Zavrieť

Porady

exekucia od ex

Dobry den potrebujem pomoc : Vcera prevzal braško exekuciu ze musi zaplatit pohladavku kde mal zaplatit ex-manzelke xxx sumu,ak to uhradi do 14 dni tak mu bude uctovane 10 % plus ostatne poplatky vynalozene na to a po 14 dnoch mu bude uctovane uz 20 %.ale ide o to ze exekucia bola zacata v aprili 2009 ale brasko tuto pohladavku uz zaplatil pred 3 rokmi v juli 2009 a teraz nevieme ci dať namietku voci exekucii , ci to vôbec pomoze . Je pravda ze to uhradil az po 4 mesiacoch ked zacala exekucia ale uhradil to a inac uz preslo viac ako 3 roky tak nevstahuje sa na to aj premlcacia doba alebo ako vlastne to je a co vsetko lastne bude musiet uhradit.?
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

  právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
  Exekučné konanie začína na návrh na vykonanie exekúcie. Dátum začatia exekúcie by mal byť uvedený v Upovedomení o začatí exekúcie.
  Ak bola úhrada vykonaná pred začatím exekúcie, je potrebné podať námietky proti exekúcií a predložiť doklad o uhradení. Uvedené je potrebné zaslať na adresu exekútora do 14 dní od prevzatia Upovedomenia o začatí exekúcie. Ten námietky predloží príslušnému exekučnému súdu, ktorý exekúciu vyhlási za neprípustnú a zastaví ju.
  Ak bola dlžná suma, istina uhradené po začatí exekúcie, oznámte to exekútorovi. Ten si túto skutočnosť overí u oprávneného a bude vymáhať len svoje trovy, tie nižšie. Po ich úhrade bude konanie ukončené.
  Čo sa týka výšky trov, v prípade Vášho brata nie je rozhodujúci deň začatia exekúcie, ale deň doručenia upovedomenia o začatí exekúcie. Od tohto dňa sa začína počítať 14 dňová lehota na dobrovoľné plnenie s nižšími trovami. To samozrejme platí ak ide o fyzickú osobu nepodnikateľa.

  Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

  právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
  K premlčaniu sa neviem vyjadriť nakoľko neviem dátum právoplatnosti a vykonateľnosti exekučného titulu, od ktorého začína plynúť premlčacia lehota, pokiaľ sa nemýlim 10 ročná. Tá plynie až do začatia exekučného konania, podania návrhu na vykonanie exekúcie. Samotné konanie sa nepremlčuje, prebieha "v jednom kuse" od začiatku až do skončenia aj 20 rokov
  Hena má pravdu, môže ísť o iné konanie, ale nemusí. Pred troma rokmi mu to Upovedko nemuseli doručiť a podarilo sa im to až teraz. Až teraz začala plynúť 14 dňová lehota.

  Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

  právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
  V upovedomení je uvedené čo má hradiť. Ak uhradil vymáhanú pohľadávku v júli 2009 v plnej výške, tak potom len súdne trovy, trovy právneho zastúpenie a predbežné trovy exekúcie do 14 dní. Preventívne nech navštívi exekútora, resp. nech ho kontaktuje a nechá si vyčísliť zostatok. A určite nech mu oznámi, že uhradil pohľadávku a predloží aj doklad o úhrade. Ak má exekútor pochybnosti alebo zistí, že je dôvod na zastavenie exekúcie, je povinný bezodkladne predložiť vec na posúdenie súdu.

  hena22 je offline (nepripojený) hena22

  hena22
  Skontroluj si, či ide o to isté exekučné konanie. Ved aj pred 3 rokmi zrejme dostal upovedomenie o začatí exekúcie.
  A poriadne pozri aj na oba exekučné tituly. Jedná sa o ten istý dlh?

  hena22 je offline (nepripojený) hena22

  hena22
  Čo všetko zaplatil pred tými 3 rokmi? Aj celé exekučné trovy? Máš k tomu doklady o úhrade? Ak si presvedčený, že si v práve, podaj námietky a predlož dôkazy. Najlepšie by si ale urobil, keby si sa poradil s právnikom, ktorému dáš pozrieť všetky doklady.

  hengl je offline (nepripojený) hengl

  hengl
  dlzna suma bola zaplatena 4 mesiace po zacati exekucie ale uz je to viac ako 3 roky lebo to bolo v roku 2009 ale upovedomenie prevzal az vcera . Takze premlcacia doba tu vobec nie je asi !

  hengl je offline (nepripojený) hengl

  hengl
  ano asi dostaval neake upovedomenia ale on o tom nevedel lebo bol 6 rokov v zahranicii a jedna sa presne o taku istu ciastku ktoru uz pred 3 rokmi zaplatil

  hengl je offline (nepripojený) hengl

  hengl
  takze bude musiet zaplatit 10 % z pohladavky plus sudne trovy a trovy pravneho zastupenia

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.