Zavrieť

Porady

Kalendárnych alebo pracovných 7 dní na vrátenie tovaru zakúpenom cez internet eshop?

Priatelovi som minuly tyzden objednala mikinu z eshopu, prevzala som ju minuly stvrtok, chcem ju vratit nakolko je mu velka a nesplna nase ocakavania, do kolkych dni ju mozem vratit s tym ze mi vratia peniaze nazad do 7 kalendarnych ci 7 prac.dni??? dakujem moc za odpoved.popripade ako mam postupovat kedze dnes bol ten 7 kalendarny
Naposledy upravil Richard : 07.12.12 at 10:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Ide o pracovne dni, na 100%... Cize poslat doporucene, odlozit si doklad... ale este sa mi nestalo, ze by mi vratenie neuznali, kvoli omeskaniu o par dni... (a to som maniak do online nakupov)

    Je to v zakone o zasielkovom predaji, prave sme mali SOIku pred par mesiacmi a pekne ma zvozili ze tam mam 7 dni napisane, a nie 7 pracovnych dni.. no co uz, na nic neprisli tak aspon za slovka chytali

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    Zákon 108/2000
    § 12
    Odstúpenie od zmluvy
    (1) Spotrebiteľ je oprávnený bez uvedenia dôvodu
    odstúpiť od zmluvy do siedmich pracovných dní odo
    dňa prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí
    služby, ak predávajúci včas a riadne splnil
    informačné povinnosti podľa § 10.
    Nezabudaj, ze nestaci len poslat naspat tovar, ale aj odstupenie od zmluvy.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    lehoty sa počítajú v kalendárnych dňoch (pokiaľ nie je uvedené inak). V tomto prípade je to 7 kalendárnych dní. Prevzala si vo štvrtok, vrátiť môžeš do dnes. Neviem, odkiaľ si v BA pri ŽST Nové Mesto je pošta non-stop, Ak stihneš do polnoci, stihneš ešte podaciu pečiatku s dnešným dátumom....

    player85 je offline (nepripojený) player85

    player85
    no sakra, ja som z povazskej bystrice :/ som si to pomyslila s dobou ked sa vymiena tovar do 14 dni, a teraz na to pozeram a ze do 7 dni maju pisane, mozem to poslat jedine rano , to uz platit nebude???

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    player85 Pozri príspevok
    no sakra, ja som z povazskej bystrice :/ som si to pomyslila s dobou ked sa vymiena tovar do 14 dni, a teraz na to pozeram a ze do 7 dni maju pisane, mozem to poslat jedine rano , to uz platit nebude???
    nie, to Ti už neuznajú.....

    player85 je offline (nepripojený) player85

    player85
    teraz som nasla tu na porade ze je to 7 pracovnych dni nie kalendarnych tak ako to teda je???? poradte mi prosim niekto ...

    player85 je offline (nepripojený) player85

    player85
    ďakujem, bud to dnes poslem alebo pojdem dnes priamo na ich predajnu do TN, samozrejme aj s tlacivom co maju na ich internetovej stranke pre vratenie tovaru, dakujem moc ste mi pomohli

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    chcem vrátiť tovar,študovala som v e-shope obchodné podmienky,nie je tam zmienka o odstúpení od zmluvy....
    Vrátenie tovaru

    Spotrebiteľ má právo vrátiť tovar do 7 dní od prevzatia tovaru bez udania dôvodu. Tovar musí byť v pôvodnom balení, nepoškodený a schopný ďalšieho predaja. Pri poškodenom obale alebo tovare hradí kupujúci všetky náklady spojené s uvedením tovaru do pôvodného stavu. Tovar posielajte doporučene, nie na dobierku. Tovar na dobierku nebude prevzatý. Suma za tovar Vám bude vrátená bankovým prevodom na účet. Náklady na vrátenie tovaru hradí kupujúci.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    kopretinka Pozri príspevok
    chcem vrátiť tovar,študovala som v e-shope obchodné podmienky,nie je tam zmienka o odstúpení od zmluvy....
    Vrátenie tovaru

    Spotrebiteľ má právo vrátiť tovar do 7 dní od prevzatia tovaru bez udania dôvodu. Tovar musí byť v pôvodnom balení, nepoškodený a schopný ďalšieho predaja. Pri poškodenom obale alebo tovare hradí kupujúci všetky náklady spojené s uvedením tovaru do pôvodného stavu. Tovar posielajte doporučene, nie na dobierku. Tovar na dobierku nebude prevzatý. Suma za tovar Vám bude vrátená bankovým prevodom na účet. Náklady na vrátenie tovaru hradí kupujúci.
    Podla mojho nazoru v tomto pripade predavajuci nesplnil informacnu povinnost podla zak. 108/2000, par. 10, ods. 1, pism f) poučenie o práve spotrebiteľa odstúpiť od zmluvy.

    Uz len z toho dovodu, ze zakon neuklada spotrebitelovi povinnost vratit tovar v povodnom baleni (povodne balenie podla mna zahrna aj tu neporusenu etiketu, ktorou je krabica zalepena a bez ktorej poskodenia sa k tovaru neda dostat)

    V takomto pripade mozes ako spotrebitel odstupit do 7 dni, od kedy predajca splnil informacnu povinnost. Ak ju stale nesplnil, mozes tak urobit do 3 mesiacov od prevzatia tovaru.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    blavaciko Pozri príspevok
    Podla mojho nazoru v tomto pripade predavajuci nesplnil informacnu povinnost podla zak. 108/2000, par. 10, ods. 1, pism f) poučenie o práve spotrebiteľa odstúpiť od zmluvy.

    Uz len z toho dovodu, ze zakon neuklada spotrebitelovi povinnost vratit tovar v povodnom baleni (povodne balenie podla mna zahrna aj tu neporusenu etiketu, ktorou je krabica zalepena a bez ktorej poskodenia sa k tovaru neda dostat)

    V takomto pripade mozes ako spotrebitel odstupit do 7 dni, od kedy predajca splnil informacnu povinnost. Ak ju stale nesplnil, mozes tak urobit do 3 mesiacov od prevzatia tovaru.
    to odstúpenie od zmluvy mám pribaliť k tovaru alebo stačí e-mail?

    freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

    freddy87
    Odstúpenie od zmluvy hlavne musíš vedieť preukázať v prípade sporu. Môžeš pribaliť k tovaru, ale ja by som to hlavne poslal mailom, pretože to je jasný dôkaz

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    kopretinka Pozri príspevok
    to odstúpenie od zmluvy mám pribaliť k tovaru alebo stačí e-mail?
    Odstupenie urcite pribal k tovaru!

    Aj ked zmluva bola uzatvorena elektronicky, neznamena to, ze dodatky k nej, pripadne odstupenie moze byt elektronicke. Samozrejme, pokial ma predajca v obch. podmienkach, ze staci mailom, tak staci mailom.

    calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

    calimero1
    Zaujimave, ze aj giganti ako Hej alebo Mall, ktorych obchodne podmienky su v podstate pod drobnohladom SOI, pozaduju vratenie tovaru v originalnom obale.
    Takze aj oni porusuju zakon?

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    calimero1 Pozri príspevok
    Zaujimave, ze aj giganti ako Hej alebo Mall, ktorych obchodne podmienky su v podstate pod drobnohladom SOI, pozaduju vratenie tovaru v originalnom obale.
    Takze aj oni porusuju zakon?
    Napr. hej ma v obchodnych podmienkach aj to, ze mas pravo tovar rozbalit a vyskusat... ale ano, v pripade nejakych komplikacii by som to povazoval za protipravne, keby som velmi chcel.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.