Zavrieť

Porady

Parazity v tele

Ako už názov napovedá objavil som v stolici biele malé asi 1cm červíky..
potom som zbadal aj na toa. papiery 2 malé biele červíky ktoré sa ledva hýbali..ale len večer..
Mám 13 za mesiac 14 prosím o radu čo myslíťe že to je a ako to mám liečit kedže za doktorom z tým nechcem íst
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Petrobras Pozri príspevok
Kedže som už písal 2x že rodičom to nepoviem a kôli tomu ku lekárovi nepôjdem kedže to nieje nebespečné a ževraj sa to dá vyliečit cesnakom tak odpoved znie : Nie
Rodičom nepovieš , k lekárovi nepôjdeš ...

Nuž Petrík ....tak od srdca Ti poviem ...
Je už veľa hodín ...skoro polnoc ....deti by už mali spať a nie otravovať dospelých s blbosťami ....
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Danushka, našla som ich, ale nepustí, treba dopísať http://cs.wikipedia.org/wiki/*okotice
Naposledy upravil Kvaka : 26.11.12 at 22:12
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Nechcem Ťa Petrobras strašiť, ale pred chvíľkou som doplnila Tvoju pôvodnú tému o ďaľší príspevok.
Však odbeni a počítaj, fakt to môže byť kadečo, ja by som to len cesnakom neliečila.
0 0
Petrobras Petrobras

Petrobras je offline (nepripojený) Petrobras

Už som asi zistil že sú to Hlisty
Usúdil som to podla približnej velkosti a farby a aj podla toho že každý den jem viac sladkostí ako je takzv. Priemer
Ked som bol malí rodičia mi hovorili o Hlistoch a ja som im neveril že niečo pod. existuje )
No teraz ich asi mám a verím tomu až velmi..
Každopádne sa idem pustit do čítania ohladom toho ako sa ich zbaviť.. kedže v druhom článku ma odsudzovali pre číslo rokov ktoré som na zemy.. = 14..
Neide o to kolko mám rokov ale čo mám v hlave.. oni asi nič .. ale som si istý že keby mali podobný problém tak by písali tiež )
Každopádne Vdaka za rady )
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Hlísty to nebudú, tie sú dlhé aj 30 cm, ty máš asi mrle, takže ak nechceš ísť k lekárovi, nájdi si, ako sa ich zbavíš bez liekov.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Petrobras Pozri príspevok
Kedže som už písal 2x že rodičom to nepoviem a kôli tomu ku lekárovi nepôjdem kedže to nieje nebespečné a ževraj sa to dá vyliečit cesnakom tak odpoved znie : Nie
Ešte jednu tému otvoríš ohľadne červíkov, tak ťa vylúčim z porady.
1 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Chobot Pozri príspevok
Ešte jednu tému otvoríš ohľadne červíkov, tak ťa vylúčim z porady.
Možno to skúsi ešte raz. Ako rybár.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
levanduľový čaj ich paralyzuje a tak sa nemôžu celkom dobre rozmnožovať, teda samičky ktoré prejdu tvojim traktom , aby u ri.i nakládli vajíčka sú potom neplodné, ale bez ostatnej liečby ti to je na prd
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Keď nechceš lekára ani rodičov, tak choď aspoň do lekárne a tam ti možno predajú dáky voľnopredajný liek na likvidáciu mrle ľudskej. To je asi jediné, čo sa ti dá ešte poradiť.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

...bóžinku ľudia, ja som sa na tých Vašich príspevkoch tu tak nasmiala Ďakujem Vám zato !!!

A Ty mladý nebuď taký múdry a vzťahovačný !!!! Choď k lekárovi, predpíše Ti lieky na 3 dni a budeš mať po probléme !!!
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

Parazitom sa venujem cca rok, a dost som sa pousmial na tejto teme.
Takze v skratke:
cesnak nepomoze, na to su specialne tvrde kury... ano stara mama vyliecila... ale stara mama bola v 80tke odolnejsia, nez vacsina mladych bab v 20...na 3 strucikoch som sa dost pobavil. Dalej... aky cesnak? Ten z obchodu? Na tom si skrkavky pochutnaju. Rozdiel medzi poctivim domacim a tym z obchodu je asi taky, ze ked zjem jeden strucik domaceho, tak mi vystipe hubu asi ako zo 4 z obchodu. Takze aj toto treba zaratat v kure.
Vermox... na mrle staci, skrkavky dava dole uz tazsie. Davky ktore lekari prepisuju, su smiesne.

Vo vseobecnosti, na to, ze ti (bezny slovensky) lekar vylieci parazity, zabudni. Budes to dostavat stale dokola. Niektori z nich ani nevedia, kedy pouzit Vermox a kedy Zentel. (ten moj nevedel, musel som mu to vysvetlit, ale nakoniec som si ho aj tak musel zhanat na cierno, lebo take davky, ake treba, by mi nepredpisal... na ucinnu kuru treba tak 10-15 krabiciek Vermoxu, nie 1 alebo 2, ako predpisuju)

Ziaden cervik neprezije zivy cestu traviacim traktom, okrem parazita, takze zabudni na to, ze je to nieco ine, nez parazit, pokial sa to hybe.

Ze vraj vajicka... tak tu som sa uz schuti zasmial (prepacte)... vajicka mrl su najmensie zo vsetkym parazitov a pritom, vajicka ziadneho parazita niesu viditelne volnym okom. Kazde je mensie nez 0,1 mm... gratulujem ak je to niekto schopny uvidiet na toaletnom papieri... to musi mat asi v oku zabudovany mikroskop.

Vajicka mrl su najinfekcnejsie zo vsetkych parazitov, pretoze maju tak male vajicka, ze ako jedine sa prenasaju dokonca vzduchom, na prachovych ciastockach. Ked si vytres zadok toalentym papierom, poskrabes sa na zadku, alebo prdnes... okolie ti moze podakovat. Staci ich vdychnut... ak chces byt cisty, zabudni v tejto spolocnosti, ze existuje ina cesta, nez mat supersilnu imunitu, a dodrzovat maximalnu prevenciu a cistotu, a pravidelne jest protiparazitalne byliny a cesnak a to v takych davkach, ze priebezne likviduje vajicka, ktore kade-tade vdychujes. Ak mas rodinu, ktora na ocisty dlabe, tak prevenciu musis este zdvojnasobit.

Ludia su tak zamoreni parazitmi, ze je to hroza. Odcervis sa raz, chytis to znovu jak nic. Takze jedina cesta su tvrde kury, a prevencia a cistota. Lenze ked vacsina ludi zije jak prasata, muchluju sa s domacimi zvieratami ("milujem" zeny, ktore bozkavaju psov na usta... psa odcervuju 2x do roka, seba nie... vtipne, hnusne a stupidne zaroven)

Skravky (hlisty) mozu mat 20 cm (aj viac, aj 50cm v extremnom pripade)... ale mlade skrkavky, mozu byt aj mensie... a hlavne larvy, ale tie by nemali ostavat v creve preto si tiez myslim, ze su to mrle.

No asi tolko na uvod. Momentalne si trufam tvrdit, ze vacsina ludi ma najviac chorob prave z parazitov, a najhorsie je, ze iste spolocnosti chcu, aby to tak bolo a podla toho su patricne vyskoleni a vybaveni aj lekari. Su to idealny zarabaci... generuju choroby, nezabijaju svojho hostitela, udrzuju ho pri zivote, casom na plnej igelitke liekov a snazia sa ostat nevideni. Bajecne... co viac si moze penazenka farmaceuta priat, aby mali ludia parazitov a prd o nich vedeli, vratane lekarov...
8 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Zožrať 7 až 10 násobok dávky predpísanej lekárom mi pripadá krajne nezodpovedné.
Ale pán je labužník a svojím červom sa venuje už rok.
O rok - dva, pri pečeňových testoch, zapadne do kategórie ťažkých alkoholikov s pokročilou cirhózou alebo mu odídu ladviny.
Zato bude plný chemického svinstva, že ho ani v hrobe červy nebudú chcieť.
3 1
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Myslím, že na svete niet tvora (nemám na mysli len človeka), ktorý by nemal parazita. Ide tu skôr o to, aby to neprekročilo mieru. Samozrejme tráviace problémy, chudnutie, svrbenie nosa, uší, análneho otvoru, kašeľ ap. sú príznakmi, že nevítaných hostí je viac, než je únosné, alebo k nám zavítali hostia priam nebezpeční. Ale zbavovať sa absolútne všetkých, to je s prepáčením priam obsesia. V bežnom živote netreba sterilitu, stačí "občianska" hygiena.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Silvernola Pozri príspevok
Myslím, že na svete niet tvora (nemám na mysli len človeka), ktorý by nemal parazita. Ide tu skôr o to, aby to neprekročilo mieru. Samozrejme tráviace problémy, chudnutie, svrbenie nosa, uší, análneho otvoru, kašeľ ap. sú príznakmi, že nevítaných hostí je viac, než je únosné, alebo k nám zavítali hostia priam nebezpeční. Ale zbavovať sa absolútne všetkých, to je s prepáčením priam obsesia. V bežnom živote netreba sterilitu, stačí "občianska" hygiena.
Prosím ťa, mohol/-la by si vysvetliť, čo si ty osobne predstavuješ pod občianskou hygienou?
Úplne vážne.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

1. ocenila som lofra a myslím, že sa netreba vysmievať
2. buď rád ak nemáš podobné problémy, lebo lekár ti fakt nepomôže
3. voľnopredajný liek? zabudni, ľudia zháňajú v Nemecku, alebo od zverolekárov
4. atď, atď
Pre tých, ktorí chcú čítať viac, alebo majú závažné zdravotné problémy, prikladám link

http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=1378
Naposledy upravil kukučka : 28.11.12 at 01:58
3 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

korela Pozri príspevok
Prosím ťa, mohol/-la by si vysvetliť, čo si ty osobne predstavuješ pod občianskou hygienou?
Úplne vážne.
Bežná hygiena, ktorú dodržiava väčšina z nás. Obyčajné mydlo (za normálnych okolností netreba antibakteriálne), samozrejmé umývanie rúk pred jedlom a po použití WC,... Nič nepreháňať. Baktérie vždy boli, sú a budú prirodzenou súčasťou nášho prostredia a treba si na ne odmalička zvykať. Mnohé alergie sú dôsledkom prehnanej hygieny (na Luníku alergie nepoznajú). Proste, nie nemocničná hygiena.
1 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

ak niektorí tvrdíte, že v prípade črevných parazitov ako sú hlísty, mrle a pod. Vám lekár nepomôže a treba chodiť pre veterinárne lieky do Nemecka a pod. /neskutočné bludy/, resp. sa liečiť sám a podobne tak načo sú Vám lekári, zrušme teda v tomto prípade napr. infektológov alebo internistov. Niektorí nemáte ani páru o tom čo tu píšete a len podotýkam, že na podobné prípady myslí aj legislatíva, pretože ak úmyselne neliečite mniektoré svoje infekčné alebo parazitórne ochorenia môžete byť aj trestne stíhaní za šírenie ochorenia medzi iných ľudí
7 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Silvernola Pozri príspevok
Bežná hygiena, ktorú dodržiava väčšina z nás. Obyčajné mydlo (za normálnych okolností netreba antibakteriálne), samozrejmé umývanie rúk pred jedlom a po použití WC,... Nič nepreháňať. Baktérie vždy boli, sú a budú prirodzenou súčasťou nášho prostredia a treba si na ne odmalička zvykať. Mnohé alergie sú dôsledkom prehnanej hygieny (na Luníku alergie nepoznajú). Proste, nie nemocničná hygiena.
Čiže dodržiavanie štandardnej osobnej hygieny.
Aby organizmus zvládol baktérie, vírusy, musí byť dostatočne silný. Ale keď človeku podkopú zdravie parazity, zníži sa imunita, organizmus je oslabený, parazity sa šíria rôzne, napr aj vdýchnutím vajíčok parazita, výskytom v prírode vo vode na jazerách, štrkoviskách. Ide o to, že táto krajina nemá homogénnu skladbu obyvateľstva. Dobrovodský si môže urobiť hoci aj protihlukovú, antibakteriálnu a ešte neviem akú stenu od susedov, ale zafúka vietor a má od nich prach z dvora u seba doma až v izbe, ak mal otvorené okná. Videí je dosť. Vyjadrili sa k tomu stavu niekedy hygienici? Dotýka sa to samozrejme aj všetkých okoloidúcich.
Toľko k "občianskej" hygiene. Stačí, aby chodievali do toho istého obchodu, MHD, deti do spoločných tried. Neviem či tam deti vďaka tomu pochytia imunitu, alebo to s nimi pôjde dolu kopcom.
Neverím, že tam nie sú ložiská množstva chorôb, oni to zvládnu, sú od narodenia vybavení.
Veľmi by ma zaujímalo vyjadrenie našich hygienikov. A ich postoj k tomuto problému, pretože to problém je.

Bola by som rada, keby sa veľmi neodbočilo od hlavnej témy, ak by chcel niekto reagovať.
5 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Petermikuláš, my ani tak netvrdíme, že netreba liečiť, iba chlapec, čo tému založil, odmieta ísť k lekárovi. Keďže nie je sám, čo toto odmieta a voľnopredajné lieky nie sú, tak sa tu spomínajú iné riešenia, napríklad kúpa dostupných liekov v Nemecku.
No a okrem toho, je isté, že nie každý s mrlami ide k lekárovi, mnohí aj tušia, že niečo majú, a liečia cesnakom a kapustou. Či sa to podarí zlikvidovať, je už iná vec, u niekoho áno, u niekoho nie. My sme voľakedy doma museli naše tri deti naraz preliečiť ružovým sirupom, aj keď iba jedno malo mrle.
Tu vyššie však kukučka pridala odkaz, kde som našla ďalší zaujímavý odkaz http://www.zapper.cz/index.php?optio...d=77&Itemid=79

Treba si aj to prečítať. Doktorov potrebujeme, samozrejme, ale najmä takých, čo aj rozmýšľajú, teda skúsených, čo posudzujú pacienta komplexne, nielen z pohľadu toho svojho odboru, lebo potom súvislosti veľakrát unikajú.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

petermikuláš Pozri príspevok
ak niektorí tvrdíte, že v prípade črevných parazitov ako sú hlísty, mrle a pod. Vám lekár nepomôže a treba chodiť pre veterinárne lieky do Nemecka a pod. /neskutočné bludy/, resp. sa liečiť sám a podobne tak načo sú Vám lekári, zrušme teda v tomto prípade napr. infektológov alebo internistov. Niektorí nemáte ani páru o tom čo tu píšete a len podotýkam, že na podobné prípady myslí aj legislatíva, pretože ak úmyselne neliečite mniektoré svoje infekčné alebo parazitórne ochorenia môžete byť aj trestne stíhaní za šírenie ochorenia medzi iných ľudí
Pán dr., koľko vzoriek stolice je potrebných vyšetriť, aby človek dostal potravinársky preukaz? Jednu.
Koľko vzoriek môžete priniesť, ak sa chcete presvedčiť na základe podozrenia na výskyt parazitov, pričom lekár súhlasí s vyšetreniami? Osobná skúsenosť - dve. Žalostne málo. Bol by zázrak, keby sa vajíčka objavili hneď v prvých vzorkách.
Dobre sa vie, že s potravinami pracuje veľa brigádnikov z rôzneho prostredia. Kto za ich správanie, vzťah k hygiene ručí? Je čas na ich kontrolu počas práce?
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať