Zavrieť

Porady

Vyživovacia povinnosť, exekucia

Dobrý deň,

otec ma od septembra 2011 určene sudom na mna platit 120 €.. teraz je november 2012... od septembra 2012 som evidovany na urade prace ako absolvent strednej skoly... dlzny mi je vyživne asi za 3 mesiace čo sa tyka do augusta... a je povinny platit aj nadalej aj ked som uz evidovany na urade prace ? cize mozem vymahat cez exekuciu aj september oktober november ? (za predpokladu že nepodal navrh na zrusenie vyživneho)

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Ale len sa zaujímaj ale mne osobne to príde dobrá trapošina aby som ako dospelý chlap ktorý skončil školu a má sa živiť sám,posielal na otca exekutora kôli pár eurám,čo budeš robiť potom až ti už nebude musieť platit.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    nakoľko si vedený na ÚP, tak výživné môžeš vymáhať len po august 2012. Tak sú postavené zákony, rodič, ktorému si zverený, sa jednoducho o teba postará a ten, ktorý platí výživné-tomu táto povinnosť končí tvojim prihlásením sa na ÚP, a nemáš dokonca ani žiaden nárok na dávky, pokiaľ žiješ v spoločnej domácnosti s druhým rodičom. Ak by si poberal výživné aj po tomto termíne - táto čiastka môže byť od teba vymáhaná späť. Netreba napínať a zhoršovať vzťahy - ty podáš exekúciu na rodiča a on ju taktiež môže neskôr podať na teba.

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    možno by bolo lepšie keby si skúsil požiadať otca, že či by ti nemohol trochu pomôcť, kým nerobíš... Neraz slušným slovom dosiahneš viac ako nadutými vyhrážkami.
    Exekúcia zhorší značne vťah a navyše môže sa stať, že podá námietku proti exekúcii a súd rozhodne plne v jeho prospech. Ukončením štúdia si schopný sa živiť sám. Keďže nepokračuješ v štúdiu, tak aké prázdniny? To sú hneď dva mesiace dole z tých troch čo máš na mysli. A navyše ak podľa rozsudku platil mesiac vopred, tak v júni by platil júl, čo už nemusel, lebo si mal ukončené štúdium, čiže v zmysle zákona si bol schopný sa živiť sám.

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Tu presne platí obrazne povedané - keby si sa lepšie učil a šiel študovať na VŠ tak otecko platí ďalej.

    stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

    stormcatcher
    vratnik Pozri príspevok
    Tu presne platí obrazne povedané - keby si sa lepšie učil a šiel študovať na VŠ tak otecko platí ďalej.
    To si dobre posral. To sa má učiť kôli tomu aby ocinko platil?

    lapaj91 je offline (nepripojený) lapaj91

    lapaj91
    vratnik Pozri príspevok
    Áno, keď ho aj v dospelosti máta výživnô.
    tym ako načo naražaš ? že akože to čo mi patri, tak sa nemam o to zaujiimať ?

    Vyživovacia povinnosť, exekucia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.