Zavrieť

Porady

vypoved najomnej zmluvy

Dobrý deň, je možné odstúpiť od nájomnej zmluvy(prenájom izby v dome, zmluva je na dobu neurčitú) ihned (prípadne do 30.nov) aj ked v
Čl.4
2
zmluve je výpovedná lehota 1 kalendárny mesiac a začína plynúť prvým dňom nasledujúceho mesiaca, po mesiaci v ktorom bola doručená??

Dôvody na ukončenie zmluvy-

steny medzi izbami sa nedajú povedať že sú steny ale skôr sadrokartón, je cez ne počuť,
a ako povedal další podnajomník ,,ked is prdneš tak to vedľa počuje,,
(čiže tu nemám ani súkromie)


nadomnou v podroví býva další podnájomník a ked je v izbe a ja počujem to praskanie podlahy, tak ma mrazí, či už cez den alebo v noci
(napr dnes cca 20 minut po polnoci som sa zabudil na to praskanie a nemohol som zaspať a pritom som dnes vstaval do prace)
bol som taky nahenaný že so si ako dôkaz nahral aj to praskanie.....

v izbe mám teplotu neprimeranu izbe,
niekedy tu je zima a teraz ked to majitel opravoval je tu teplo, vždy je tu okolo 25 stupnou

niekedy sa stane, že ked sa rano okolo 8ej zobudim, je tu aj 29 stupnou!!!!
(teploty na ostatnych izbach su odlisne, jeden ma akurat izbu, druhy zimu, dalsi teplo. atd)


vacsina si po vypratí pradlo zavesí na vešiak a na tom vešiaku pradlo vysí niekedy aj 3-4dni
je to normálne???????
ja mam pradlo za 1 niekedy 1,5dna vysušené!!


ked spolubivajuci odchadzaju vacsina s dverami trieska
lebo dvere su zvonku na gulu, čize bud to silno zabuchnu alebo vyberu kluc a tak zavru (sa to tak robim stale aby som nikoho nerusil)
uz sa aj na to jedne spolubyvajuca stazovala, lebo byva pri dverach ozbnam napisala na chladnicku aby si to každí pozrel.






pranie
v pracke su veci ktore nezaberaju ani 1/4 cize pracka perie poloprázdna a takto sa prácka opotrebuje a samozrejme aj kazí!!
ja vzdy perie tak aby bola pracka plna.
mam aj fotky kde v pracke je minimum pradla!!


dôvodov je viac, ale nechcem to tu podrobnejšie rozoberať


Je zakon,paragraf(prípadne dobrá rada) ktora by dovolila z takýchto dôvodov ukončil nájom??

DAKUJEM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    pro.pet Pozri príspevok
    Dobrý deň, je možné odstúpiť od nájomnej zmluvy(prenájom izby v dome, zmluva je na dobu neurčitú) ihned
    ...
    ...
    Je zakon,paragraf(prípadne dobrá rada) ktora by dovolila z takýchto dôvodov ukončil nájom??

    DAKUJEM.
    Dôvody , ktoré uvádzaš , sú o tej ohľaduplnosti viacerých v jednom objekte a každý si niečo z domu doniesol...
    Nikdy nikomu nevyhovieš a nebude nikomu vyhovené....



    ...zákony sú jedna vec - tie teraz nechajme bokom ...

    Ale ak nie si spokojný , nezaplatil si nič vopred a naviac , nuž šmar kľúče majiteľovi na stôl s tým...že " Dovi ,dopo "..alebo radšej " Zbohom "...

    pro.pet je offline (nepripojený) pro.pet

    pro.pet
    njn
    lenže ja niesom taká povaha aby som niečo podobné spravil čo opisuješ
    mám len mesacnu lehotu, tak to musim do konca decembra vydržať...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    pro.pet Pozri príspevok
    njn
    lenže ja niesom taká povaha aby som niečo podobné spravil čo opisuješ
    mám len mesacnu lehotu, tak to musim do konca decembra vydržať...
    ...šak ja nič ...TY vieš ...

    Ako ja vravím..." niekedy je potrebné vydržať aj s bodákom v prdely "...ale toto by pre mňa určite nebola tá vhodná situácia ...

    pro.pet je offline (nepripojený) pro.pet

    pro.pet
    ešte otázka
    nieje v občianskom,,stavebnom zakonniku napisane niečo v tom zmysle, aby prenajímateľ opravil tie parkety??
    lebo to praskanie je fakt počuť a pár krat som sa na to aj zobudil....
    volal som prenajímateľovy a jeho odpoved bola že - a čo ja mám stým robiť????
    ved to má opraviť! myslím si že to nieje až taká náročná či draha oprava.......
    tak peniaze bberu od kazdeho najomcu je nas tu v dome 9 ale ked nieco potrebujeme.. tak same vyhovorky......
    dakujem
    Naposledy upravil pro.pet : 22.11.12 at 16:45

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft

    pro.pet
    Dôvody na ukončenie zmluvy-

    steny medzi izbami sa nedajú povedať že sú steny ale skôr sadrokartón, je cez ne počuť,
    a ako povedal další podnajomník ,,ked is prdneš tak to vedľa počuje,,
    (čiže tu nemám ani súkromie) s nimi ani ty, ani on nič neurobí a dôvod to nie je.


    nadomnou v podroví býva další podnájomník a ked je v izbe a ja počujem to praskanie podlahy, tak ma mrazí, či už cez den alebo v noci
    (napr dnes cca 20 minut po polnoci som sa zabudil na to praskanie a nemohol som zaspať a pritom som dnes vstaval do prace)
    bol som taky nahenaný že so si ako dôkaz nahral aj to praskanie..... štuplíky do uší, prípadne liquere do gágora a hajaš ako zabitý. Alebo kúp ľanový olej a daj tomu hore, nech medzi parkety nakvapká. Dôvod to nie je. A praskaní si nahrám do aleluja.

    v izbe mám teplotu neprimeranu izbe,
    niekedy tu je zima a teraz ked to majitel opravoval je tu teplo, vždy je tu okolo 25 stupnou
    Prvýkrát ti je zima, druhýkrát teplo - takže 1. svetríky, spodky; 2. plavky. Kúrenie je síce v moci prenajímateľa, ale on to neovplyvní, keď to nie je všetko OK!

    niekedy sa stane, že ked sa rano okolo 8ej zobudim, je tu aj 29 stupnou!!!!
    (teploty na ostatnych izbach su odlisne, jeden ma akurat izbu, druhy zimu, dalsi teplo. atd)
    Pootváraj dvere - vyrovná sa to.


    vacsina si po vypratí pradlo zavesí na vešiak a na tom vešiaku pradlo vysí niekedy aj 3-4dni
    je to normálne???????
    ja mam pradlo za 1 niekedy 1,5dna vysušené!!
    Svoje prádlo si rieš - ich prádlo, ich problémy, dokedy visí.


    ked spolubivajuci odchadzaju vacsina s dverami trieska
    lebo dvere su zvonku na gulu, čize bud to silno zabuchnu alebo vyberu kluc a tak zavru (sa to tak robim stale aby som nikoho nerusil)
    uz sa aj na to jedne spolubyvajuca stazovala, lebo byva pri dverach ozbnam napisala na chladnicku aby si to každí pozrel.
    No hádam nechceš, aby sa dvere zatvárali štýlom psssssss. Trieskaj aj ty!






    pranie
    v pracke su veci ktore nezaberaju ani 1/4 cize pracka perie poloprázdna a takto sa prácka opotrebuje a samozrejme aj kazí!!
    ja vzdy perie tak aby bola pracka plna.
    mam aj fotky kde v pracke je minimum pradla!!
    O spôsobe plnenia a prania v práčke - je tvoja? Nie? Tak nerieš! Nie je dôvod.


    dôvodov je viac, ale nechcem to tu podrobnejšie rozoberať Nemusíš - diagnóza - paranoja!

    pro.pet je offline (nepripojený) pro.pet

    pro.pet
    15.11.12 20:12
    pro.pet

    Junior MemberČlenom od15.11.12Príspevky6Súhlasov:
    0

    Re: vypoved najomnej zmluvy

    njn snad to nejako zvladnem


    k tomu som sa uz vyjadril, lepšie čítaj.
    posledný moj prispevok nebol v tvojej odpovedi zodpovedaný
    kuk
    Dnes 18:41

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    pro.pet
    nieje v občianskom,,stavebnom zakonniku napisane niečo v tom zmysle, aby prenajímateľ opravil tie parkety??
    Ty si fakt .........

    P.S. a že ďakujem za neužitočné - aká to pocta pre mňa - od teba.

    vypoved najomnej zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.