Zavrieť

Porady

Vrátenie poistného pri spatnom priznani starobneho dochodku

Ahojte Poradaci...veiet mi prosim niekto OPAT poradit Zamestnancovi bol spatne priznany starobny dochodok..pracoval u nas do 30.9.2012 a dochodok mu priznali k 15.9.2012...viem, ze nemali ist odvody do SP- IP a PvN..chcem sa ale opytat ako cely proces vybavovania riesiť...niečo som si našla už k SP-ide o ziadost o vratenie poistenho bez pravneho dovodu...tu poslem...ale co Danovy rad??? Mam nejake povinnosti posielat opravny vykaz,a lebo ako mam postupovat???

Dakujem za kazdu cennu radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    Zdravím, poraďáci prosím Vás, stále platí, že vrátené poistné zo SP pri spätne priznanom starob.dôchodku sa nezahŕňa do vymeriavacieho základu ZP, lebo hoci sa z neho odvádza daň, nejedná sa o príjem zamestnanca ale o vratku poistného, ktorú mu vypláca SP a zamestnávateľ je len "transformátor".??? Ďakujem

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    JM1968 Pozri príspevok
    Zdravím, poraďáci prosím Vás, stále platí, že vrátené poistné zo SP pri spätne priznanom starob.dôchodku sa nezahŕňa do vymeriavacieho základu ZP, lebo hoci sa z neho odvádza daň, nejedná sa o príjem zamestnanca ale o vratku poistného, ktorú mu vypláca SP a zamestnávateľ je len "transformátor".??? Ďakujem
    posúvam, ďakujem

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    prosím, naozaj nikomu nevracali poistné? totižto v ZP mi povedali, že zdravotné poistenie sa platí zo všetkého z čoho sa platí daň a tomu sa mi v tomto prípade nechce veriť. Ak by som predsa hneď k dátumu požiadania dôchodku prestala odvádzať poistné za inv.a nezam., tak ZP by dostala rovnaké poistné, ako keď som odvádzala do SP, to len takým sedliackym rozumom uvažujem....ďakujem

    Vrátenie poistného pri spatnom priznani starobneho dochodku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.