Zavrieť

Porady

RADA - štipendium

Dobry den,


neviem ci budete vediet odpovedat na moje otazky, ale nerozumiem mojej situacii v akej som sa ocitol pri vybavovani socialneho stipendia. Uplne ze nerozumiem, chytam sa za hlavu, ze je toto mozne???
Na zaklade diagramu http://studentskefinancie.sk/stipend...e#.ULdVzKzxbE0
podla ktoreho mi vyslo ze sa rodic so mnou neposudzuje, to znamena ze na zaklade davky v hmotnej nudzi, ktoru poberam by som mal dostat stipendium. No na studijnom chceli na tom rozhodnuti este taku modru obdlznikovu peciatku na zaklade ktorej rozhodnutie nadobuda pravoplatnost, na urade mi povedali ze sa takato peciatka dava len do zapisnice, cize nevedeli mi ju dat, no vybavil som si tu peciatku a mam ju na papieri, az na problem ze im (na UPSVaR) mam doniest rozhodnutie zo skoly ze mi bolo priznane stipendium, aby oni my mohli na zaklade toho odobrat davku v hmotnej nudzi.


Tymto sa mi naskytuju 2 otazky:
Ak im prinesiem teraz na UPSVaR to rozhodnutie a odoberu mi tu hmotnu nudzu, tak pri kontrole posudenia soc. stipendii na skole, nemoze dojst k tomu ze budem musiet vracat stipendium 270*N.mesiacov, kedze uz nepoberam davku?
Alebo je lepsie dat im rozhodnutie niekedy v juni a vratit im radsej davku v hmotnej nudzi, ktora je v mojom pripade 22,5*N.mesiacov?


Osobne si myslim ze je to na hlavu postavene, a ze by som mal normalne dostavat aj soc. stipendium aj davku, kedze jedno s druhym navzajom suvisi. Takze neviem ci je na to nejaky zakon alebo dufam ze mi budete vediet pomoct... :/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.