Zavrieť

Porady

Akú veľkú právomoc ma učiteľ na žiaka mimo školy ?

Ahoj.
Potrebujem poradiť. Môj syn sa pobil so spolužiakom. Stalo sa to mimo školy. Bol často od neho
provokovaný a aj v ten osudný deň ho vyprovokoval a jednu mu udrel päsťou do tváre kde mu rozťal peru. Riešili sme to samozrejme my rodičia medzi sebou. Vysvetlili sme si to a uzavreli to.V škole bolo samozrejme okolo toho veľké halo. Rozoberalo sa to aj na fejse. Teraz ma zavolala triedna učiteľka do školy.Syn mi už,ale oznámil, že riaditeľ školy navrhuje jemu 2 zo správania a jeho spolužiakovi pokarhanie riaditeľom školy. Syn končí práve 9.ročník a nemyslím,že mu ta dvojka prospejme. Ma až takú veľkú právomoc riaditeľ keď to bolo mimo školy?Študovala som školský poriadok aj zákon, ale nič som nenašla. Poradte mi prosím.
Ďakujem Andrea
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Prestuduj si klasifikacny poriadok a tam mas uvedene, za ake "prehresky" sa udeluje znizena znamka zo spravania. Mozes to v skole aj citovat.
Klasifikacny poriadok by mal byt sucastou skolskeho poriadku. Ak to nenajdes na nete ich skoly, ziadaj si to od vedenia k nahladnutiu.

Kazda skola moze mat aj specificke kriteria pri znizenej znamke.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
timotej timotej

timotej je offline (nepripojený) timotej

ahoj, čo myslíš tým mimo školy - mimo vyučovycích hodín, alebo už opustili areál?
0 0
andrea.subova andrea.subova

andrea.subova je offline (nepripojený) andrea.subova

To som si už naštudovala.Riaditeľ môže udeliť riaditeľské pokarhanie, zhoršenie známky vtedy ak žiak opakovane poruší školsky poriadok. Nič tam ,ale nieje čo sa týka porušenia mimo školy, iba ak by to bolo na školskom pozemku a to nebolo. V školskom poriadku majú iba to, že mimo školy sa majú správať slušne aby reprezentovali svoju školu!
0 0
andrea.subova andrea.subova

andrea.subova je offline (nepripojený) andrea.subova

Bolo to po vyučovaní, školský areál opustil a nebolo to vôbec na školskom pozemku. Bolo to už na ceste domov okolo 14.30
0 0
timotej timotej

timotej je offline (nepripojený) timotej

andrea.subova Pozri príspevok
Bolo to po vyučovaní, školský areál opustil a nebolo to vôbec na školskom pozemku. Bolo to už na ceste domov okolo 14.30
v tom prípade nemá do toho čo vstupovať škola, v podstate som pochopila, že škola sa to ani oficiálnou cestou nedozvedela, tak čo chcú riešiť? spravili nejaký záznam a pod? ale určite by som nečakal ako to budú riešiť a jasne by som im povedal, že na to právo nemajú.
0 0
andrea.subova andrea.subova

andrea.subova je offline (nepripojený) andrea.subova

Škola sa to dozvedela tak, že ten chalan mal rozťatú tu peru. On aj syn spanikárili a išli ju zašiť. Samozrejme syn poškodeného volal ocovi. Na centrálnom príjme povedal, že spadol zo schodov Patrik(môj syn) sa ale jeho ocovi priznal ako to bolo. Otec poškodeného bol v škole, lebo sa chcel stretnúť so mnou aby sme to vyriešili a ospravedlnil syna s ďalšieho dňa, lebo bol vyčisť u lekára ranu. Myslím, že riaditeľ si ma mal dať zavolať čo neurobil.Ja som sa to dozvedela od známej a hneď som volala do školy či môžem prísť. A tam my vysvetlil čo sa vlastne stalo a že by bolo dobre sa stretnúť s rodičmi lebo môže byť obvinený z trestného činu napadnutie , agresivita, ublíženie na zdraví...S rodičmi sme sa stretli vysvetlili si to, chalani sa kamošia ďalej...a teraz po 2 mesiacoch ma dala zavolať triedna, že sa blíži klasifikačná porada a že mu dajú 2 zo správania! Mám ísť zajtra do školy. Ja viem ,že neurobil dobre, ale najviac zo všetkého to nafukuje a rieši škola. Syn chce silou mocou prestúpiť zo školy. Nepríde mi to múdre v polovici 9-triedy. A nemyslím si ,že dvojka zo správania mu pomôže pri vstupe na strednú školu.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

mas istotu, ze ja znizena znamka je koli tomuto priestupku?
0 0
andrea.subova andrea.subova

andrea.subova je offline (nepripojený) andrea.subova

áno
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

nerobil by som z toho žiadnu paniku

zoberú ho na akú školu bude chcieť... dnes už s tým nie je problém...

inak každá afera trva len 3 dni.... potom sa na ňu dočista zabudne....
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

andrea.subova Pozri príspevok
áno
Argumentuj skolskym a klasifikacnym poriadkom.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
andrea.subova Pozri príspevok
Ahoj.
Potrebujem poradiť. Môj syn sa pobil so spolužiakom. Stalo sa to mimo školy. Bol často od neho
provokovaný a aj v ten osudný deň ho vyprovokoval
a jednu mu udrel päsťou do tváre kde mu rozťal peru. Riešili sme to samozrejme my rodičia medzi sebou. Vysvetlili sme si to a uzavreli to.V škole bolo samozrejme okolo toho veľké halo. Rozoberalo sa to aj na fejse. Teraz ma zavolala triedna učiteľka do školy.Syn mi už,ale oznámil, že riaditeľ školy navrhuje jemu 2 zo správania a jeho spolužiakovi pokarhanie riaditeľom školy. Syn končí práve 9.ročník a nemyslím,že mu ta dvojka prospejme. Ma až takú veľkú právomoc riaditeľ keď to bolo mimo školy?Študovala som školský poriadok aj zákon, ale nič som nenašla. Poradte mi prosím.
Ďakujem Andrea
Môžem sa Ťa spýtať? Podľa Tvôjho prvého príspevku to nebola náhodná bitka. Predchádzali jej nezhody medzi chlapcami už dávno predtým. Neboli obaja v škole na neadekvátne správanie upozorňovaní? Vedeli ste o tom Vy rodičia? Pravdepodobne áno a poškodenie zdravia bolo iba vyvrcholením celého problému. Tak že, ak boli upozorňovaní, pokarhanie je adekvátne, dvojka zo správania je už asi moc. Ešte nie je rozhodnuté, polrok je ďaleko. Škola chce potrestať obidvoch, asi majú za ušami obaja.

Je tu množstvo tém, kde pranierujete učiteľov ,obviňujete ich a zodpovední sú pomaly aj za to, keď sa dieťaťu stane niečo až doma. A zrazu samé príspevky, ako má učiteľ právomoc iba po hranicu školského pozemku. Tak ako to je? Alebo vždy podľa toho, komu čo vyhovuje?
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

účtovník 007 Pozri príspevok
Môžem sa Ťa spýtať? Podľa Tvôjho prvého príspevku to nebola náhodná bitka. Predchádzali jej nezhody medzi chlapcami už dávno predtým. Neboli obaja v škole na neadekvátne správanie upozorňovaní? Vedeli ste o tom Vy rodičia? Pravdepodobne áno a poškodenie zdravia bolo iba vyvrcholením celého problému. Tak že, ak boli upozorňovaní, pokarhanie je adekvátne, dvojka zo správania je už asi moc. Ešte nie je rozhodnuté, polrok je ďaleko. Škola chce potrestať obidvoch, asi majú za ušami obaja.

Je tu množstvo tém, kde pranierujete učiteľov ,obviňujete ich a zodpovední sú pomaly aj za to, keď sa dieťaťu stane niečo až doma. A zrazu samé príspevky, ako má učiteľ právomoc iba po hranicu školského pozemku. Tak ako to je? Alebo vždy podľa toho, komu čo vyhovuje?



S vyznacenym uplne suhlasim. Ale ako rodic, tak aj ucitel ma sa drzat skolskeho poriadku. Tam je vsetko presne urcene. Preto som na to apelovala a aj som sa dotazovala, ci ta znizena znamka sa tyka tejto konkretnej bitky, nakolko pred tym, kym je dietatu dana znizena znamka zo spravania je pokarhanie triednym ucitelom, potom riaditelom a az potom ta 2.-3 zo spravania.
1 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
V mojom príspevku je to jasne napísané, aj ja považujem dvojku zo správania za príliš tvrdý trest. Riaditeľské pokarhanie na polroku by úplne stačilo. Je chválihodné, že rodičia problém riešili a aj vyriešili.

Neruzumiem však, prečo sa všetko v tomto štáte musí riadiť iba predpismi a právomocami? Kde sa stratilo ľudské svedomie, pocit zodpovednosti a schopnosť niesť za svoje činy trest?
Ak by sme sa týmto riadili, tak žiaden školský poriadok, žiadna právomoc učiteľa nebude potrebná. Veď dieťa je žiakom danej školy a reprezentuje ju aj mimo nej. Rovnako tomu bude aj na strednej škole a neskôr i v zamestnaní.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

účtovník 007 Pozri príspevok
V mojom príspevku je to jasne napísané, aj ja považujem dvojku zo správania za príliš tvrdý trest. Riaditeľské pokarhanie na polroku by úplne stačilo. Je chválihodné, že rodičia problém riešili a aj vyriešili.

Neruzumiem však, prečo sa všetko v tomto štáte musí riadiť iba predpismi a právomocami? Kde sa stratilo ľudské svedomie, pocit zodpovednosti a schopnosť niesť za svoje činy trest?
Ak by sme sa týmto riadili, tak žiaden školský poriadok, žiadna právomoc učiteľa nebude potrebná. Veď dieťa je žiakom danej školy a reprezentuje ju aj mimo nej. Rovnako tomu bude aj na strednej škole a neskôr i v zamestnaní.
V pravnom state platia urcite pravidla, zakony. Tak isto v skole plati skolsky poriadok..
Ak chlapci uz boli pokarhani, tak uz ostava skole len ta znizena znamka.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Nuž nebol by ani prvý, ani posledný, keby obišiel s dvojkou zo správania syn zadávateľky.
Na strednej bude začínať odznova a s čistým štítom, tam nik príliš nerieši, či mal v minulosti dvojku zo správania až do chvíle, kým mu nehrozí ďaľšia na novej škole.

A že sú dnes tínedžeri krutí a vedia riadne provokovať, to je pravda.
Spomínam si na môjho syna, ako na strednej tiež dlhší čas čelil provokáciám jedného spolužiaka, až mu praskli nervy. Kalich trpezlivosti pretiekol a rovno pred školou spolužiaka vytrieskal, až mu rozbil peru. Pozerala na to celá škola. Chlapci sa pobili, syn ukázal spolužiakovi, že toto je hranica, za ktorú ho už nepustí a bolo po probléme. Odvtedy žiadne ďaľšie provokácie neboli a chlapci sa akceptovali. Bolo to v prvom ročníku a pamätám si, ako mi vtedy triedny povedal, že aj toto je forma vydiskutovania problému chlapcov v puberte, že občas treba ukázať silu, ak ignorácia nepomáha. Pozeral sa na to ako chlap.
Syn mi povedal, že nikdy potom medzi ním a jeho spolužiakom nebol extra vzťah, ale maturovali spolu a údajne po bitke už nastal pokoj.

Najlepšie by bolo, keby vedenie školy vzalo na koberec oboch naraz a chlapci si tam podali ruky a obišli s pokarhaním. Ale netreba mať hlavu v smútku ani z dvojky z chovania. Toto považujem za také chlapčenské lotroviny, nad takou šikanou nemám zľutovania. Za tú by som zo školy vylučovala.
1 0
andrea.subova andrea.subova

andrea.subova je offline (nepripojený) andrea.subova

Viem, že veľké bum trvá iba chvíľu...obávam sa len či kvôli tomu nebude mať problém pri prihláške na strednú školu
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
andrea.subova Pozri príspevok
Viem, že veľké bum trvá iba chvíľu...obávam sa len či kvôli tomu nebude mať problém pri prihláške na strednú školu
Dnes ?
No možno by som mal obavy za svojej mladosti, to by bol problém aj na učňovke. Lenže dnes sme postúpili ďalej a aj na Gympli sa Ťa opýtajú, či nemáš ešte jedného takého, lebo dotácie idú na kus a nie na kvalitu.
2 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

lubko6394 Pozri príspevok
Dnes ?
No možno by som mal obavy za svojej mladosti, to by bol problém aj na učňovke. Lenže dnes sme postúpili ďalej a aj na Gympli sa Ťa opýtajú, či nemáš ešte jedného takého, lebo dotácie idú na kus a nie na kvalitu.
To je síce pravda Lubko, ale to že sa chlapci pobili a skončilo to s rozťatou perou ešte nemusí znamenať, že sú zlí. Ak som dobre čítala, jedná sa o deviatakov. Pozerám sa na to tak, že dvaja kohútikovia si skákali po hrebeňoch a jeden bol silnejší a možno sa z nich časom ešte stanú veľkí kamaráti. Len rodičia a škola majú a musia tiež niečo spraviť, aby to zas chlapci nepovažovali za samozrejmosť,ale extrém, ktorý bude aj potrestaný.
2 0
timotej timotej

timotej je offline (nepripojený) timotej

alaya1 Pozri príspevok
Argumentuj skolskym a klasifikacnym poriadkom.
urcite argumentuj, nedaj sa odbit, nezalezi na tom ci mu to ma ovplivnit prijatie na strednu skolu, zalezi na tom, ze skola nebola oficialne poziadana aby to riesila, nestalo sa to ani pocas vyucovania ani v skolskom areali, nemaju na to dovod. jediny dovod by bol, keby vas chlapec mal problemy v skole predtym a boli by o tom spisane zaznamy - porusovanie skolskeho poriadku.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Bože môj! Taký riaditeľ sa vyhráža dvojkou zo správania asi 2x za týždeň!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať