Zavrieť

Porady

Čo spraviť keď nám manžel narobil dlhy?

Manzel bez mojho vedomia zobral v bankach mnozstvo uverov, ktore nevladal platit a tak si poziciaval dalsie, dokonca i z nebankoviek. Minuly tyzden sa vsetko prevalilo. Trvalo to uz niekolko rokov. Kedze ma celkom dobry prijem a na domacnost prispieval iba asi 60% zo svojho platu, ani som netusila, ze berie pozicky. Najhorsie na tom je, ze tie peniaze skoncili v stavkovych kancelariach. Rodine sposobil dlh vo vyske niekolko desiatok tisic eur! Prosim pomozte mi, co mam robit, na ake institucie sa obratit. Nechcem splacat jeho gamblerske dlhy! Mame 2 skolopovinne deti a ja som dlhsiu dobu nezamestnana. Mam narok na bezplatnu pravnu pomoc? Prosim poradte mi.
Naposledy upravil Richard : 10.12.12 at 18:43
Usporiadat
Dawwee Dawwee

Dawwee je offline (nepripojený) Dawwee

No kazdopadne zalezi ci tie bankove pozicky splaca ak hej , a ma cisty uverovy register tak to rieste vacsim uverom resp. hypo uverom a zbavte sa ostatnych , ja pracujem vo financnej sfere takze viem ocom hovorim , nebankoviek sa rychle zbavte , tam moze byt riziko vacsie ako pri banke , kolko uverov si zobral a odkial ?
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
smoliarka smoliarka

smoliarka je offline (nepripojený) smoliarka

Praveze pobral uvery z vub, tb, slsp, post.b.,quatro,cetelem.z nebankoviek proficredit. Spolu viac nez 20 mensich uverov, zatial splacal. Mna by tiez zaujimala moja pravna zodpovednost za jeho nezodpovedne, ba az nenormalne zadlzovanie.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

čo prvé je potrebné riešiť, je záležitosť jeho hráčstva, ak túto skutočnosť neodstrániš/te , bude ešte horšie.........
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Za dlhy ručíte spoločne. Splácanie detto. Väčšinou to končí exekúciou. Priprav sa na to, že zoznam dlhov asi nebude konečný. Gambleri sa neradi priznávajú a niekedy už ani nepamätajú na všetky pôžičky.
No nezávidím Ti.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Mila123 Pozri príspevok
čo prvé je potrebné riešiť, je záležitosť jeho hráčstva, ak túto skutočnosť neodstrániš/te , bude ešte horšie.........
Toto je riziko stávkových kancelárií- na jednej strane sa tam dá pekne zarobiť, my s kamarátmi sme si z toho pokúpili byty, ale na druhej strane ak človek nevie čo a jak, tak prehrá aj gate, tam sa dá za noc prehrať aj 10 tisíc eur...
- treba velmi opatrne s týmto...stačia 2-3 nočáky NBA, basketbal keď rachnú a človek može byť dobre na dne...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

smoliarka Pozri príspevok
Manzel bez mojho vedomia zobral v bankach mnozstvo uverov, ktore nevladal platit a tak si poziciaval dalsie, dokonca i z nebankoviek. Minuly tyzden sa vsetko prevalilo. Trvalo to uz niekolko rokov. Kedze ma celkom dobry prijem a na domacnost prispieval iba asi 60% zo svojho platu, ani som netusila, ze berie pozicky. Najhorsie na tom je, ze tie peniaze skoncili v stavkovych kancelariach. Rodine sposobil dlh vo vyske niekolko desiatok tisic eur! Prosim pomozte mi, co mam robit, na ake institucie sa obratit. Nechcem splacat jeho gamblerske dlhy! Mame 2 skolopovinne deti a ja som dlhsiu dobu nezamestnana. Mam narok na bezplatnu pravnu pomoc? Prosim poradte mi.
na bezplatnú právnu pomoc nemáš nárok, keďže nieste rodina v núdzi( podla príjmov )
0 0
smoliarka smoliarka

smoliarka je offline (nepripojený) smoliarka

Ja som určite v núdzi. To sa posudzuje podľa príjmov?
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Moja známa je na to podobne, ale jej odporučili niečo také ako zrušenie bezpodielového spoluvlastníctva (či ako sa to volá v manželstve). Potom by sa ťa netýkali nové úvery, ktoré by vznikli po zrušení toho spoluvlastníctva. Bližšie info neviem, keďže to ešte nedoriešila.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

smoliarka Pozri príspevok
Ja som určite v núdzi. To sa posudzuje podľa príjmov?
327/2005 Z. z.Zákon o poskytovaní právnej pomoci osobám v materiálnej núdzi
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

smoliarka Pozri príspevok
Ja som určite v núdzi. To sa posudzuje podľa príjmov?
bohužial, áno-podla príjmov...
,takže prakticky síce si v núdzi, ale prakticky( papierovo )- NIE...
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Rieš to čím skôr,aby si neskončila pod mostom.Mňa na tom zaráža,že nemáš absolútne prehľad o rodinných financiách.Tvoja situácia by mala byť výstrahou aj pre ostatných.Ešte jedna pripomienka-skús sa opýtať právnika,či sú tieto pôžičky platné,či banka nepotrebovala k tomu tvoj súhlas,ste predsa v BSM.Neviem ako to teraz funguje,v živote som mala len jednu pôžičku (1978) na stavbu domu a žijem tak,aby som spala dobre,prikrývam sa takou perinou,na akú mám.Je mi ťa ľúto.Držím ti palce,aby to dobre dopadlo.
1 0
smoliarka smoliarka

smoliarka je offline (nepripojený) smoliarka

Som zufala!
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
V prvom rade si zmen nick, to co ta postretlo nie je smola. Negativizmus je sice na mieste a da sa pochopit, ale nijako Ti nepomoze. Neopratrnost, sklamana dovera, mozno naivita by sa viac hodili na popisanie situacie a jej pricin. To je ale teraz jedno. Nic na tom teraz nezmenis. Stalo sa a uz sa neodstane. Prosim neminaj svoju energiu na hladanie odpovede na otazku "preco?". Sustred sa na otazku "ako?". Ak sa to co i len trosku da, skus sa nepozerat za seba, iba pred seba.

Koncentruj sa na kroky ktore musis teraz urobit:
1. Navstiv pravnika a porad sa s odbornikom co sa da robit.
2. Generalna inventura. Je potrebne ziskat co najvernejsi obraz o financiach. Zavolaj do vsetkych moznych bank a nebankoviek, ci tam Tvoj manzel nema dlh. Manzelovi by som v tomto momente asi neveril. Hlavne s veritelmi komunikuj. Ked das hlavu do piesku, mozes sa dostat do situacie, z ktorej nebude uniku (exekucia).
3. Zabranit vzniku dalsich dlhov. Ak je Tvoj manzel naozaj gambler, tak neprestane, len preto, lebo sa na to prislo. Takze mozno to zrusenie BSM by bola volba.
4. Konsolidacia dlhov. Dawwee to uz napisal. Ak budes mat kompletny prehlad, treba vsetky dlhy skonsolidovat, aby si ich zbytocne nepreplacala. (jeden velky dlh, je lacnejsi ako vela malych). Ak po inventure dlhov a komunikacii s veritelmi zistite, ze to nebudete stihat splacat, treba co najrychlesie uvazovat o alternativach vyrovnania dlhov (predaj nehnutelnosti, ci inych aktiv). Cim viac casu budes mat na predaj, tym sa Ti to bude lahsie predavat.
5. Ak je Tvoj manzel gambler a chces mu aj napriek vsetkemu pomoct, tak ho prinut navstivit odbornikov.

tak to by so asi poradil ja ako laik.
10 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Čo sa týka bodu 2, nemožno súhlasiť, aj keď to Taiko myslí dobre.
Nie je možné, že si zavoláš do banky, predstavíš sa ako manželka pána XY a pracovníčka banky Ti povie všetky úvery, ktoré si Tvoj drahý pobral.
/Dúfam, že sa teraz nik nebude snažiť argumentovať príbehom austr. novinárov a chudery angl. zdr. sestry .../.
Banka sa v zmysle ochrany osobných údajov nebude určite ochotná baviť o úveroch /ani osobne/, ktoré si zobral iný klient... Aj keď je to vlastný manžel /výnimkou je dedičské konanie/. Pokiaľ nefiguruješ na zmluve ako spoludlžník - čo teda určite nefiguruješ, aj keď ním de facto podľa BSM si...
Jediná možnosť asi bude dotiahnuť manžela do tých bánk a nebankoviek osobne - tak máš šancu dozvedieť sa pravdu. Či celú, ukáže čas...
5 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Oliwa Pozri príspevok
Čo sa týka bodu 2, nemožno súhlasiť, aj keď to Taiko myslí dobre.
Nie je možné, že si zavoláš do banky, predstavíš sa ako manželka pána XY a pracovníčka banky Ti povie všetky úvery, ktoré si Tvoj drahý pobral.
/Dúfam, že sa teraz nik nebude snažiť argumentovať príbehom austr. novinárov a chudery angl. zdr. sestry .../.
Banka sa v zmysle ochrany osobných údajov nebude určite ochotná baviť o úveroch /ani osobne/, ktoré si zobral iný klient... Aj keď je to vlastný manžel /výnimkou je dedičské konanie/. Pokiaľ nefiguruješ na zmluve ako spoludlžník - čo teda určite nefiguruješ, aj keď ním de facto podľa BSM si...
Jediná možnosť asi bude dotiahnuť manžela do tých bánk a nebankoviek osobne - tak máš šancu dozvedieť sa pravdu. Či celú, ukáže čas...
Ouuuh, to manzelka nema moznost zistit dlhy manzela s ktorym je v BSM, ale ked bude treba platit dlh, tak sa banka na manzelku obrati? Kurnik sopa to je neprijemne.
Naposledy upravil taiko : 10.12.12 at 12:00 Dôvod: doplnenie
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Oliwa Pozri príspevok
Čo sa týka bodu 2, nemožno súhlasiť, aj keď to Taiko myslí dobre.
Nie je možné, že si zavoláš do banky, predstavíš sa ako manželka pána XY a pracovníčka banky Ti povie všetky úvery, ktoré si Tvoj drahý pobral.
/Dúfam, že sa teraz nik nebude snažiť argumentovať príbehom austr. novinárov a chudery angl. zdr. sestry .../.
Banka sa v zmysle ochrany osobných údajov nebude určite ochotná baviť o úveroch /ani osobne/, ktoré si zobral iný klient... Aj keď je to vlastný manžel /výnimkou je dedičské konanie/. Pokiaľ nefiguruješ na zmluve ako spoludlžník - čo teda určite nefiguruješ, aj keď ním de facto podľa BSM si...
Jediná možnosť asi bude dotiahnuť manžela do tých bánk a nebankoviek osobne - tak máš šancu dozvedieť sa pravdu. Či celú, ukáže čas...
Teraz ma este napadla jedna vec. Keby manzel na takeho ukony svoju manzelku splnomocnil nejakou generalnou plnou mocou na vyzadovanie si info o stave uctov, alebo tak nejak?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

taiko Pozri príspevok
Teraz ma este napadla jedna vec. Keby manzel na takeho ukony svoju manzelku splnomocnil nejakou generalnou plnou mocou na vyzadovanie si info o stave uctov, alebo tak nejak?
Nie je dôvod. Jeho nedôveryhodnosť /v jej očiach/ je pre banku irelevantná. Je dospelý, svojprávny, ak má zdravé ruky i nohy, nie je hospitalizovaný na ÁRE či inde... prípady splnomocnenia sú určite uvedené vo všeobecných obchodných podmienkach každej banky, no určite tam nie je pojem generálna plná moc.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Oliwa Pozri príspevok
Nie je dôvod. Jeho nedôveryhodnosť /v jej očiach/ je pre banku irelevantná. Je dospelý, svojprávny, ak má zdravé ruky i nohy, nie je hospitalizovaný na ÁRE či inde... prípady splnomocnenia sú určite uvedené vo všeobecných obchodných podmienkach každej banky, no určite tam nie je pojem generálna plná moc.
Je jasne ze to pre banku nie je irelevantne. Skor som myslel na nejaky sposob, ako si manzellka moze so 100% istotou zistit, kde vsade ma jej manzel dlhy, aby sa zaroven vylucila moznost, ze jej nieco zataji.
0 0
smoliarka smoliarka

smoliarka je offline (nepripojený) smoliarka

Ak chcem zrušiť BSM počas manželstva, treba k tomu navštíviť právnika, alebo sa obrátiť so žalobou rovno na súd? Na nete som našla niečo ako vzor žaloby na zrušenie BSM počas manželstva. Musí to vidieť predtým právnik? A ak má niekto z Vás skúsenosti, tak by som rada vedela, ako dlho by to asi mohlo trvať.
Naposledy upravil smoliarka : 10.12.12 at 13:08 Dôvod: dodatok
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Zažila som situáciu,že manžel bol hospitalizovaný a dal mi kartu,aby som vybrala peniaze z bankomatu.Karta bola deň po platnosti a v banke mi povedali,že oni mi ani nemôžu povedať,či má u nich účet.Skončilo to tak,že druhý deň som ho v župane vzala do banky,kde úplne zrušil účet a odvtedy sme mali jeden,kde bol spoludisponent.No ale tento systém chce mať za partnera zodpovedného človeka.
Aj tak by ma zaujímalo,či niekto neviete,ako je to s jej zodpovednosťou za úvery (fakt na to nepotrebuje súhlas manželky ?)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať