Zavrieť

Porady

daň z príspevku úradu práce

Dobrý večer,
prosím o radu

V apríli 2012 som dostal na účet príspevok z úradu práce na podnikanie..
výška príspevku 4137,08€
budem platiť nejakú daň z prijatia príspevku ak som nemal za celý rok 2012 iné príjmy z podnikania?
Usporiadat
gamako gamako

gamako je offline (nepripojený) gamako

mondes Pozri príspevok
1. áno
2. ako môžeš dať do píjmu vyššiu sumu z príspevku, ak si ho nneminul? Do príjmu sa dáva len vyčerpaná časť dotácie. Okrem dotácie si už z podnikania nemal žiadny príjem?
ďakujem za odpovede.
ja som sa len pýtal, či náhodou nemôžem.
mal som príjmy z podnikania ale stále je to málo na DB.
0 0
gamako gamako

gamako je offline (nepripojený) gamako

nika.sum Pozri príspevok
2. jedine pri uplatnovani pausalnych vydavkov ide do prijmu cela dotacia, treba si prepocitat ci sa to oplati....
Ďakujem. prepočítam .
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

gamako Pozri príspevok
ďakujem za odpovede.
ja som sa len pýtal, či náhodou nemôžem.
mal som príjmy z podnikania ale stále je to málo na DB.
Kedy a v akej výške si dostal príspevok z UP ?
0 0
gamako gamako

gamako je offline (nepripojený) gamako

veronikasad Pozri príspevok
Kedy a v akej výške si dostal príspevok z UP ?
31.05.2012, 4.137,08 eur
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

gamako Pozri príspevok
31.05.2012, 4.137,08 eur
Aké tržby si mal zo živnosti ?
0 0
gamako gamako

gamako je offline (nepripojený) gamako

veronikasad Pozri príspevok
Aké tržby si mal zo živnosti ?
živnosť od 01.05.2012
príjmy zo živnosti 194,- eur
skutočné výdavky 382,80 eur
poistné 333,06 eur
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

gamako Pozri príspevok
živnosť od 01.05.2012
príjmy zo živnosti 194,- eur
skutočné výdavky 382,80 eur
poistné 333,06 eur
Dotácia spolu s tržbami neprekročila limit pre povinnú registráciu v SP. Ak si uplatníš paušálne výdavky,vznikne ti nárok na DB. Pre potreby ÚP však musíš viesť účtovníctvo.

Vznikne ti však nedoplatok na zdr.poistení, ktorý ti vyčísli zdr.poisťovňa po vykonaní RZZP
0 0
gamako gamako

gamako je offline (nepripojený) gamako

veronikasad Pozri príspevok
Dotácia spolu s tržbami neprekročila limit pre povinnú registráciu v SP. Ak si uplatníš paušálne výdavky,vznikne ti nárok na DB. Pre potreby ÚP však musíš viesť účtovníctvo.

Vznikne ti však nedoplatok na zdr.poistení, ktorý ti vyčísli zdr.poisťovňa po vykonaní RZZP
No takto to vychádaz aj mne.
Len treba prepočítať ešte, koľko bude ten nedoplatok na ZP a tiež aké vzniknú potom preddavky.
Ja to vidím potom takto, pre potreby UP treba viesť účtovníctvo - môže byť aj DE ?
Treba im len jednoducho urobiť prehľad výdavkov a príjmov na predloženie, ale v DP môžem vypočítať paušálne výdavky ? Ale v Dohode o príspevku je napísané, že nemôže uplatniť tzv.paušálne výdavky ...
Naposledy upravil gamako : 10.02.13 at 08:43
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

gamako Pozri príspevok
No takto to vychádaz aj mne.
Len treba prepočítať ešte, koľko bude ten nedoplatok na ZP a tiež aké vzniknú potom preddavky.
Ja to vidím potom takto, pre potreby UP treba viesť účtovníctvo - môže byť aj DE ?
Treba im len jednoducho urobiť prehľad výdavkov a príjmov na predloženie, ale v DP môžem vypočítať paušálne výdavky ? Ale v Dohode o príspevku je napísané, že nemôže uplatniť tzv.paušálne výdavky ...
Cituj presne z Dohody s UP časť týkajúcu sa účtovníctva.

Ak sa rozhodneš pre pauššálne výdavky, nie je už možné podať dodatočné DP, ak by pre teba z dôvodu odvodov boli výhodnejšie skutočné výdavky.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Áno, aj ja mám v dohode zákaz uplatniť si paušálne výdavky. No niekde som to tu riešila, vraj UP ten zákaz berie späť, vraj prišiel na to,že nemá právo to zakazovať. No na druhej strane dohoda je dohoda a ak je podpísaná, tak by som takou cestou nešla.
0 0
gamako gamako

gamako je offline (nepripojený) gamako

veronikasad Pozri príspevok
Cituj presne z Dohody s UP časť týkajúcu sa účtovníctva.

Ak sa rozhodneš pre pauššálne výdavky, nie je už možné podať dodatočné DP, ak by pre teba z dôvodu odvodov boli výhodnejšie skutočné výdavky.
Ja tam mám presne to, že nemôže uplatniť paušálne výdavky .... (nejde mi to sem vložiť), tak neviem ...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať