Zavrieť

Porady

kúpa bytu cez hypotekárny úver

Dobrý deň,
pomaly si vybavujem úver na kúpu bytu. Objednala som si už aj znalca, aj internú hodnotu bytu ocenenú bankou už mám. Ako mám postupovať ďalej? Sama si mám napísať kúpno-predajnú zmluvu a notár overí len podpisy? Alebo samotná zmluva bude overená notárom a ak bude zlá, bude ju treba pomeniť..alebo aký je v tomto prípade postup? Ako má taká zmluva vyzerať? A ešte koľko peňazí si cca notár zato vypýta? Ak mi dá banka viac ako bude cena, ktorú súčasný majiteľ bude požadovať, čo potom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Paaataaa, načo si si objednávala znalca? Vari je ten byt taký výnimočný a jedinečný, že nemá páru široko-ďaleko? Máš vôbec páru, čo stojí znalecký posudok? Nie sú to v Tvojom prípade zbytočne vyhodené peniaze? Ibaže by znalec bol dobrý známy...

    Was ist das "interná hodnota bytu"ocenená bankou? V znaleckom posudku sa určuje všeobecná hodnota nehnuteľnosti. Myslíš cenu zistenú na internete alebo ten byt kupuješ aj so zariadením a máš na mysli hodnotu interiéru, či čo...?

    Ak si chceš napísať zmluvu sama, notár overí len podpis. Za obsah zodpovedá v prípade, že Ti ju sám aj vyhotoví. Samozrejme si za to nechá dobre zaplatiť. Vzory zmlúv nájdeš aj na nete. Cenník notárov tiež. Nepripravuje kúpnu zmluvu náhodou aj predávajúci, či...?
    Na podrobné podmienky poskytnutia hypotéky Ti najlepšie odpovie banka, ktorú si si vybrala - môžu sa totiž líšiť nielen úrokovou sadzbou.

    Bez urážky, ja by som sa do toho na Tvojom mieste a v dnešnej dobe nepúšťala. Mám pocit, že Ti hrozia samé paaatááálieee...

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Bolo by zbytočné opakovať všetko, čo je už tu na porade a na nete napísané. Keďže z Vášho zadania vyplýva, že s týmito vecami nemáte príliš skúsenosti, odporúčam si všetko potrebné naštudovať a aspoň ako-tak sa dostať do obrazu. Na podrobnejšie a záludnejšie otázky si isto niekto nájde čas tu odpovedať.
    Najskôr bude potrebné mať záložné zmluvy, ktoré podpíše súčasný majiteľ. Na základe toho banka poskytne hypo resp. spotrebák založený nehnuteľnosťou (mali by ste vedieť, čo chcete a či prípadne nespĺňate podmienku hypo pre mladých).

    paaataaa je offline (nepripojený) paaataaa

    paaataaa
    Oliwa Pozri príspevok
    Paaataaa, načo si si objednávala znalca? Vari je ten byt taký výnimočný a jedinečný, že nemá páru široko-ďaleko? Máš vôbec páru, čo stojí znalecký posudok? Nie sú to v Tvojom prípade zbytočne vyhodené peniaze? Ibaže by znalec bol dobrý známy...

    Was ist das "interná hodnota bytu"ocenená bankou? V znaleckom posudku sa určuje všeobecná hodnota nehnuteľnosti. Myslíš cenu zistenú na internete alebo ten byt kupuješ aj so zariadením a máš na mysli hodnotu interiéru, či čo...?

    Ak si chceš napísať zmluvu sama, notár overí len podpis. Za obsah zodpovedá v prípade, že Ti ju sám aj vyhotoví. Samozrejme si za to nechá dobre zaplatiť. Vzory zmlúv nájdeš aj na nete. Cenník notárov tiež. Nepripravuje kúpnu zmluvu náhodou aj predávajúci, či...?
    Na podrobné podmienky poskytnutia hypotéky Ti najlepšie odpovie banka, ktorú si si vybrala - môžu sa totiž líšiť nielen úrokovou sadzbou.

    Bez urážky, ja by som sa do toho na Tvojom mieste a v dnešnej dobe nepúšťala. Mám pocit, že Ti hrozia samé paaatááálieee...
    to som hovadinu napísala....tak to dopadne, keď sa rýchlo snažím niečo napísať ide o hodnotu bytu, ktorú banka ocenila na základe svojich interných tabuliek, odhadov či čo to oni majú...
    a čo sa týka toho znalca, tak dúfam, že ocení byt na vyššiu hodnotu, ako to urobila banka...viem koľko stojí znalec a pre malý byt, o ktorý tu ide, to nebude veľká pálka..mám to zistené
    patálie????? tak ale v dnešnej dobe ako inak si má človek zabezpečiť bývanie? inak píšem to v prvej osobe...ale nejde len o mňa...vlastne úver si ide brať priateľ aj kupovať byt....a tak zisťujeme kade tade čo všetko je potrebné...možno vyzerám ako blbá, že tuna píšem..ale rieši to on aj cez banku, všetko....takže vie viac....len čo sa týka toho notára sme nevedeli veľmi, že čo a ako

    trevize je offline (nepripojený) trevize

    trevize
    v texte

    paaataaa Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    pomaly si vybavujem úver na kúpu bytu. Objednala som si už aj znalca, aj internú hodnotu bytu ocenenú bankou už mám. ak aj znalec ohodnoti vyssie, banka nemusi znalecky akceptovat a hodnotu znizi Ako mám postupovať ďalej? Sama si mám napísať kúpno-predajnú zmluvu a notár overí len podpisy? na Vasom mieste nepisem kupnu zmluvu sam....treba oslovit notara, advokata alebo rk Alebo samotná zmluva bude overená notárom a ak bude zlá, bude ju treba pomeniť..alebo aký je v tomto prípade postup? kataster prerusi vklad a mozu nastat komplikacie Ako má taká zmluva vyzerať? A ešte koľko peňazí si cca notár zato vypýta? Ak mi dá banka viac ako bude cena, ktorú súčasný majiteľ bude požadovať, čo potom? nic, peniaze mozte vyuzit na rekonstrukciu

    kúpa bytu cez hypotekárny úver

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.