Zavrieť

Porady

rozdelenie pozemku

kupili sme pozemok s kamratom 4000m na polovicu urobili sme geometricky plan a on je vlastnikom 1/2 s manzelkou a ja som sam a chcel by som teraz podla toho geometraka ked sa to bude delit uz zapisat aj do podielu manzelku ku mne .Da sa to hned pri tomto deleni teraz alebo to budem musiet dodatocne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    dodo8989 Pozri príspevok
    kupili sme pozemok s kamratom 4000m na polovicu urobili sme geometricky plan a on je vlastnikom 1/2 s manzelkou a ja som sam a chcel by som teraz podla toho geometraka ked sa to bude delit uz zapisat aj do podielu manzelku ku mne .Da sa to hned pri tomto deleni teraz alebo to budem musiet dodatocne
    Mali ste geometrákovi zadať objednávku na komplet služby a nemuseli ste riešiť nič ........
    Alebo aj hej ......podpísať patričné papiere a samozrejme zaplatiť ......

    ...a ozaj ...zo zadania nie je celkom jasná situácia ....
    Minulý čas je používaný ...urobili ,dali , kupili ...on je vlastník ...
    Ale aj zavkladovali ste na kataster ???
    Lebo ak hej , nuž nový vklad , nová zmluva ( darovacia ) na manželku ...a ďaľšie výdavky ...

    Ak nie ...nuž jedným vkladom sa dá všetko poriešiť ...
    Advokát pôsobiaci od roku 1991 najmä v oblasti obchodného, občianskeho, pracovného, medicínskeho a farmaceutického práva ako aj v iných oblastiach práva v SR. ...viac JUDr. Pavol Kollár
    Ak ste svoj podiel na pozemku kúpil pred vznikom manželstva, ste vlastníkom sám a už nikdy nebude pozemok v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov, manželke môžete v takomto prípade jej podiel darovať. Ak ste ho "kúpil" za trvania manželstva bez manželky, zmluva je neplatná.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    JUDr. Pavol Kollár Pozri príspevok
    Ak ste svoj podiel na pozemku kúpil pred vznikom manželstva, ste vlastníkom sám a už nikdy nebude pozemok v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov, manželke môžete v takomto prípade jej podiel darovať. Ak ste ho "kúpil" za trvania manželstva bez manželky, zmluva je neplatná.
    Nikdy je dlhá doba.
    Mohol by svoj podiel predať a neskôr zase odkúpiť spoločne s manželkou. Potom by bol v bezpodielovom vlastníctve.

    mandyla je offline (nepripojený) mandyla

    mandyla
    Môžem sa pridať k téme? Potrebujem podobnú radu. Práve dnes som dala rozmerať pozemok na dve parcely lebo jednu chcem predať. Je evidovaný v registri E aj C ale list vlastníctva je založený len v reg E. Je možné pri predaji, v rámci jedného konania navrhnúť aj založenie listu vlatníctva v reg.C alebo to nemá význam z hľadiska listu vlastníctva? Aký by bol poplatok ak sa tie dva návrhy dajú zlúčiť? Ušetrila by som niečo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.