Zavrieť

Porady

Nie je spoluvlastník pozemku

Dobry den,

som majitelom parcely - lesneho pozemku s vlastnickym podielom 1/2. Je to tak vedene aj na liste vlastnictva. Nie je tam ale uvedene, kto vlastni druhu 1/2 podielu (nikde som sa to nedopatral). Mozem to nejako vlastnicky usporiadat - aby som mal podiel 1/1? Podla mna to mohlo vzniknut nejakym preklepom pri prepisovani starych pozemkovych knih. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Tak, to by som si tie staré pozemkové knihy riadne popozerala. Ako si nadobudol vlastníctvo?
    Pozri si aj poradu vyhľadaním "nezistení vlastníci". V priloženom súbore pozri článok III.


    http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...type=1&aid=978

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Dajte si urobiť kópiu parcely z pozemkovej knihy, tam nájdete aj druhého majiteľa, on nemusí mať vytvorený LV.

    frimmelv je offline (nepripojený) frimmelv

    frimmelv
    Mária27 Pozri príspevok
    Tak, to by som si tie staré pozemkové knihy riadne popozerala. Ako si nadobudol vlastníctvo?
    Pozri si aj poradu vyhľadaním "nezistení vlastníci". V priloženom súbore pozri článok III.


    http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...type=1&aid=978

    Zdedil som po mame a ona po svojej mame. A zapisany podiel bol rovnaky bez existujuceho spoluvlastnika.
    Mária27 Platí prvá veta.

    olybaba je offline (nepripojený) olybaba

    olybaba
    - parcelu treba vyhladat v pozemkovej knihe, v pozemkovokniznej vlozke by mal byt povodny zapis vlastnictva na podiel 1/1
    - v pripade ze nebol ROEP v katastralnom uzemi, moze byt tvoj podiel 1/2 zaktualizovany dedenim a tak sa dostal na LV a podiel 1/2 povodny ostal na pozemkovokniznej vlozke (po povodnom spoluvlastnikovi neprebehlo ziadne konanie)
    - doporucujem zacat patranie v pozemkovej knihe na prislusnej sprave katastra

    Nie je spoluvlastník pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.