Zavrieť

Porady

Výkazy o MaZ a PaV ako prílohy k DP - FO

Veľa sa hovorí o daň.priznaniach, menej už o výkazoch k nim.
Ja sa pýtam:

Podnikateľ FO má príjmy z podnikania (§ 6, ods.1 b) a aj z prenájmu (ako osoba - §6, ods.3). Čo všetko má zahrnúť vo výkazoch? Iba údaje z podnikania, alebo aj z prenájmu? Ak doteraz uvádzal iba príjmy z podnikania, nebudú mu naväzovať na seba údaje (výkaz o majetku a záväzkoch).
Naposledy upravil Fany : 27.02.06 at 06:34
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    zdaňuješ predsa všetky príjmy za kalendárny rok. Nie iba tie, ktoré si vyberieš.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Nejde tu o zdaňovanie, to jasné že zdaní všetko. Ide o výkazy o majetku a záväzkoch a príjmoch a výdavkoch.
    1. príjem na živnosť z podnikania
    2. príjem z prenájmu ako osoba nepodnikateľ

    Nas oboch má účty, nejaké pohyby, zostatky, eviduje peniaze v hotovosti, sú nejaké pohľadávky...

    Výkazy iba k príjmom z podnikania: nesedí potom rozdiel P a V s daň.prizn.(§6)
    Výkazy z oboch: nenaväzujú na seba hodnoty vo výkaze o majetku a záväzkoch.

    Čo je správnejšie, alebo správne?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Fany
    Nejde tu o zdaňovanie, to jasné že zdaní všetko. Ide o výkazy o majetku a záväzkoch a príjmoch a výdavkoch.
    1. príjem na živnosť z podnikania
    2. príjem z prenájmu ako osoba nepodnikateľ
    V spomínaných výkazoch, ktoré sú prílohou k DP, uvádza údaje súviace s podnikaním. Údaje, týkajúce sa prenájmu, ktoré v tomto prípade nesúvisia s podnikaním, sa uvádzajú iba v tlačive k DP.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Paula
    V spomínaných výkazoch, ktoré sú prílohou k DP, uvádza údaje súviace s podnikaním. Údaje, týkajúce sa prenájmu, ktoré v tomto prípade nesúvisia s podnikaním, sa uvádzajú iba v tlačive k DP.
    Čo znamená v tlačive k DP?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Fany
    Výkazy iba k príjmom z podnikania: nesedí potom rozdiel P a V s daň.prizn.(§6)
    Výkazy z oboch: nenaväzujú na seba hodnoty vo výkaze o majetku a záväzkoch.

    Čo je správnejšie, alebo správne?
    správne je prvá veta, sedieť ti ani nemôže výkaz príjmov a výdavkov s daň.priznaním...

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    renča1
    správne je prvá veta, sedieť ti ani nemôže výkaz príjmov a výdavkov s daň.priznaním...
    Renča1, a keď som to za rok 2004 zhrnula (myslela som, že keď už je príjem z prenájmu zaradený do § 6, tak by to tam malo byť) teraz mám urobiť opravné výkazy. aby mi to opäť sedelo iba na príjmy z podnikania? Daňové priznanie mi to neovplyvní, iba výkazy. Na výkazoch potom zaškrtnem "opakované" a údaje dám aké, správne, alebo rozdiely, aby po sčítaní, resp. odčítaní už podaných výkazov suma sedela.

    Ešte otázočka. Je niekde rozpracovaná problematika o vyplňovaní týchto výkazov? O daň.priznaniach je toho až-až, ale toto podľa mňa dosť absentuje.

    Ďakujem Ti.

    Výkazy o MaZ a PaV ako prílohy k DP - FO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.