Zavrieť

Porady

Export do Česka - eshop - vrátenie tovaru

Český zákazník mi môže tovar vrátiť do 7 dní od nákupu alebo do 14 dní?

Predávam pc techniku a bielu techniku.


Mám robiť faktúru pre českého zákazníka v EUR alebo v CZK?
Aby sa nestalo, že bude platiť v CZK, vráti mi tovar po 7 dňoch, peniaze mu budem musieť vrátiť všetky za tovar, ale zmení sa kurz a ja mu budem musieť dať ešte viac peňazí ako on urobil tržbu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    termín na vrátenie netuším
    faktúru môžeš vystaviť v CZK, aj v EUR podľa svojho rozhodnutia.
    riziko kurzových rozdielov je obojstranné.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    1. V celej Eu je doba na vratenie tovaru stanovena jednotne. Ide totiz o upravu Europskeho spotrebitelskeho prava.
    2. Fakturu budes vystavovat povinne aj v Eur aj v CZK. Nakolko faktura musi splnat nalezitosti podla nasho prava a zaroven musi byt usposobena ceskemu spotrebitelskemu pravu, ktore pozaduje ze na doklade musi byt vzdy uvadzana mena v CZK ak je konecny spotrebiteln v CR.
    3. Co sa tyka kurzoveho rozdielu, tak ak budes v eshope uvadzat ceny v EUR s tym ze ceny v CZK su len orientacne, tak vsetko kurzove riziko znasa kupujuci. Lebo ty mu nasledne posles naspat ten isty objem EUR.
    AK budes uvadzat na webe ceny v CZK s tym ze cena v EUR je len orientacne, tak vsetko kurzove riziko znasas ty.

    riuska je offline (nepripojený) riuska

    riuska
    "V celej Eu je doba na vratenie tovaru stanovena jednotne. Ide totiz o upravu Europskeho spotrebitelskeho prava." POZOR NA TO !....

    V cechach plati:

    v souladu s ustanovením § 53 odst. 7 občanského zákoníku má právo od kupní smlouvy odstoupit, a to do čtrnácti (14) dnů od převzetí zboží.

    Na slovensku plati do 7 dni.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Obavam sa, ze europske pravo je pravom vyssej pravnej sily ako vnutrostatne. A teda ak by sa obchodnik obratil na sud v pripade ak by mu zakaznik vratil tovar po 10 dnoch, tak by bol uspesny.

    Export do Česka - eshop - vrátenie tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.