Zavrieť

Porady

Príspevok na podnikanie z ÚPSVaR a jeho použitie na nákup náradia

Dobrý deň, ja mám otázku ohľadne príspevku na podnikanie z ÚP. Chcem požiadať o príspevok, a chcem ho použiť na nákup stolárskeho náradia.
Najprv si ale zisťujem ceny náradia aby som ich vedel uviesť do podnik. zámeru.
A otázka je či náradie mám kupovať v obchode s DPH alebo bez. Keď som zisťoval ceny poslali mi ceny bez DPH, preto ma to zarazilo, či nemám náhodou kupovať náradie bez DPH, keďže sú to peniaze pre mňa od štátu. Ja sa troška menej vyznám v ekonomike a v takých veciach, preto prosím o radu. Ďakujem
Usporiadat
palo184 palo184

palo184 je offline (nepripojený) palo184

vulxy Pozri príspevok
takto to asi bude vyzerat:
pokosova pila=450€
hoplovacka =1650€
pracovny stol=1000€
pasova pila =1500€
+napis tam co najviac naradia ,ktore si myslis ze budes kupovat,nevadi ked ich nekupis,nic sa nedeje....
odvody do ZP =1400€(to neviem kolko je presne na dva roky si to spocitaj)
odvody do SP=1400€ (tiez neviem )
celkom =???
hlavne aby si pri jednom ks naradia neprekrocil tu max hodnotu 1700€.....

Odvody do ZP na 2 roky sú 1141,92€ a od SP som 1. rok oslobodený a 2. tiež oslobodený ak nevykážem vyšší príjem ako 12 násobok hodnoty vymeriavacieho základu, tj. 339,89€ x12 nás.= 4078,68

V papieroch mám len to, že do výšky 1700€, ste si istý na 100%, že je to na ks? Nechcel by som aby mi to zamietli kedže si to mám sám vypracovať a odovzdať. Žiadne kontrolovanie ani písanie na ÚP, tam to už mám odovzdať.
Ja som si myslel tiež že použijem celý príspevok na kúpu jedného stroja, ale keď som to čítal tak to asi nemôžem.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Tu ide o to, že ak by bol nakúpený majetok nad 1700 eur, oprávneným výdavkom z dotácie by boli len odpisy majetku, ktoré pripadajú za príslušné obdobie..
2 0
palo184 palo184

palo184 je offline (nepripojený) palo184

Je to tak hlúpo napísane, že keby nezaložím túto tému tak nemám šancu to zistiť, kedže nemám informácie o tom. Ani na ÚP to takto nepovedali. Ďakujem za rady.

Ale predsa len mám ešte otázku. Ak by som chcel kúpiť napr. formatovaciu pílu vo výške 4000€, je možné použiť z príspevku tých 1669€ a zvyšok z vlastných financií?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

palo184 Pozri príspevok
Odvody do ZP na 2 roky sú 1141,92€ a od SP som 1. rok oslobodený a 2. tiež oslobodený ak nevykážem vyšší príjem ako 12 násobok hodnoty vymeriavacieho základu, tj. 339,89€ x12 nás.= 4078,68 393x12

V papieroch mám len to, že do výšky 1700€, ste si istý na 100%, že je to na ks? Nechcel by som aby mi to zamietli kedže si to mám sám vypracovať a odovzdať. Žiadne kontrolovanie ani písanie na ÚP, tam to už mám odovzdať.
Ja som si myslel tiež že použijem celý príspevok na kúpu jedného stroja, ale keď som to čítal tak to asi nemôžem.
Vôbec nie si 1.rok oslobodený, ak napr. začneš podnikať v decembri 2012 a budeš mať aj s časťou dotácie príjem nad 4716 eur, od 1.7. 2013 budeš povinným platcom..
A čo ti bráni si to overiť na úrade práce, keď neveríš??
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

palo184 Pozri príspevok
Je to tak hlúpo napísane, že keby nezaložím túto tému tak nemám šancu to zistiť, kedže nemám informácie o tom. Ani na ÚP to takto nepovedali. Ďakujem za rady.

Ale predsa len mám ešte otázku. Ak by som chcel kúpiť napr. formatovaciu pílu vo výške 4000€, je možné použiť z príspevku tých 1669€ a zvyšok z vlastných financií? nie, veď som ti napísala, že max. do 1699 eur si môžeš dať do zámeru.. a ani navýšenie 15 % v tomto prípade nie je už možné.. daj si tam iné veci, ktoré aj tak potrebuješ kúpiť
v texte
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

palo184 Pozri príspevok
Je to tak hlúpo napísane, že keby nezaložím túto tému tak nemám šancu to zistiť, kedže nemám informácie o tom. Ani na ÚP to takto nepovedali. Ďakujem za rady.

Ale predsa len mám ešte otázku. Ak by som chcel kúpiť napr. formatovaciu pílu vo výške 4000€, je možné použiť z príspevku tých 1669€ a zvyšok z vlastných financií?
vies kolko tyzdnov som presedel citanim PORADY ked som mal tvoj problem.....vidim ze si sa registroval iba dnes
tak necakaj za ti vsetko padne do lona hned.....
co sa tyka tej pily tak nemozes kupit za 4 tis.....max do 1700€!!!!! ale to sa da riesit inymi sposobmi ked treba....
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

a ešte k tým odvodom do ZP: napíš si do zámeru minimálne 1500 eur, lebo sa stále zvyšujú.. od 1.1.2013 budú cca 55 eur..
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

ewita888 Pozri príspevok
a ešte k tým odvodom do ZP: napíš si do zámeru minimálne 1500 eur, lebo sa stále zvyšujú.. od 1.1.2013 budú cca 55 eur..
Hmm, tak to neviem, či bude môcť napísať vyššie odvody, ako momentálne sú. Ja napr. som robila podnikat. zámer v auguste, a vtedy som si mohla dať odvody do ZP max. vo výške 47,58 x 24 mesiacov.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

mondes Pozri príspevok
Hmm, tak to neviem, či bude môcť napísať vyššie odvody, ako momentálne sú. Ja napr. som robila podnikat. zámer v auguste, a vtedy som si mohla dať odvody do ZP max. vo výške 47,58 x 24 mesiacov.
Tak možno zase si váš upsvar dal nejaké podmienky.. na to je to školenie, aby ich oboznámili z ich podmienkami.. u nás sa napríklad dajú navýšiť..
0 0
palo184 palo184

palo184 je offline (nepripojený) palo184

ewita888 Pozri príspevok
Vôbec nie si 1.rok oslobodený, ak napr. začneš podnikať v decembri 2012 a budeš mať aj s časťou dotácie príjem nad 4716 eur, od 1.7. 2013 budeš povinným platcom..
A čo ti bráni si to overiť na úrade práce, keď neveríš??
Takže ak použijem celý príspevok do 1.7.2013, aká je tá časť, ktorá bude ako príjem?
Ja som začínajúci podnikateľ, je možné, že nebudem mať žiadny príjem. Je to asi nereálne, lebo to by som musel byť strašne lenivý, ale čo ak?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

palo184 Pozri príspevok
Takže ak použijem celý príspevok do 1.7.2013, aká je tá časť, ktorá bude ako príjem?
Ja som začínajúci podnikateľ, je možné, že nebudem mať žiadny príjem. Je to asi nereálne, lebo to by som musel byť strašne lenivý, ale čo ak?
V ktorom roku koľko minieš, taká čiastka ide aj do príjmu..
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

príjmom bude časť/ popr. celá dotácia, kt. použiješ v roku 2013.....

ak by si si chcel uplatňovať paušál. výdavky (po zmene zákona) tak zdaňuješ celú dotáciu.......
0 0
palo184 palo184

palo184 je offline (nepripojený) palo184

mondes Pozri príspevok
Hmm, tak to neviem, či bude môcť napísať vyššie odvody, ako momentálne sú. Ja napr. som robila podnikat. zámer v auguste, a vtedy som si mohla dať odvody do ZP max. vo výške 47,58 x 24 mesiacov.
To už asi nieje dôležite, kedže som sa dozvedel, že môžem použiť celú dotáciu na nákup náradia a čo mi zvýši to použijem na odvody.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

mondes Pozri príspevok
Hmm, tak to neviem, či bude môcť napísať vyššie odvody, ako momentálne sú. Ja napr. som robila podnikat. zámer v auguste, a vtedy som si mohla dať odvody do ZP max. vo výške 47,58 x 24 mesiacov.
...novela bola schválená v NR SR 10.8., potom podpis prezidenta, potom vyjde v Zbierke zákonov - takže postup bol správny - oficiálne čísla ešte neboli - zákon sa stáva zákonom až po uverejnení v Zbierke....
0 0
palo184 palo184

palo184 je offline (nepripojený) palo184

Len ak by som sa potom rozhodol, že nekúpim niektoré náradie, tak to môžem nahradiť tým, že to dám do odvodov, aj keď to nemám v zámere.
Príklad: v zámere bude že kúpim viaceré náradie v celkovej hodnote 2000€ a 647,73€ dám do odvodov do ZP.
No viaceré náradie napr. kúpim v celkovej hodnote 1500€ tak ostatné môžem použiť na odvody do ZP? (s tým že budem dbať na to aby sa ceny jednotlivého náradia neodlišovali o tých 15%)
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

tictac7 Pozri príspevok
...novela bola schválená v NR SR 10.8., potom podpis prezidenta, potom vyjde v Zbierke zákonov - takže postup bol správny - oficiálne čísla ešte neboli - zákon sa stáva zákonom až po uverejnení v Zbierke....
Adi, nie je to o tom.. u nás sa dá napísať koľko chceš.. je to o podmienkach, aké majú na konkrétnom upsvare..
1 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

palo184 Pozri príspevok
Len ak by som sa potom rozhodol, že nekúpim niektoré náradie, tak to môžem nahradiť tým, že to dám do odvodov, aj keď to nemám v zámere.
Príklad: v zámere bude že kúpim viaceré náradie v celkovej hodnote 2000€ a 647,73€ dám do odvodov do ZP.
No viaceré náradie napr. kúpim v celkovej hodnote 1500€ tak ostatné môžem použiť na odvody do ZP? (s tým že budem dbať na to aby sa ceny jednotlivého náradia neodlišovali o tých 15%)
Moc si to komplikuješ..
Ak by si to chcel urobiť musel by si požiadať o zmenu v podn. zámere.. Veď si prerátaj, koľko je 15% naviac na 647,73..
0 0
palo184 palo184

palo184 je offline (nepripojený) palo184

ewita888 Pozri príspevok
Moc si to komplikuješ..
Ak by si to chcel urobiť musel by si požiadať o zmenu v podn. zámere.. Veď si prerátaj, koľko je 15% naviac na 647,73..
Už asi chápem, keď by som kúpil náradie o tých 15% lacnejšie tak na odvody môžem použiť len to čo je tých 15 %, alebo toľko koľko zvýši.
napr. keď mám kúpiť vŕtačku za 220 € ale ja kúpim napr za 200€, tak tých 20€ použijem na odvody.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

palo184 Pozri príspevok
Už asi chápem, keď by som kúpil náradie o tých 15% lacnejšie tak na odvody môžem použiť len to čo je tých 15 %, alebo toľko koľko zvýši.
napr. keď mám kúpiť vŕtačku za 220 € ale ja kúpim napr za 200€, tak tých 20€ použijem na odvody.
Áno, ale tie odvody musíš mať uvedené v zámere..
0 0
palo184 palo184

palo184 je offline (nepripojený) palo184

ewita888 Pozri príspevok
Áno, ale tie odvody musíš mať uvedené v zámere..
Odvody do ZP si dám napr. 1000€
A keď mi zvýši z náradia napr. tých spomínaných 20€, tak nevadí keď použijem 1020€ na odvody aj keď v zámere mám na odvody len 1000€?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať