Zavrieť

Porady

Petícia za Dušana Cinkotu- je nás už 4600-podporte aj vy...

Ahojte, chcel by som Vás požiadať, ak budete mať chvílku čas o podporu danej petície, vieme o čo ide a za akých okolností to všetko vzniklo a že uvedený trest je vzhladom na všetky okolnosti - vrcholne NESPRAVODLIVÝ

Ďakujem

http://www.peticie.com/peticia_za_mi...staneho_umelca
Usporiadat
Téma je uzavretá.
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Vazene damy a pani.

On nedostal trest za to, ze bral nejake drogy, on dostal trest za to, ze predaval drogy, a to OPAKOVANE. Poznali ste ho niekto osobne, z tych ludi, co tu zanho horlite?

Majte prosim trocha uctu k nasmu pravnemu poriadku, nerobme z toho holubnik.
8 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

arizona Pozri príspevok
Ani ja neschvalujem, ze bral drogy. Ale je to jeho blbost, nech si nici svoje zdravie,ak chce.
Ale 8 rokov basy? Ved za vrazdy, nasilne trestne ciny a zabitia s alkoholom za volantom davaju nasi sudcovia ovela menej
Otázka je,či dostávajú narkomani veľa oproti vahom,alebo vrahovia málo oproti narkomanom.
7 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Rád by som vidieť podporovateľov Cinkotu, čo by robili, ak by niekto ako Cinkota ponúkol drogy ich deťom a oni by si ich v slabej chvíli vzali. Následne na to by zbadali, ako sa im to ich dieťa nezvrátitelne stráca. Či aj potom by sa podpisovali pod nejaké petície na ochranu dílerov (možno bývalých)
P.s. Narkomanovi sa nikdy nedá veriť.
5 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Viete , keby sa energia minutá na podpisy pre Mrs.umelca Cinkiho minula užitočnejšie,
napríklad našla som túto petíciu http://www.peticie.com/peticia_za_zr...dvodov_z_dohod tam by som sa aj 1000x podpísala ak by to pomohlo.
4 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Narkomana podporovať nebudem.
3 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Stanko , sorry, ale aj Ty máš deti, čo Ty na to, keby predal aj tvojím deťom drogy ako by si sa zachoval? podpísal by si nejakú petíciu na ochranu dílerov?
3 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Zaujímavé,mladého hokejistu,ktorý dostal za kopnutie policajtky 11 rokov,sa nikto nezastal.Že sa jej aj dobre zaspáva...
2 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

vulxy Pozri príspevok
podporil som....nie kvoly Cinkotovi...mi je ukradnuty...ale nema pravo ziadny sudca ani clovek ukradnut niekomu 8 rokov zo zivota zato ze mal vo vrecku nejake sracky....
Sorry ukradnúť? To nemyslíš vážne? Súd konal v medziach zákona, dokonca ani nešiel k hornej hranici trestu ...

§ 172

(1) Kto neoprávnene

a) vyrobí,
b) dovezie, vyvezie, prevezie alebo dá prepraviť,
c) kúpi, predá, vymení, zadováži, alebo
d) prechováva po akúkoľvek dobu,
omamnú látku, psychotropnú látku, jed alebo prekurzor alebo kto takú činnosť sprostredkuje, potrestá sa odňatím slobody na štyri roky až desať rokov.

(2) Odňatím slobody na desať rokov až pätnásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a už bol za taký čin odsúdený,
b) pre osobu, ktorá sa lieči z drogovej závislosti,
c) závažnejším spôsobom konania,
d) na chránenej osobe, alebo
e) vo väčšom rozsahu.

(3) Odňatím slobody na pätnásť rokov až dvadsať rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním ťažkú ujmu na zdraví alebo smrť,
b) voči osobe mladšej ako pätnásť rokov alebo prostredníctvom takej osoby, alebo
c) v značnom rozsahu.

(4) Odňatím slobody na dvadsať rokov až dvadsaťpäť rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním ťažkú ujmu na zdraví viacerým osobám alebo smrť viacerých osôb,
b) ako člen nebezpečného zoskupenia, alebo
c) vo veľkom rozsahu.

Ako sorry, ale Cinky už raz v base pre drogy sedel, podľa môjho mu súd dal pomerne málo, kedže zákon hovorí o 10-15 rokoch.
Čo chce? Pohladkať po hlavičke, plnú misku drog a nech si pekne užíva?
2 0
day day

day je offline (nepripojený) day

nevidim dovod podporovat Cinkotu a uz vobec nevidim dovod na peticiu,
keby dostavali bezni ludia tolko sanci ako on
2 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

SamuelSK Pozri príspevok

ten kto chce drogovat, nech droguje.. ved to bude absolutne rovnake ako s alkoholom (pivo, sampanske, tvrde, atd..)
Ten, kto chce hjazdit po meste 160, nech jazdi. Ved tebe asi nechodia deti do skoly.

Teda ja mozem drogovat? No dobre, povedzme, ze to skusim. Ked budem "v tom", bude mi vsetko uplne jedno, nebudem uz mac absolutne co stratit. Bude mi uplne jedno, co spravim, komu ublizim, pretoze budem potrebovat davku.

Uvedomujes si vobec za co tu bojujes? Ved priznaj, ze si Dusanov kamarat, mozno rodina, ja neviem, alebo kolega s divadla, ktory bude musiet chodit na extra skusky, ak by Dusana bolo treba vo vsetkych hrach preobsadit. Alebo si tou peticiou zmanipulovany.

Aky uz iny dovod mozu ludia bojovat za toto svinstvo?

Nie "kto chce nech droguje" ale "kazdy ma niest zodpovednost za svoje ciny", najma ak sa tvari, aky je frajer, ze mu nikto nic nemoze.
2 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

...ani náhodou!
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Arizona,
ale za drogy je vysoká sadzba daná zákonom, za zabitie za volantom také sadzby nie sú.
Vieš tiež mi je lúto, že ho na tak dlho poslali do basy, ale bola by to diskriminácia ak by ho oslobodili len preto, že je mediálne známy? A čo ostatní čo sa dostali na šikmú plochu a sú len obyčajný ludia, oni si také pálky odsedieť môžu?

Treba sa na to pozrieť rovným metrom, a ktohovie ako to bolo - lebo neverím, že ho policajt potopil.
1 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
marleau Pozri príspevok
Zaujímavé,mladého hokejistu,ktorý dostal za kopnutie policajtky 11 rokov,sa nikto nezastal.Že sa jej aj dobre zaspáva...
Ak by dostal (napriklad) 1100 hodin verejnoprospesnych prac (aj toto je uz riadne prehnane, 110 by stacilo), pomohol by verejnosti, odpracoval by si to, poucil by sa. Po 11 rokoch (alebo mozno po 7-9?) vyjde z neho grazel, lebo neverim, ze nezanevrie na svet za toto. Sudca by jeho pobyt vo vazbe mal preplatit zo svojho.

Ano, skratoval, urobil chybu, ale znicit mu preto zivot?
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Vulxy
a je tak ťažké pochopiť, že zákon takú možnosť nedáva. Že za drogy sú vo všeobecnosti vo svete veľmi prísne tresty.

Ako k tomu príde narkoman z ulice, ktorého prichytia v byte dealera s dávkou vo vrecku, ktorú si akurát kúpil. Majú ho pustiť? Ked zákon nedovoluje ani držbu drog.
Ak zavrú takého narkomana na 5 rokov alebo viac je to v poriadku, on si to môže odkrútiť.
Ale ak zavrú "prominentného narkomana" tak on má dostať 2 roky alebo podmienku, alebo dokonca milosť? Len preto, že je prominent? Sorry to je diskriminácia.
1 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Naozaj sa neviem vyjadriť k prípadu Cinkotu, či je to veľa alebo málo...
A chvalabohu nemám a dúfam nikdy mať ani nebudem skúsenosť takú, že jedno z mojich detí podľahne drogovej závislosti.
Ak má Cinkota čo i len jeden ľudský osud na rováši a jemu podobní s ním, zaslúžia si ostať v base celý život.
Nie je to zničený len jeden život závislého, je zničená rodina, úsilie rodiča vychovať z dieťaťa dobrého človeka.
Takých netreba ľutovať.

A čo má Cinkota za ušami, to vie len on sám a nech ho súdi jeho vlastné svedomie. Robil to vedome, nebola to nešťastná náhoda.
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

vulxy Pozri príspevok
http://aktualne.atlas.sk/stat-washin...nicie/amerika/
my ideme opacnym smerom... zavreme kazdeho na pekne dlho...
Hm... a chápeš rozdiel medzi mariškou a pervitínom.
Medzi dávkou na vlastnú spotrebu a vraj 200 dávkami pervitínu?

Ja sudca nie som, súd súdil a odsúdil. A čo sa mi nepáči, že len preto, že je mediálne známy má mať nižší trest ako obyčajný smrteľník ako ty ja a ostatní?

Ak by tebe našli vo vačku 200 dávok pervitínu, zorganizoval by niekto petíciu na tvoje oslobodenie? NIe ani pes by po tebe neštekol a možno by si v base posedel aj 15r ak by ťa lapili druhý krát.
1 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

vulxy Pozri príspevok
http://aktualne.atlas.sk/stat-washin...nicie/amerika/
my ideme opacnym smerom... zavreme kazdeho na pekne dlho...
K tomu poviem asi toľko:
Je mi jedno, či homosexuáli uzatvárajú manželstvá. Ak chcem partnera milovať a byť s ním, nepotrebujem s ním uzavrieť manželstvo a majetky spoločné viem istiť aj bez BSM aj ako heterosexuál. Existuje veľa právnych foriem, ako zabezpečiť svoju vôľu.
A pre mňna je marihuana stále len marihuana a nech ju volá kto chce mäkkou drogou, stále to bude len droga.
Prečo by sa malo Slovensko opičiť po Amerike. Ctím si a uznávam klasickú rodinu a klasický zväzok medzi mužom a ženou a život bez opiátov a drôg.


vulxy Pozri príspevok
danushka plne stebou suhlasim ale aj jeho niekto musi mat na rovasi.....ci sa tak narodil?....
K otázke či sa tak narodil poviem len toľko-
Verím v karmu a v to, že keď sa duša dostane do tela, v každom živote má možnosť učiť sa na vlastných chybách. Mladé duše robia na tomto svete hlúposti od malých až po veľké, dokonca karmicky neodpustiteľné.
Starej, osrieľanej duši by ani neanapadlo dílovať drogy, taká tu je pre pomoc iným, nezaujíma sa len o seba a svoju rodinu, ale aj o iných, takých, o ktorých mnohí ani nezakopnú. Materiálne veci sú pre niektorých dôležité len natoľko, aby zabezečili útočisko a bežné obeživo.

Cinkota potreboval viac obeživa aj za cenu závislosti a ničenia rodín a ľudských osudov a nebol v tom sám.
Keby sme to rozmenili na drobné, tak Cinkota nie je o nič menším zločincom, ako ostatní, ktorí sú pre materiálno a prekliate obeživo ochotní spraviť čokoľvek, len aby mali z toho nejaký osoh.
A preto je tento svet taký skazený a prišla kríza. Nie je to ani tak kríza hospodárska. Je to kríza morálnych hodnôt.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1 Pozri príspevok
Nemam zlutovania s nikym, kto okolo drogy co i len presiel!!!!!!
buchač Pozri príspevok
Hhehehehehehe.....dlho som takú onú nečítal , taký názor .....
Veď aj TY by si v base sedela ........teda pravdepodobnosť je veľmi vysoká .......
...sorry alaya , dala si mi síce neužitočné ( absolútne neriešim ) , ale teraz inak rozviniem myšlienku , nakoľko trieskaš juchoviny !!!!


Takže TY NEMÁŠ ZĽUTOVANIE s tými , čo i len okolo drogy prešiel ???
Nuž vedz , že mne ( a viacerým z Onko témy ) tie drogy dávali ....
Vieš o tom , že mariška v malom množstve pomáha pri bolestiach a v niektorých krajinách je vydávaná na recept ???

Za takéto názory , ako si teraz dala , by mali tiež zatvárať !!!

Si uvedomuješ , že aj Dolsin a či Morfium je droga ????????

Prajem TI , aby TI NIKDY NEMUSELI APLIKOVAŤ do žily to , čo sa dáva na tých oddeleniach !!!!!



P.S.:
...trieskaš 2 na 3 bez rozmýšľania , alebo to máš vrodené ?????
...kua , nasral som sa na večer ...
Nedráždi štrkáča bosou nohou po hlave ......alebo sa vyjadruj iba v psích témach , zvyšok nechaj na pokoji ...
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misomiso Pozri príspevok
Vazene damy a pani.

On nedostal trest za to, ze bral nejake drogy, on dostal trest za to, ze predaval drogy, a to OPAKOVANE. Poznali ste ho niekto osobne, z tych ludi, co tu zanho horlite?

Majte prosim trocha uctu k nasmu pravnemu poriadku, nerobme z toho holubnik.
a tie ľudské trosky čo za sebou zanechávajú tie svine dílerské
1 0
expeeert expeeert

expeeert je offline (nepripojený) expeeert

SamuelSK Pozri príspevok
ved alaya1 to asi myslela tak, ze ten co skusil/ovnoal(aj?) alebo jednoducho umyselne bral latku, ktora sa da definovat ako droga, napr heroin, kokain, marihuana? neviem.. ale ja som ju pochopil
ved tak to funguje v Thajsku napr.
to ze druga pomaha ako morfium atd.. to je OK, ale to je kontrolovane a nutne, napr umrtvenie v zubarskom kresle.

otazne len je, ci je to "nutne" pre nejake "umrtvenie" aj v pripade domaceho pouzivania.. o tom sa asi neda len tak povedat, a da sa asi len teoretizovat, no mozme "stavit" ze vacsina je "len tak lebo mozem a mam na to a chcem byt v inej dimenzii..."

inac, co ak to prezeniem do takeho extremu, ze Adam potrebuje pomoc, lebo je na mizine (psychicky) a Tomas mu ponukne heroin.. Adam suhlasi, Tomas preda, Adam kupi.. kto je na vine?

Kto je na vine, ked : (napriklad rozvedena mamicka dvoch deti, lebo ju manzel bil atd) ide pre uver, no nedaju jej, ide do nebankovky a zoberie si uver za nekrestansky urok. Mamicka suhlasi, Nebankovka preda, Mamicka kupi.. kto je na vine?
Toto asi nemôžeš myslieť vážne to porovnanie s čokoládou - ešte som nepočul o prípade, že by niekto kvôli čokoláde vraždil, kradol, robil prostitútku a zničil rodinu - a myslím že by sa to nedialo, aj keby bola hneď zakázaná.
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ale ved on tie drogy ani nevyrabal,ani nepredaval detom-to by bolo o niecom inom,taki si zasluzia aj dozivotie.

Ale ked sa tym svinstvom napchava sam, tak preco ho maju zatvarat na dlhe roky? Po rokoch v base vyjde ako kriminalnik ktory sa nebude vediet zapojit do bezneho zivota.

To uz mozu pozatvarat aj vsetkych fajciarov a alkoholikov,ved aj to su zavislaci na drogach, nie?...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať