Zavrieť

Porady

Parazity v tele

Ako už názov napovedá objavil som v stolici biele malé asi 1cm červíky..
potom som zbadal aj na toa. papiery 2 malé biele červíky ktoré sa ledva hýbali..ale len večer..
Mám 13 za mesiac 14 prosím o radu čo myslíťe že to je a ako to mám liečit kedže za doktorom z tým nechcem íst
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ja len na upresnenie dodám, že moja reakcia bola na lofra a pár bezprostredne nasledujúcich príspevkov, nie na autora témy.
Tomu samozrejme lekár od mrlí pomôže, pridám aj ja ešte jeden babský liek - povariť mak v mlieku a vypiť.
Link, ktorý som priložila, obsahuje 180 strán príspevkov ľudí, ktorým lekári pomohli akosi menej....A nie sú to bludy!

písali sme zároveň, ja ešte doplním dve otázky pre pána doktora:
1. Čo sa zisťuje zo stolice pri preventívnej lekárskej prehliadke?
2. Dá sa zo stolice zistiť prítomnosť všetkých parazitov?
Naposledy upravil kukučka : 27.11.12 at 15:01
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

korela Pozri príspevok
Pán dr., koľko vzoriek stolice je potrebných vyšetriť, aby človek dostal potravinársky preukaz? Jednu.
Koľko vzoriek môžete priniesť, ak sa chcete presvedčiť na základe podozrenia na výskyt parazitov, pričom lekár súhlasí s vyšetreniami? Osobná skúsenosť - dve. Žalostne málo. Bol by zázrak, keby sa vajíčka objavili hneď v prvých vzorkách.
Dobre sa vie, že s potravinami pracuje veľa brigádnikov z rôzneho prostredia. Kto za ich správanie, vzťah k hygiene ručí? Je čas na ich kontrolu počas práce?
No, to veru pravda je, tie vzorky boli aj v tom odkaze spomenuté:
Anální otisk na roupy :
Budete-li ho provádět za dne, nemůžete mít úspěch. Z vajíček roupů, které samička klade
asi hodinu-dvě poté, co hostitel usne,/ když už se moc nemele a je v teple/,se do ŠESTI HODIN vylíhnou larvy.
Ty se buď otěrem dostanou na prádlo noční nebo ložní, nebo zalezou zpátky. Klade-li samička o půlnoci, v šest ráno už není k nalezení jediné vajíčko. Půjdete-li v osm na anální otisky k lékaři, dozvíte se, že jste zdravý. Navíc už se anální otisky stejně neprovádí. /Finance ?/ Správně by lékař měl dát matce speciální pásky a požádat ji, aby otisk provedla sama, dvě hodiny po usnutí dítěte.
1 0
premiko premiko

premiko je offline (nepripojený) premiko

radit tu nejake samoliecby je nezodpovedne !

pracujem v potravinarskom priemysle, viem o com hovorim, je to tortura co si musi nas zamestnanec prejst, aby mohol pracovat vo vyrobe

tu je naivny somar, co sa len hambi ? ist za lekarom ci dokonca vlastnymi rodicmi, neuvedomujuc si ??? ze ohrozuje ludi okolo seba !

robi si srandu s touto temou ci to naozaj mysli vazne ?
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Šak nech ich "použije" ako návnadu na rybačke .

Ale vážne - že nechce s tým k lekárovi - nevie, či to nie je ešte horšie, nevie, či tým neohrozí aj iných - a na to sú §!
1 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

premiko Pozri príspevok

robi si srandu s touto temou ci to naozaj mysli vazne ?
Myslím si, že si robí srandu...
Ono totiž tie samičky keď kladú vajíčka, tak je to tak nepríjemné, že normálny smrteľník to nevydrží.
Zhruba pred 5timi rokmi moja dcéra deň pred odchodom na dovolenku mala mrle. A na ten just naša lekárka mala dovolenku.
Prišiel večer a začal cirkus, svrab na nevydržanie.
Našťastie som upýtala lekárničku, aby nám predala Vermox a to sme sa teda preventívne všetci doma liečili, upozornila nás na to a po tejto liečbe sme sa ešte raz preliečili, už si nepamätám, či to bolo po dvoch týždňoch, alebo po mesiaci.

Pátrali sme, kde sa dcéra mohla infikovať.
A prišli sme na to, že sa naťahovala so susedovie mačatami. Odvtedy si dáva pozor a cudzie zvieratá nechytá. Vždy som ako matka dávala veľký pozor pri malých deťoch na otvorené pieskoviská. Napriek tomu sa moje deti v útlom detsve infikovali toxoplazmózou a toxokarózou a príznaky boli skryté. Len sa ťahali časté ochorenia, prechladnutia a potom sme požiadali lekárku o vyšetrenie krvi a ostali sme prekvapení.

Preto si myslím, že veľká populácia ani len netuší, čo jej koluje v útrobách organizmu.
4 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

premiko Pozri príspevok
radit tu nejake samoliecby je nezodpovedne !

pracujem v potravinarskom priemysle, viem o com hovorim, je to tortura co si musi nas zamestnanec prejst, aby mohol pracovat vo vyrobe

tu je naivny somar, co sa len hambi ? ist za lekarom ci dokonca vlastnymi rodicmi, neuvedomujuc si ??? ze ohrozuje ludi okolo seba !

robi si srandu s touto temou ci to naozaj mysli vazne ?
Aj ja viem určite o čom píšem. Akú tortúru podstupujú? Že lekár vydá potvrdenie na základe jednej vzorky, keď podľa mojej priateľky lekárky sa môže nájsť nález až v 12 až 16-tej vzorke? Áno, môže ohrozovať min. rodinu. Ak si si všimla moje príspevky, tak som poukazovala na nedokonalé, takmer žiadne vyšetrenia. Lekári to musia vedieť.
Podľa Američanov, ktorí si začali viac všímať túto problematiku, tvrdia, že v západnej civilizácii má 85% obyvateľov parazity, vďaka výskumom chcú prehodnocovať štyri medicínske odbory - interné lekárstvo, psychiatriu, fyziológiu, teraz si nespomínam na štvrtý. A to je 21. st.
Tak koho až tak ohrozuje, ak sa ohrozujeme prakticky všetci navzájom?
Možno sa bojí zadávateľ kolonoskopie, keď sa vyhýba lekárom, je to zbytočné, lebo v jeho veku by to určite neriešili týmto spôsobom. Ak aj nie, tak toto je tak tabuizovaná téma,
že je vhodné podať okolo nej nejaké info.

Cesta preliečenia pilulkami je určite ľahšia cesta, ako sa ich zbaviť vyhladovaním.
Pritom spomínal svoje stravovanie, veľa sladkého. Nič lepšie im nemôže podávať. Dostane sa do začarovaného kruhu, ide o to, že parazit si určuje sám, čo bude konzumovať.
Tá príšerná chuť na sladké, čo sa zmocňuje človeka, je tiež jedna z alternatív, prečo sa človek nemôže zbaviť záchvatov na sladké.
Plus škroby, proteíny. Tie však vynechať svojvoľne najmä vo svojom veku nemôže, iba pod dohľadom lekára.

Ľuďom pribúdajú dg, sú podvýživení, telo reaguje po svojom, ak nemá dostatok minerálov, vrátane železa, ako môže zdravo prosperovať? Chudokrvnosť, depresie, úzkosti, závrate, slabosť, chronická únava, poškodzovanie stien čriev, atď. Podľa mňa aj PP. Len stále nechápem, prečo ľudia končia u psychiatrov, namiesto na interne., gastre. Aj s hel. pylori. A celiakiou.
Darmo gastroenterológovia apelujú na praktických a detských lekárov. Hrach na stenu...
2 0
premiko premiko

premiko je offline (nepripojený) premiko

ja som nereagoval na teba, nespochybnujem tvoj nazor, reagoval som bezprostredne na diskusiu ...
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

bodliak Pozri príspevok
Zožrať 7 až 10 násobok dávky predpísanej lekárom mi pripadá krajne nezodpovedné.
Ale pán je labužník a svojím červom sa venuje už rok.
O rok - dva, pri pečeňových testoch, zapadne do kategórie ťažkých alkoholikov s pokročilou cirhózou alebo mu odídu ladviny.
Zato bude plný chemického svinstva, že ho ani v hrobe červy nebudú chcieť.
Prave naopak, ludia, co riesia parazitov, maju jedini vyhliadky neskoncit plni chemickeho svinstva a na igelitke liekov, ako vacsina tych, co slepo pritakavaju panom MuDrom. To nieje ziadna teoria, to je prax, ktoru uvidi, len co clovek trochu otvori oci. A zaroven je to aj uplne logicke. Na pochopenie tejto skutocnosti treba jedinca s mierne nadpriemernou inteligenciou a logickym myslenim.

A este, prosim, nastuduj si, aka zataz na pecen su antihelmetika a ake kury sa pouzivali tam, kde to mysleli s odparazitovanim vazne (Afrika - 70te az 90te roky, ked sa nove antihelmetika testovali)... budes dost prekvapeny.
2 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

lofr Pozri príspevok
zaroven je to aj uplne logicke. Na pochopenie tejto skutocnosti treba jedinca s mierne nadpriemernou inteligenciou a logickym myslenim.

Ty sa očividne považuješ za vysoko nadpriemerne inteligentného, že takto popieraš sám seba! "Bajecne... co viac si moze penazenka farmaceuta priat, aby mali ludia parazitov a prd o nich vedeli, vratane lekarov... " Buď si istý, že taký parazitológ študuje oveľa dlhšie než jeden rok, a nie zo všelijakých , často pofidérnych internetových zdrojov.

1 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

Silvernola Pozri príspevok
Buď si istý, že taký parazitológ študuje oveľa dlhšie než jeden rok, a nie zo všelijakých , často pofidérnych internetových zdrojov.
Opat teoria a prax. Na Slovensku je plno studovanych ludi (teoria - malo by byt vsetko super a fungovat) a v realite vedia prd (prax). Koniec koncov, tak to tu aj vyzera.

Casto "pofiderne internetove zdroje" su jedinou moznostou ako sa dopatrat k pravde, co uz nejeden mudrejsi clovek pochopil, a nema problem ani s tym vyselektovat pravdive informacie od balastu, pretoze mu v zivote pomahaju dve veci, s ktorymi ti prajem, aby si sa raz zoznamil: vycibrena intuicia, ktora ho vedie a nadhlad nad vecou.
Ti, co sa vzdelavaju iba z oficialnych zdrojov, v dnesnej dobe casto nemaju daleko od nabozenskeho fanatika s vierou v ich vlastnu nemennu a nemyliaciu sa Bibliu. Nie v tom v podstate ziaden rozdiel. Co im napisu do ich svatej knizky, to je nemenna pravda, a uz sa nepytaju dalej. Idealne ovecky na manipulovanie.

Este na margo oficialne vystudovanych ludi a parazitov. Parazitologia je najmenej preskumana oblast mediciny, samotni lekari a parazitologivia su casto v rozpore. Poviem ti to ludovo... uz samotna medicina vie o zivote vlastne dokopy prd, parazitologia este z toho prdu prd. Kazdy rok sa v tychto kruhoch urobi niekolko sokujucich novych objavov, takze byt si isty oficialnymi zdrojmi, je rovnake, ako byt si isty softwarom, ktory je vo verzii 0.1 beta. Nehovoriac o tom, ze do ich skript a oficialnych zdrojov im pustia iba to, co maju vediet. No a to v zahranici su este ako tak pruzni, na slovensku pruznost vacsinou chyba. Kludne nech si studuju z 30 rokov starych skript kolko chcu, ale ten co pouziva internet a vlastnu hlavu, bude aj tak o 10 krokov vpredu.
Ak chces nieco viac vediet, ako je to s parazitologiou na slovensku, odporucam ti vypocut si tuto damu:
https://www.vedatechnika.sk/SK/VedaA...a-Totkova.aspx

Realita. Nie teoria. Teoria je taka, ze vystudovani ludia by mali mat lepsie vysledky nez ona... Prax? Nemaju. Kam sa stratili roky studia? Tam zmizla teoria? Porozmyslaj... zozrala ju realita zivota.
Poviem ti, ze nezavisle na tom, kolko si lekari nastudovali, radsej by som sa liecil u tejto tety. No a teraz ta najlepsia vec... kedze video je zverejnene, nemohla si ani dovolit povedat plnu pravdu, ako to chodi, keby si sa s nou porozpraval za zavretymi dverami, ostal by si sokovany este daleko viac, nez z toho videa. Nemoze si vsak dovolit povedat na plnu hubu vsetko tak, ako to je, to by velmi rychlo (na slovensku) skoncila.

Ok, nikoho nebudem presviedcat, na to nemam energiu ani cas, uz beztak som napisal az dost. Tak nech si kazdy spravi nazor sam...
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

to video tam nie je....alebo teda mne nejde...?
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

kašlite na to zadavateľ témy si tu z nás všetkých urobil srandu a doma sa dobre baví nad našim snažením sa mu odpovedať
3 0
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

No treba ist k lekarke, da ti sirupcek, vypijes... o dva tyzdne znovu a mas pokoj... neries ))
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

kukučka Pozri príspevok
písali sme zároveň, ja ešte doplním dve otázky pre pána doktora:
1. Čo sa zisťuje zo stolice pri preventívnej lekárskej prehliadke?
2. Dá sa zo stolice zistiť prítomnosť všetkých parazitov?
Prosím, môžeš mi odpovedať?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

petermikuláš Pozri príspevok
kašlite na to zadavateľ témy si tu z nás všetkých urobil srandu a doma sa dobre baví nad našim snažením sa mu odpovedať
Osobne som veľmi rada, že tu niekto vôbec uviedol túto tému i keď takýmto spôsobom.
Ja som nemala odvahu, nakoľko sa predsa jedná o chúlostivé informácie.
Ale príspevok tohto znenia by som práve od psychológa neočakávala.
Ono ide ešte aj o to, že človeku pri takomto ochorení hrozí pobyt na infekčnom oddelení na samostatnej izbe, a nebol by to iba mesiac. Zrejme čo sa zistí po vyšetrení.
Nakoniec by som uvítala, aby sa zadávateľova téma premenovala na parazity, vo všeobecnosti a pokračovala v osvete ďalej.
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

kukučka Pozri príspevok
Prosím, môžeš mi odpovedať?
1. neviem, nie som obvodný /všeobecný/ lekár
2. nedá

p.s. problematika parazitov je tak zložitá, že na tomto fóre relevantne diskutovať o tom je nemožné preto som sa už ani viac nezapájal do tejto témy, resp. keď som si uvedomil, že zadávateľ témy si z nás robí srandu a keď som si uvedomil, že tu začal radiť "odborník" ktorý sa venuje tejto problematike už jeden rok. V poslednom čase som si všimol, že rubrika Zdravie sa mení pomaličky na všetko možné len nie na serióznu rubriku Zdravie. Preto na niektoré témy odpovedám, ale zisťujem, že mnohí zadávatelia si aj tak spravia po svojom, resp. keď zadávajú tému tak chcú počuť len jednu konkrétnu odpoveď , ktorú chcú počuť. Inak budú diskusiu ťahať donekonečna až kým im niekto nenapíše čo chcú počuť. Potom tu začína byť početná skupina zadávateľov, ktorí si napíšu problém do rubriky Zdravie, ale už vopred sú rozhodnutí neriešiť svoj zdravotný problém u zdravotníka, ale hľadajú všetky možné aj nemožné riešenia z oblasti podivných a pochybných liečiteľských praktík a parapsychológie a iných pokultných oblastí.
V súčasnosti je jeden z "módnych" trendov aj poukazovať rôznymi "pristrojmi" podotýkam necertifikovanými, nevedeckými ľuďom na množstvo rôznych "červov" v ich črevách a následne im ponúknuť "zaručene" účinné tabletky, ktoré oni predávajú na ich zlikvidovanie. Robí sa to mimo poľa medicíny a vyšetrujú to rôzni "odborníci" na črevnú a parzitárnu problematiku, ktorí nemajú žiadne zdravotnícke vzdelanie ale len nejaké kurzy resp. načítané texty tendenčne a komerčne zamerané. Prvoradé je tu vystrašiť človeka, ukázať mu aké všelijaké parazity má a následne mu predať likvidačné výrobky na ne. Trochu mi to pripomína podomové predávanie superdrahých vysávačov spred dvadsiatich rokov, keď Vám na dvere zazvonil díler, povedal Vám aký unikátny je ten vysávač, povysával Vám, ukázal čo všetko to povysávalo a následne a to je kľúčové - vytiahol blok formátu A4 a ukázal vám na A4 takého roztoča z Vášho koberca ešte lepšie z postele. No a keď ste videli takú príšeru vo veľkosti A4 tak každému normálnemu človeku bolo z toho zle a kto by už len chcel mať doma také svinstvo. Čo už na tom, že Vám niekto ukázal niečo čo voľným okom nevíte pretože to bolo 400 000 krát zväčšené? Psychologický efekt to vyvolalo, ukázali Vám netvora z vášho koberca, Vy ste sa zľakli a kúpili vysávač aby ste sa tých netvorov raz a navždy zbavili.
Samozrejme, že tak ako písala Danushka, tiež nesúhlasím s tzv. psychiatrizáciou pacienta, to znamená keď nevieme v danom momente pacientovi zistiť čo mu vlastne je, tak ho pošleme na psychiatriu a jeho telesné symptómy zvedieme na psychiku. Sám som voči tomu vždy v nemocnici pri konziliárnych vyšetreniach bojoval a tlačil som somatických lekárov do toho,aby ´dalej zisťovali príčinu a "nehádzali" to hneď na psychiku pacienta. Samozrejme, že v prípadoch, že človek trpí a nevie čo mu je tak vždy je tam aj istý podiel psychike, lebo kto by už bol psychicky vyrovnaní keď telesne trpí. Ale nedá sa zjednodušovať si prácu tým, že poviem pacientovi to sú len Vaše psychické problémy.
5 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

premiko Pozri príspevok
radit tu nejake samoliecby je nezodpovedne !

pracujem v potravinarskom priemysle, viem o com hovorim, je to tortura co si musi nas zamestnanec prejst, aby mohol pracovat vo vyrobe

tu je naivny somar, co sa len hambi ? ist za lekarom ci dokonca vlastnymi rodicmi, neuvedomujuc si ??? ze ohrozuje ludi okolo seba !

robi si srandu s touto temou ci to naozaj mysli vazne ?
Premiko, ešte raz zareagujem na tvoj príspevok.

Ako prísť "legálnou" cestou k všetkému možnému, aj k parazitom



Počas školy som brigádovala vo veľkopekárni. Mojou prácou bolo ukladať upečené horúce chleby s "azbestovými" rukavicami do pojazdných regálov.Predtým ako vychádzali z kontinuálnej pece na páse po štyroch vedľa seba, padali do plechového korýtka, tam som ich musela v rýchlosti potrieť studenou vodou, aby kôrka získala lesk. Malým dreveným zašlým zmetákom s vodou z pozinkovaného zašlého starého vedra.
V prípade aspoň jedného nutného vzdialenia za celú zmenu, som musela prejsť cez dvor, blato - neblato, a rýchlo zabehnúť späť.
Podľa vedúceho zmeny nebol nikto nikdy na zastúpenie, tak ma pri návrate na podlahe čakali pecne chleba. Na tej podlahe, kde chodil každý a ja s čerstvo zašpinenými topánkami z cesty po dvore, ale čo bolo horšie, aj z hyg. zariadenia. Mydlo tam samozrejme nebolo nikdy. Stačila čistá voda? Bolo to proti môjmu svedomiu, ale nedalo sa tomu nijako vyhnúť.

Pritom stačilo pre prípad, že sa obsluha na chvíľu vzdiali, pridať výsuvnú zásuvku na kolieskach, aby sa chlieb nesypal na zem.
Bola som príliš mladá, nevedela som ešte o podávaní zlepšovákov.
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

petermikuláš Pozri príspevok
že tu začal radiť "odborník" ktorý sa venuje tejto problematike už jeden rok.
"odbornik" si dokazal vyliecit svoje zdravie za 9 mesiacov viac, nez lekari za 15 rokov.
"odbornik" nachadzal pocas niekolkych mesiacov svojich "odbornych" kur v stolici niekolkocentimetrove blanite utvary, od 1 cm az po 40-50cm (mam aj vsetko nafotene, su to desiatky a desiatky dost nechutnych fotiek), napriek tomu, ze Odbornici mu vracali vsetky vysetrenia na parazity negativne, nasledkom coho sa "odbornik" nastval a priniesol im niekolko tychto objektov osobne, co identifikovali na pohlad ako (pravdepodobne) natravene skrkavky. Ked to poslali do labaku, opat negativne (udajne to parazit nebol - 30 cm dlhy slizky utvar, viem presne co som jedol a viem, ze z potravy to nemohlo byt, mam cca rovnaku stravu, a pred antiparazitalnymi kurami som si nikdy take veci v zachode plavat nevsimol... hmmm, takze logika, co to mohlo byt... podla Odbornikov asi spageta, ktoru som jedol naposledy mesiac dozadu).
"odbornika" vsak neoklamu a vedel, ze to boli parazity.
Aby sa nepovedalo predpisali mu pre istotu (az) 2 flasky Zentelu (wow az 2, na ucinnu kuru podla praktickych skusenosti ludi, co sa z toho dostali, ich treba tak 25)
Samozrejme, po 3 tyzdnoch vysledky negativne (2 flasky Zentelu ho zazracne vyliecili! Hoci samozrejme nevedeli, ze som si ich dokupil na vlastnu past 10x tolko), hoci zachod bol stale plny tych zahadnych blanitych utvarov.
Po niekolkych mesiacoch a neustalom priebeznom odchode stoviek takychto utvarov (a roznych inych) vyrazne zlepsenie zdravia, hlavne v bruchu, zmiznutie vsetkych prejavov kandidozy, ktoru som roky nevedel vyliecit ani brutalnymi kurami a dlhodobymi postami na zeleninovych stavach (vzdy sa vratila), vymiznutie 95% chuti na sladkosti a samozrejme, jazyk uz mesiace pekny ruzovy ako z rozpravky, kym roky dozadu potiahnuty bielym povlakom ako zasnezena luka), zmiznutie 95% nahodnych depiek a negativnych nalad, splastnutie brusnej dutiny (predtym bola nafuknuta), vyrazne vacsia odolnost proti chladu a zahrievanie tela (predtym neustale chladne ruky a nohy), zmiznutie roky trvajuceho zapalu mocoveho mechura (konecne mozem hodiny chodit po meste a vybavovat, bez toho, aby ma drazdilo kazdu hodinu ist sa vycurat), vymiznutie cudnych pocitov na lavej strane brucha (teraz uz viem, ze to bola spodna cast hrubeho creva), kde ma neustale drazdilo a nieco akoby vnutri skeklilo (teraz lava a prava strana brucha takmer s rovnakymi pocitmi pohody), zmiznutie alergie na mliecne vyrobky (250g tvarohu na veceru, a nic... predtym boli z toho zapaly hrubeho creva)...

Ja som teda s "odbornou" liecbou velmi spokojny, a rovnake vysledky ma niekolko dalsich "odbornikov", s ktorymi to riesime spolu... no a samozrejme, s Odbornikmi s 50 rocnou praxou mali aj oni rovnake skusenosti ako ja. Niektori dokonca skoro zaplatili dan najvyssiu, keby im nesvitlo vcas a nechopili sa ich "odbornici", ktori ich behom par tyzdnov "zazracnymi" antihelmetikami dostali na nohy, napriek tomu, ze podla Odbornikov ziadne parazity nemali. S tymto sa ako "odbornik" v tejto teme lucim.
Tak snad uz len na zaver: Parazitalnemu boju zdar! Nech vas nezozeru zaziva!
3 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

" ....po neustalom priebeznom odchode stoviek takychto utvarov (a roznych inych)...od 1 cm az po 40-50cm..."
to naozaj myslíte vážne? veď každý kto ovláda minimálne základy anatómie gastrointestinálneho systému a tých ľudí je tu na porade viac čo čítajú príspevky, tak vie že to v žiadnom prípade nie je možné. Kde by sa Vám vôbec vošli?
" 250g tvarohu na veceru, a nic... predtym boli z toho zapaly hrubeho creva" - ak by ste mali zápal hrubého čreva teda mali by ste tzv. Ulceróznu kolitídu, tak by to každý gastroenterológ na kolonoskopii okamžite videl, nehovoriac o tom, že by ste mali krv v stolici a pod. iné závažné príznaky, ktoré by Vám život tak skomplikovali, že by ste ani do práce nemohli chodiť bez adekvátnej liečby. Takže asi zápaly hrubého čreva ste ťažko mali
Ak bojujete so svojimi parazitmi Vy v poriadku bojujte ako chcete ale neraďte tu ľuďom čo majú robiť v rámci svojho zdravia rôznymi technikami, ktoré nie sú nijak overené. Pretože sa Vás opýtam akú zodpovednosť za svoje rady preberáte. Ak žiadnu, tak v prípade, že niekomu ublížite ste nepotrestatiteľný. Ja tu tiež neradím rôzne "alternatívy" na zdôvodnenie ktorých nemám žiadny vedecký dôkaz. A rovnako neradím ani v sekcii statika budov, keď na to nemám patričné vzdelanie. Ja osobne mám myslím dosť v úcte pacienta, ale neznášam tie reči typu "doktori sú blbí, nič nevedia, vyliečte sa takto ako som to urobil ja...veď na škole ich nič nenaučia"
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Silvernola Pozri príspevok
Ty sa očividne považuješ za vysoko nadpriemerne inteligentného, že takto popieraš sám seba! "Bajecne... co viac si moze penazenka farmaceuta priat, aby mali ludia parazitov a prd o nich vedeli, vratane lekarov... " Buď si istý, že taký parazitológ študuje oveľa dlhšie než jeden rok, a nie zo všelijakých , často pofidérnych internetových zdrojov.
Nielen lekári, medicína napreduje, ale ešte nevie všetko. Skúsenosť je neprenosná. To po prvé.
Po druhé, nedá sa pochybovať, že parazitológovia vedia určite dosť, ale ako sa to prenáša do života ľudí, pacientov, ako sa prejavuje hygiena v praxi, kde je osveta? Okrem zvyšovania migrácie ľudí a prinášania nových chorôb. Ľudia čo sa venujú tomuto odboru, n e v e d i a skutočne o nich všetko, nepoznajú všetky druhy, nevedia ako sa správa jeden organizmus v druhom. Nevedia akými látkami toxikujú človeka. Ešte majú stále čo bádať.Lekári nepočúvajú pacientov ako kedysi. V mojej mladosti medzi prvými otázkami pri kontakte s praktickým lekárom bola otázka: Akú máte stolicu? Nepočula som ju veľmi veľa rokov, skutočne si ani nepamätám, kedy to bolo naposledy.Čo sa týka osvety,mnohí ľudia ho nemajú radi, ale dr. Bukovský sa snaží.
O.i. pred niekoľkými rokmi bol pozvaný do SRo, kde témou relácie bola stolica. Dvojhodinový čas bol max. vyplnený informáciami. Táto téma je dnes tabuizovaná, rovnako ako konštrukčne sú anonymné novodobé WC misy(prepáčte, tzv. člupáky). Z môjho pohľadu sú najmenej hygienické.
My sme mali niekoľko dg v rodine, ktoré nevedeli lekári zdiagnostikovať na veľkú škodu pacienta. V podstate išlo o elementárne vedomosti.
Vďaka internetu je dostupnosť informácií väčšia, lekári nie sú nadšení. Logické. Ani ja by som nebola nadšená.
Mne osobne niekoľkokrát pomohli alternatívci, nebyť nich, už tu nie som asi dávno.

A čo robí farmapriemysel, to snáď dnes vie už každý.
(Toto som neodoslala v noci, iba uložila, lofr ma predbehol. Okrem toho som toho názoru, že lofr neradil, iba opísal svoje skúsenosti. Okrem toho má na Porade viac príspevkov v iných témach, kde písal, ako prešiel očistou. Vložil sem vzácne skúsenosti, pretože mám podobné.)

Vidím že sa téma zasa uzatvára, Silvernola, Peterkos2.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať