Zavrieť

Porady

Nefunguje obnovenie systemu

Dobrý deň. Pred pár dňami mi začal strašne sekať notebook, pomaly otvára stránky, programy a podobne, ale kurzor myši funguje plynulo. Pozeral som aj zaťaženie procesora a pamäte ale nevyzerá že by tam bolo niečo v neporiadku. Mám originál antivírus Nod32 ktorý nič nenašiel, vyskúšal som ďalšie programy na vyhľadávanie trojanov a nič. Keď chcem obnoviť systém zo starších bodov, napíše mi to po reštartovaní a spustení Windows chybu (printscreen v prílohe). Už fakt neviem čo mám robiť, mám Lenovo s originál windows 7 takže k nemu nemám inštalačné CD že by som Windows preinštaloval a nikde sa neviem dopátrať k postupu obnovenia tovarenskych nastavení.
Môže prosím niekto poradiť? Vopred ďakujem za akýkoľvek nápad.
problem.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Dobrý deň. Pred pár dňami mi začal strašne sekať notebook, pomaly otvára stránky, programy a podobne, ale kurzor myši funguje plynulo. Pozeral som aj zaťaženie procesora a pamäte ale nevyzerá že by tam bolo niečo v neporiadku. Mám originál antivírus Nod32 ktorý nič nenašiel, vyskúšal som ďalšie programy na vyhľadávanie trojanov a nič. Keď chcem obnoviť systém zo starších bodov, napíše mi to po reštartovaní a spustení Windows chybu (printscreen v prílohe). Už fakt neviem čo mám robiť, mám Lenovo s originál windows 7 takže k nemu nemám inštalačné CD že by som Windows preinštaloval a nikde sa neviem dopátrať k postupu obnovenia tovarenskych nastavení.
    Môže prosím niekto poradiť? Vopred ďakujem za akýkoľvek nápad.
    Inštalačku nepotrebuješ - na NB je skrytá partícia (oddiel HDD) s kompletnou inštalačkou. Ako sa to robí - pozri manuál k NB a http://www.porada.sk/t189709-reinstal-windowsu-so-skrytej-particie.html
    Zaprataný HDD (zaplnený), vykonať čistenie HDD (nástroj Windows - čistenie disku) - použiť CCleaner - odstráni tiež kopu balastu. Prekontroluje a upraví registre. Vykonať defragmentáciu disku. Verzia full, alebo len free (je to rozdiel a okrem toho - jesto kopa iných antivírusových programov) - ešte kontrola pomocou Malwarebytes, Antispaware.
    Nastavené malé % miesta na HDD pre ukladanie bodov obnovy - takže vytvorí 1-2, potom nemá z čoho vyberať.

    veronika.02 je offline (nepripojený) veronika.02

    veronika.02
    Ďakujem za odpoveď, skúšal som čistenie viacerými programami aj defragmentáciu a čistenie disku, nič pomohlo. Nakoniec sa mi podarilo obnoviť výrobné nastavenia avšak po reboot pri štartovaní windowsu naskočí na zlomok sekundy modrá obrazovka a notebook sa reštartuje. Tak to je aj pri safe mode aj pri spustení ako posledná funkčná konfigurácia.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Treba vojsť do biosu a pozrieť sa ako je rozpoznávaný disk IDE alebo AHCI.Možno je problém vtom.

    veronika.02 je offline (nepripojený) veronika.02

    veronika.02
    Našiel som tam toto "AHCI mode: Serial ATA controller operates in AHCI mode." SATA controlle mode mám nastavený ako compatible a dá sa zmeniť na AHCI" ak máš a mysli to.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    To mám na mysli.Ak je to SATA disk ,tak to zmeň na to AHCI.Nie je problém to potom dať späť ak to nepomôže.

    veronika.02 je offline (nepripojený) veronika.02

    veronika.02
    Notebook začal znovu neskutočne sekať, nastavenie AHCI zostalo. Nemohol by to byť nejaký chybný ovládač na RAM? Nikde však neviem nájsť akú presnú RAM mám aby som mohol ovládač preinštalovať.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    RAM = Random Access Memory - PC len identifikuje, koľko jej má. Žiadny ovládač.
    Skús podľa #2 (ako prvé)

    veronika.02 je offline (nepripojený) veronika.02

    veronika.02
    Defragmentáciu a čistenie disku som spravil hneď - nepomohlo. CCleaner som tiež vyskúšal - zdalo sa že to konečne pomohlo, no keď som notebook vypol a neskôr zapol, tak znova mrzol.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Kontrola, koľko programov na pozadí beží + kontrola, či tam ti "nesedia" nejaké "breberky" a nerobia šarapatu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.