Zavrieť

Porady

Prechodka PN z mesiaca na mesiac

Dobry den, som na PN-ke uz dlhsiu dobu. Doktor mi vystavil prechodku, ja som ju zaniesla na Socialnu poistovnu. Dnes ma kontaktoval zamestnavatel ze preco som mu nedoniesla prechodku, vraj zaciatok mojej PN-ky ma zamestnavatel a potrebuje aj prechodku.
Preco zamestnavatel chce odo mna prechodku? Kazal mi aby som si sla vypytat naspat zo Socialnej poistovni prechodku a doniesla mu. Budem mat ja ako zamestnanec z toho nejaky postih? Poradte mi. Dakujem
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

sanoo Pozri príspevok
Pokial PN trva a nemam vedomost o zmene stavu, ako zamestnavatel nemam preco zistovat co je so zamestnancom, pretoze je jednoducho stale na PN. Aspon z mojho pohladu.
zlý pohľad, lebo čo ak sa zamestnanec rozhodne zmeniť miesto. Alebo čo ja viem čo, a odnesie aj ukončenie PN rovno do SP... a zamestnávateľ ho stále vedie ako zamestnanca na PN a on je niekde inde už.
Ako píšu babenky vyššie je to doklad pre zamestnávateľa , že osoba je na PN , že sa neodvôvodnene nevyhýba práci.

To tvoja známa tiež OCR rovno nosí do SP? Ved zamestnávateľ OCR neplatí, a tiež donesie prv OCR k nemu a zamestnávateľ si spraví kopiu aby mal dotyčný zamestnanec ospravedlnenie svojej neprítomnosti v práci. A tak isto je to z prechodkov.

Zabilo by tvoju známu keby naskenovala a poslala do roboty aspon mailom prechodku?
0 0
sanoo sanoo

sanoo je offline (nepripojený) sanoo

Nejde o to ci by ju to zabilo. Ide o to, ze ideme zalovat zamestnavatela o neplatnost okamziteho skoncenia pracovneho pomeru a rad by som vedel, z coho zamestnavatel vychadza, ked povazuje nedorucenie prechodky za zavazne porusenie prac. povinnosti. V zakonniku prace nic take spomenute nie je a v zakone o socialnom poisteni je, ze prechodku odovzdava do socialky poistenec.

Keby aj zamestnanec odniesol ukoncenie PN priamo do socialky, to este predsa neznamena, ze bol ukonceny aj pracovny pomer. Na trvanie pracovneho pomeru alebo preukazanie dovodu PN to nema vplyv.

xanti, tweety, mila123, vychadzaju vase tvrdenia aj z niecoho ineho ako len zo zauzivaneho systemu v spolocnostiach, v ktorych ste doteraz posobili? Lebo jednoducho na preukazanie dovodu absencie prechodka nesluzi. Na to sluzi potvrdenie o PN, ktore sa vydava len raz na zaciatku, a potvrdenie o skonceni PN, ktore sa vydava na jej konci.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sanoo Pozri príspevok
Nejde o to ci by ju to zabilo. Ide o to, ze ideme zalovat zamestnavatela o neplatnost okamziteho skoncenia pracovneho pomeru a rad by som vedel, z coho zamestnavatel vychadza, ked povazuje nedorucenie prechodky za zavazne porusenie prac. povinnosti. V zakonniku prace nic take spomenute nie je a v zakone o socialnom poisteni je, ze prechodku odovzdava do socialky poistenec.

Keby aj zamestnanec odniesol ukoncenie PN priamo do socialky, to este predsa neznamena, ze bol ukonceny aj pracovny pomer. Na trvanie pracovneho pomeru alebo preukazanie dovodu PN to nema vplyv.

xanti, tweety, mila123, vychadzaju vase tvrdenia aj z niecoho ineho ako len zo zauzivaneho systemu v spolocnostiach, v ktorych ste doteraz posobili? Lebo jednoducho na preukazanie dovodu absencie prechodka nesluzi. Na to sluzi potvrdenie o PN, ktore sa vydava len raz na zaciatku, a potvrdenie o skonceni PN, ktore sa vydava na jej konci.
AK bol zamestnanec DPN, a zamestnáv. bezodkladne predložil o tom potvrdenie, zamestnáv. s ním nemôže okamžite skončiť PP. Tým, že je PN nijako neporušil PD. Ani dať výpoveď, pretože je v OD. Ale záleží aj od IS, pretože ZP prikazuje predožiť doklad o prekážke v práci bezodkladne. IS to môže upresniť bližšie.
1 0
VÍNO NITRA VÍNO NITRA

VÍNO NITRA je offline (nepripojený) VÍNO NITRA

Pre sanoo: Z praxe: Zamestnanec bolo dlhšie na PN-ke, nemal bydlisko v mieste, kde pôsobil zamestnávateľ. Raz nepredložil prechodku, tak sme zadali pri spracovaní miezd u neho PN-ku, pretože prechodky vždy dovtedy predložil. Mzdy sa vyhotovili, odoslali, uzatvoril sa mesiac a potom sa zistilo, že zamestnanec bol už v priebehu mesiaca vypísaný a jednoducho nenastúpil do práce. Čiže neospravedlnená absencia. To by Ti vedela mzdárka v takomto prípade povedať, čo je to za prácu, prepracovávať už uzatvorené mzdy a robiť opravné výkazy.
0 0
sanoo sanoo

sanoo je offline (nepripojený) sanoo

dakujem. dam vediet, ako dopadla zaloba, az bude po vsetkom.
0 0
sanoo sanoo

sanoo je offline (nepripojený) sanoo

Tak po podani zaloby dostala moja znama list od zamestnavatela, v ktorom tento odvolava svoj pravny ukon, ktorym mienil ukoncit pracovny pomer a vyzyva ju na nastup do prace bezprostredne po tom, ako jej skonci PN.

Dakujem vsetkym za nazor.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať