Zavrieť

Porady

Usporiadat
patak patak

patak je offline (nepripojený) patak

Ale ved Podla nariadenia EU ma byt moznost podavanie dokumentov el.formou,(preto urobili na rychlo tu dohodu ,ze sa to musi podat elektronicky a aj tak to dorucit v papierovej forme vlastne len aby splnili poziadavku eu na ktoru aj zrhranli eurofondy.)
neviem o tom,ze sa ma za to platit. ako teda to bude z informatizaciou spolocnosti? budeme vrracat eurofondy?
To ja si mam platit vyse 100 euro? to co je za nezmysel. A nariadenie,ze vykazy DPH sa musia podavat elektronicky od buduceho roka teda ako bude??? ja nemam zaujem im platit 100 eciek za nejaku trapnu aplikaciu ako na 386 ky.... To ked bude mat niekto suhhrny vykaz raz za rok a nie je platca dph ma platit?

Mozno je to len novinarsky vykrik ktory bude mat za nasledok vyjadrenie nejakeho kompeteneho,ktory sa vyjadri az v decembri,pretoze teraz na socialke,a danovom urade vam odpovedia na otazku ohladom zmien od buduceho roka v soc.poisteni a danovych zmenach a elektronickej komunikacii,ze nikto nic nevie a to som sa uz informoval prvy krat pred mesiacom a minuly tyzden este nikto nic nevedel.
To je robota schvalit zakony a nariadenia a nikto nevie ani aky to bude mat dopad.
Kazdym takymto kiksom rozmyslam o emigracii ,pretoze nard im vsetko zozere a odpusti, tak ako aj vyse 40% z mojej strany nespecifikovanych volicov
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Táto vláda si myslí, že si môže robiť čo chce a že ten čo robí, by mal byť úplne vyžmýkaný.

Ľudí naučia klamať a nachádzať si cestičky a konečný efekt bude ten, že:
1. vyberú menej peňazí
2. budú vychovávať ďalšie ovce (čo sa im pravdaže hodí)

Ale keď nakoniec nebude koho žmýkať, odkiaľ vezmú peniaze na svoju sociálnu politiku (resp. na zlodejiny cez predražené tendre)?

Ak si Fico myslí, že si môže robiť čo sa mu zachce bez následkov, veľmi sa mýli.
Aby to nedopadlo ako s kupovaním štátnych dlhopisov, keď sa banky rozhodli pomstiť Ficovi.
http://ekonomika.sme.sk/c/6602716/ta...keho-dlhu.html
0 1
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Zita5 Pozri príspevok
Nehoráznosť hrubého zrna !
Ono tých nehorázností pomaly vypláva viac na povrch.

Ale čo iné sa dalo čakať? Sociálna politika niečo stojí.

Mikloš zakázal veľké IT dodatky, Smer ich potichu povolil

http://ekonomika.sme.sk/c/6603998/mi...u-povolil.html
0 1
japis japis

japis je offline (nepripojený) japis

Mám dojem, že tu niekto zámerne roznecuje vášne. A úplne zbytočne. Pretože podľa info z 15.11. z DÚ, nový systém má byť bezplatný, aministratívne nenáročný a nevyžaduje zaručený el.podpis. Pretože doterajší systém EZU je spojený so skrachovaným KONSOM a nenadväzuje zrejme na datové rozhrania staronového programového vybavenia DÚ. A je už vraj overený v colníctve. Takže musíme počkať a dúfať, že DÚ nesklame.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
http://www.zive.sk/daniari-prechadza...6/default.aspx
trochu inak povedané
2 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
.... bez ohľadu na to, či to bude za 116 € alebo bezplatne, či to bude administratívne menej náročnejšie a nevyžadujúce elektronický podpis, tak MIGRÁCIA Z JEDNÉHO SYSTÉMU NA INÝ SYSTÉM SA NEROBÍ (v slušnej spoločnosti) V OBDOBÍ PODÁVANIA DAŇOVÝCH PRIZNANÍ !!!!

V Čechách pravidelne 2. januára možno vyplniť daňové priznania (na aktuálnych tlačivách) za predchádzajúci rok, optimistom doporučujem pozrieť sa na skúsenosti s DRSR za predchádzajúce roky....
6 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

a za chvíľu si spomenú, že by rovnakou sumou mohli spoplatniť aj prístup do zdravotnej, na sociálku....
0 0
Ing. Pavol Zúber Ing. Pavol Zúber

Ing. Pavol Zúber je offline (nepripojený) Ing. Pavol Zúber

ja som zrovna pred chvíľou volala s jednou pani z finančného, lebo som mala problémy s registráciou klienta a povedala, že nech to nechám tak, že aj tak bude úplne iný systém, že tiež čakajú.......
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

patak Pozri príspevok


Mozno je to len novinarsky vykrik
No bodaj by si mal pravdu. Ale odkial by novinari zobrali take detaily, ako napriklad konkretne sumy?
0 0
Emka Roman Emka Roman

Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

Dáša_ Pozri príspevok
a za chvíľu si spomenú, že by rovnakou sumou mohli spoplatniť aj prístup do zdravotnej, na sociálku....
Nenašepkávaj
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
misomiso Pozri príspevok
No bodaj by si mal pravdu. Ale odkial by novinari zobrali take detaily, ako napriklad konkretne sumy?
ako aj v iných prípadoch - agentúra JPP
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Akurát som pozerala TA3, aj tam bolo, že daniari prechádzajú na nový systém
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Všetky tieto financie, ktoré išli do vrecka pár jednotlivcom aj tak v konečnom dôsledku zaplatíme my. Nemali by už konečne tieto "prešľapy" niekomu zosobniť a niekoho aj dať na nejaký čas do chládku? Alebo žeby nič zlého neurobili? Keby sme tak šafárili vo vlastnej firme, tak sme už na mizine.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Evanka Pozri príspevok
Všetky tieto financie, ktoré išli do vrecka pár jednotlivcom aj tak v konečnom dôsledku zaplatíme my. Nemali by už konečne tieto "prešľapy" niekomu zosobniť a niekoho aj dať na nejaký čas do chládku? Alebo žeby nič zlého neurobili? Keby sme tak šafárili vo vlastnej firme, tak sme už na mizine.
Súhlasím.

Našťastie sa šafári zo štátneho... tam to nechýba. Však štát si požičia o pár mil. viac. Však účet potom zaplatí niekto neskôr.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Bastian Pozri príspevok
...Našťastie sa šafári zo štátneho... tam to nechýba...
... ja tomu hovorím nešťastie, hotová POHROMA !
Pokiaľ budeme akcepovať zvýraznený názor, v tejto republike nebude poriadok...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Áno, štát je najhorší hospodár. A dokazuje to na každom kroku.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... ten náš určite medzi ne patrí.
0 0
Dubak2000 Dubak2000

Dubak2000 je offline (nepripojený) Dubak2000

Stefan2005 Pozri príspevok
V Čechách pravidelne 2. januára možno vyplniť daňové priznania (na aktuálnych tlačivách) za predchádzajúci rok, optimistom doporučujem pozrieť sa na skúsenosti s DRSR za predchádzajúce roky....
Mozno v posledne roky ano ale nie je to zas tak davno co tiez tlaciva byvali neskoro, aspon pre dan z prijmu FO. Pretoze sa zaviedlo spolocne zdanenie manzelov, casom zas zrusilo a dalsie zmeny. A vtedy im to trvalo tiez dlho. Netreba si ine staty tak idealizovat, spusta toho zleho co je u nas je aj tam. Cim urcite nechce povedat ze sa mame zmierit a akceptovat to
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Tweety Pozri príspevok
Áno, štát je najhorší hospodár. A dokazuje to na každom kroku.
poznáš lepšieho hospodára? (okrem ruhrgaz gaz de franze enel a mol?)
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

No už vidím klientov akí sú nadšení z nových poverení a overovania podpisov, alebo čakania dlhých front na DU, a to mi teraz začali chodiť výzvy, vraj prineste ukázať, že Ste podali papierové daňové, keď konečne začalo niečo fungovať tak to zlikvidujú a my môžeme čakať hoc aj do 31.3.........
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať