Zavrieť

Porady

Vlastník bytu - odlišné trvalé bydlisko

Dobrý deň, chcela by som požiadať o radu ako je to s povinnosťami vlastníkov byt. Som vlastníkom bytu v bytovej jednotke avšak mám iné trvalé bydlisko. Byt je momentálne prázdny, neobývaný. Povinné poplatky si platím (fond opráv, voda a pod.). Môj problém: predseda vlastníkov bytov vyvesil rozpis upratovania suterénu ako aj snehu (v zimnom období) a samozrejme, že "nezabudol" ani na moje meno. Pod rozpis ešte uviedol, že v prípade že sa v zime stane nejaký úraz vplyvom neupratania prístupovej cesty, tak všetku zodpovednosť na seba preberá vlstník bytu, ktorý mal v tom období "SLUŽBU". Príde mi to dosť blbé, to mám akože chodiť upratovať suterén a odhŕňať sneh na cca 100m prísupovej cesty aj keď tam nebývam?? Prosím o radu ďakujem Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Veď to oznám správcovi, on niekoho nájde - ak zaplatíš

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Sofra Pozri príspevok
    OK to je mi jasné, len si neviem predstaviť cestovať v zime zo zahraničia upratať suterén a tiež sneh
    Dohodni sa s nejakým susedom, že to bude pratať za teba a dáš mu dáku odmenu. A nemusíš nikam cestovať.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Sofra Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som požiadať o radu ako je to s povinnosťami vlastníkov byt. Som vlastníkom bytu v bytovej jednotke avšak mám iné trvalé bydlisko. Byt je momentálne prázdny, neobývaný. Povinné poplatky si platím (fond opráv, voda a pod.). Môj problém: predseda vlastníkov bytov vyvesil rozpis upratovania suterénu ako aj snehu (v zimnom období) a samozrejme, že "nezabudol" ani na moje meno. Pod rozpis ešte uviedol, že v prípade že sa v zime stane nejaký úraz vplyvom neupratania prístupovej cesty, tak všetku zodpovednosť na seba preberá vlstník bytu, ktorý mal v tom období "SLUŽBU". Príde mi to dosť blbé, to mám akože chodiť upratovať suterén a odhŕňať sneh na cca 100m prísupovej cesty aj keď tam nebývam?? Prosím o radu ďakujem Zuzana
    ÁNo presne tak, si vlastníkom, máš teda aj povinností nielen práva.

    Sofra je offline (nepripojený) Sofra

    Sofra
    OK to je mi jasné, len si neviem predstaviť cestovať v zime zo zahraničia upratať suterén a tiež sneh

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Sofra Pozri príspevok
    OK to je mi jasné, len si neviem predstaviť cestovať v zime zo zahraničia upratať suterén a tiež sneh
    Môžeš tým niekoho poveriť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Hehehehehehe......že poveriť ......a nie náhodou požiadať ???
    Tweety šak požiadam, poverím, v podstate delegujem povinnosť
    buchač ....júúúj ...šak aj delegovanie sa dá odmietnuť ...
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja som byvala prv v cinziakoch,ale nikdy som sneh neodpratavala./ani susedia/
    Vzdy sa o to staral domovnik,alebo niekto,kto mal na starosti uptratovanie cinziaku.

    Ak nemate taketo sluzby, tak treba poziadat nejakeho suseda,ktory to bude robit za vas

    Sofra je offline (nepripojený) Sofra

    Sofra
    Ďakujem za príspevky. Veľmi mi to nepomôže, pretože v činžiaku nikoho nepoznám, kúpila som si byt a momentálne v ňom nebývam. Suterén som ešte ani poriadne nevidela, nie to ešte zašpinila a už ho musím upratovať - nehovoriac o snehu No nič nejak sa s tým vyporiadam. Ešte jedna otázka, v prípade, že sa naozaj niekomu niečo stane - pošmykne sa alebo podobne - to ma budú za to stíhať?????Alebo čo????

    Vlastník bytu - odlišné trvalé bydlisko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.