujem. Jeden bol pán, ktorý ho chcel kúpiť pre svoju dcéru ako darček. On je z USA, dcéra mala byť údajne z Veľkej Británie. Tiež to chcel vykonať týmto spôsobom. Nejak sa mi to nepozdávalo, tak som ho odmietla. Neskôr mi napísala žena, ktorá chcela kúpiť notebook pre svojho milenca do Londýna. Tak som skúsila poslať číslo účtu, kod banky, a meno. Ochvílku mi prišiel odkaz od NatWest Helpful Bank, že uskutočnila prevod. Ten odkaz mi prišiel strašne amatérsky urobený. Text dokonca nebol napísaný ani business angličtinou. Ked som dotyčnej napísala, že mám obavy, ochvílku mi prišiel opäť e-mail od NatWest Helpful Bank, že nemám mať prečo strach, že sú najlepšia banka na prevod peňazí atd. Ktorá banka píše takto?
Finta bola v tom, že ako písala majlinka, chceli najskôr aby som poslala notebook, a potom, že aktivujú peniaze. Neskôr som mu napísala, že je to podvod a on je podvodník. 1x mi odpísal, že nie, že čo to je, že on už poslal peniaze do banky atd. ....odpísala som mu na to svoje a už mi neodpísal (pričom pred tým mi písal 2x a viac denne)....čiže bol to podvod...môžem vám tu aj prekopírovať e-maily, všetky druhy tých podvodníkov.....a dávajte si pozor, hoci vám ponúkajú peknú sumu za uprednostnenie, radšej takéto položky predávajte osobne alebo prevodom a na Slovensku. Ako sa hovorí lepší vrabec v hrsti ako holub na streche. Zuzi
0 0
popoluska_15 popoluska_15

popoluska_15 je offline (nepripojený) popoluska_15

Juan mary

Hello

Thanks for the information on the item, I'm happy with it and will
want you to reserve it for me. I know that all the buyers will offer
the item bazos.sk, I want to buy an item for my daughter as a birthday
gift, and I will offer you € 350 for the items and shipping costs €
50, so the total will be € 400 I will prefer the fastest payment,
secure and reliable means of payment which is by bank transfer.

For payment, send me your bank account details;

Your name and surname:
Your bank name:
Your account number:
Item Name:
Total amount:

Thanks ...
__________________________________________________ ____________________
frank09, t1mzbev8dlymfxs, ron Frank,
Thanks for your quick reply am interested in buying your item to my lover
as a Gift who his presently oversea and i will be making the payment through
fastest,safe and secure means of payment which is via bank transfer...i will
offer you 400 EUR for the item and plus the shipment cost so, get back to
me asap with your full bank details for us to be able to proceed with the
transaction.wait for your quick mail...

Thanks.
__________________________________________________ _______________________________
Mercy packwood
Hello

Thanks for the information on the item, I'm happy with it and will
want you to reserve it for me. I know that all the buyers will offer
the item bazos.sk, I want to buy an item for my daughter as a birthday
gift, and I will offer you EURO 350 for the items and shipping costs EURO
50, so the total will be EURO 400 I will prefer the fastest payment,
secure and reliable means of payment which is by bank transfer.

For payment, send me your bank account details;

Your name and surname:
Your bank name:
Your account number:
Item Name:
Total amount:
__________________________________________________ _____________________
dala by som tu rada aj ten modrý e-mail od NatWest helpful bank, ktorý je úplne amatérsky, len nedá sa pridať z počítača obrázok
0 0
pepe8902 pepe8902

pepe8902 je offline (nepripojený) pepe8902

popoluska_15 Pozri príspevok
Mňa tak isto skoro oblafol, nebyť Vás. Predávam notebook, a pár ľudí mi po anglicky napísalo, že majú záujem. Jeden bol pán, ktorý ho chcel kúpiť pre svoju dcéru ako darček. On je z USA, dcéra mala byť údajne z Veľkej Británie. Tiež to chcel vykonať týmto spôsobom. Nejak sa mi to nepozdávalo, tak som ho odmietla. Neskôr mi napísala žena, ktorá chcela kúpiť notebook pre svojho milenca do Londýna. Tak som skúsila poslať číslo účtu, kod banky, a meno. Ochvílku mi prišiel odkaz od NatWest Helpful Bank, že uskutočnila prevod. Ten odkaz mi prišiel strašne amatérsky urobený. Text dokonca nebol napísaný ani business angličtinou. Ked som dotyčnej napísala, že mám obavy, ochvílku mi prišiel opäť e-mail od NatWest Helpful Bank, že nemám mať prečo strach, že sú najlepšia banka na prevod peňazí atd. Ktorá banka píše takto?
Finta bola v tom, že ako písala majlinka, chceli najskôr aby som poslala notebook, a potom, že aktivujú peniaze. Neskôr som mu napísala, že je to podvod a on je podvodník. 1x mi odpísal, že nie, že čo to je, že on už poslal peniaze do banky atd. ....odpísala som mu na to svoje a už mi neodpísal (pričom pred tým mi písal 2x a viac denne)....čiže bol to podvod...môžem vám tu aj prekopírovať e-maily, všetky druhy tých podvodníkov.....a dávajte si pozor, hoci vám ponúkajú peknú sumu za uprednostnenie, radšej takéto položky predávajte osobne alebo prevodom a na Slovensku. Ako sa hovorí lepší vrabec v hrsti ako holub na streche. Zuzi

Dakujem velmi pekne za tuto informaciu, mna tiez kontaktovala zena, ze chce mobil pre milenca ako darcek ktory je odcestovany, tak som o potm hladal na nete iformacie a nasiel som toto. Dakujem
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Standardny nigerijsky scam 4. Generacie...
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Treba tomu chrapúňovi posielať prázdne balíky alebo dať do nich niečo "voňavé".
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
marleau Pozri príspevok
Treba tomu chrapúňovi posielať prázdne balíky alebo dať do nich niečo "voňavé".
Mas pravdu. Skoda, ze sa vykaly nedaju legalne posielat postou.
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Sranda, pretoze vo svete dobierku nepoznaju, podla mna tam kazdy plati vopred, cize toto je do neba volajuci mizerny amatersky scam type podme okradnut cloveka co nema ziadne skusenosti...

Mna takto chcel obabrat nejaky zaneprazdneny obchodnik ked som predaval auto cez mobile.de (nakoniec to kupil clovek z Nitry a do nes je spokojny cize som aj ja spokojny), ale jedine co zo mna mal je asi 20 mailov a strateny cas, kedze som si z neho robil srandu tak dlho, ako sa to len dalo..

Cim len chcem povedat, ze vzdy plati zakladne pravidlo, ak je ponuka prilis dobra, pravdepodobne je to aj tak podvod.. Proste vo svete neexistuje take, ze "ja som prave ten stastlivec ktoremu napisal Bruneisky kral ze prave hlada taky mobil ako mam ja a musim to vyuzit" . Mozno 1 k miliarde teda nieco ako vyhra v loterii. Cize staci fakt pouzit toto pravidlo a 99,99% pripadov budu OK a nikto neutrpi skodu
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

profesional Pozri príspevok
Mas pravdu. Skoda, ze sa vykaly nedaju legalne posielat postou.
akože nie? tu si na tom spravil nejaký čech svoj biznis http://www.darujhovno.cz/
1 0
Monika3090 Monika3090

Monika3090 je offline (nepripojený) Monika3090

Aj ja práve riešim tento problém s NATWEST BANK...predávam notebook a napísal mi, že má záujem. Dala som číslo účtu, aby mohol spraviť prevod. Hneď na ďalší deň mi prišiel mail od tejto banky, že mám poslať zásielku a naskenovať potvrdenie o odoslaní, že potrebujú číslo zásielky, aby mohli uvoľniť peniaze úplne na môj účet. Samozrejme, že sa mi to nepáči, tak som písala dotyčnému, že nepošlem balík, že nech zariadi prevod bez toho, aby som musela niekam posielať číslo zásielky. Stále dokola mi píše tá banka, nech im zašlem do číslo, každý deň dostanem od nich mail. A vždy tam pridajú nejakú vyhrážku, že budú musieť urobiť nejaké právne kroky, keď tak neurobím a dnes napríklad, že majú právo mi zablokovať účet.

Chcela by som sa spýtať, čo mám robiť? Keď budem maily ignorovať, tak prestanú písať a nebude to mať žiadne následky?
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

no čo by ti asi tak mohli zablokovať, keď máš účet v slovenskej banke a oni sú zahraničná banka... si myslíš, že jeden úradník zodvyhne telefón a zavolá do našej banky zablokuj tej alebo tej nejaký účet... pokiaľ nedostane podnet od finančnej polície podotýkam slovenskej tak ti môže vypisovať čo len chce...

však takých podvodov musí byť mraky... tak si nascanuj dajaký doklad... ze OK poslala som balík... pošlite vy peniaze a posielam im vyhrážky ty...:-))))
3 0
Negoti Negoti

Negoti je offline (nepripojený) Negoti

presne ako Ivka píše, naskenuj im akýkoľvek doklad a uvidíš čo sa bude diať......
už teraz vravím, neprídu peniaze, chceli dostať PC bez zaplatenia.......
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Monika3090 Pozri príspevok
Aj ja práve riešim tento problém s NATWEST BANK...predávam notebook a napísal mi, že má záujem. Dala som číslo účtu, aby mohol spraviť prevod. Hneď na ďalší deň mi prišiel mail od tejto banky, že mám poslať zásielku a naskenovať potvrdenie o odoslaní, že potrebujú číslo zásielky, aby mohli uvoľniť peniaze úplne na môj účet. Samozrejme, že sa mi to nepáči, tak som písala dotyčnému, že nepošlem balík, že nech zariadi prevod bez toho, aby som musela niekam posielať číslo zásielky. Stále dokola mi píše tá banka, nech im zašlem do číslo, každý deň dostanem od nich mail. A vždy tam pridajú nejakú vyhrážku, že budú musieť urobiť nejaké právne kroky, keď tak neurobím a dnes napríklad, že majú právo mi zablokovať účet.

Chcela by som sa spýtať, čo mám robiť? Keď budem maily ignorovať, tak prestanú písať a nebude to mať žiadne následky?
Ake pravne kroky? Ake zablokovanie uctu? Na zaklade coho???? Blbost!!!! Hod si ich adresu do spamu a kludne spavaj
2 0
Monika3090 Monika3090

Monika3090 je offline (nepripojený) Monika3090

Takže im naskenujem hocijaké potvrdenie z pošty...Ja si tiež myslím, že žiadny prevod sa neuskutoční, lebo ako bolo písané hneď v prvom maili, mala som zásielku poslať inej osobe - priateľovi do Londýna
Potom si hodím ich adresu do spamu a všetko je ok?
0 0
Monika3090 Monika3090

Monika3090 je offline (nepripojený) Monika3090

Your account has been randomly flagged in our system as a part of our routine security measures. This is being done because we are awaiting your response regarding the tracking number we requested for as regards the transaction for the Merchandise with Karls Roy .We require all flagged Bank Accounts to respond to this notice and send us the information we require to credit their account. To send us the required information at this time, please simply reply to this notice directly:We urge you to make the shipment at post office.

For verification which will take us 12-24hours after the verifying the tracking Number or you scan us the shipment Receipt in JPG format, the money will be directly forward into your Bank Account we will be expecting your message regarding the Details for the shipment tracking number.We have report your Bank Details and your CONTACT ADDRESS to NatWest Helpful Bank company concerning you not following our Bank Policy, For your own interest we have contact the FBI and we give you 12-24 hours for you to go and make the shipment of the item and we have all the right to block and flagged your Bank Account and this may cause you a lot of problems but we will let you know what we have in stock for you in the next 124-24 hours.


However, if you fail to do as required we would have no choice than to suspend your account indefinitely and that would also mean the suspension of your account as well as you do know that auction is our sister company and we work together.

Thank you for your patience as we work together to protect your account.




Toto je posledna správa od tej banky.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Monika3090 Pozri príspevok

Toto je posledna správa od tej banky.
a prečo nehodíš tú adresu do spamu hneď? prečo chceš na niečo čakať????,
0 0
52luky52 52luky52

52luky52 je offline (nepripojený) 52luky52

zdravím,
ja som si to všimol bohužiaľ neskoro a e-mail z banky sa mi zdal dôveryhodný až do odoslania notebooku.Pán žijúci v USA chcel kúpiť na valentína milenke do UK notebook.Po zaslaní odo mňa žiadali 400 eur. Vraj ich omylom stiahli 3 osobe z účtu a ak im ich neodošlem tak mi moje peniaze nepustia k transakcii.Už som zistil že som bol okradnutý no čo teraz ? Nevie mi niekto poradiť čo s tým ďalej ?
Bol som aj na polícii a žiadali odomňa všetky e-maily no myslíte že to pomôže ?
Ďakujem za odpoveď
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Wow, toto je raj.
0 0
Viper Viper

Viper je offline (nepripojený) Viper

52luky52 Pozri príspevok
zdravím,
ja som si to všimol bohužiaľ neskoro a e-mail z banky sa mi zdal dôveryhodný až do odoslania notebooku.Pán žijúci v USA chcel kúpiť na valentína milenke do UK notebook.Po zaslaní odo mňa žiadali 400 eur. Vraj ich omylom stiahli 3 osobe z účtu a ak im ich neodošlem tak mi moje peniaze nepustia k transakcii.Už som zistil že som bol okradnutý no čo teraz ? Nevie mi niekto poradiť čo s tým ďalej ?
Bol som aj na polícii a žiadali odomňa všetky e-maily no myslíte že to pomôže ?
Ďakujem za odpoveď
Ty si tomu hajzlovi z Nigerie poslal NB a 400Eur k tomu ???
Neuvidis ani jedno ani druhe...
0 0
52luky52 52luky52

52luky52 je offline (nepripojený) 52luky52

raj ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať