Zavrieť

Porady

Co robit po okamzitom skonceni pracovneho pomeru

Ahojte,
Chcem sa spytat ako mam postupovat po tom co mi zamestnavatel pred dvoma dnami poslal okamzite ukoncenie pracovneho pomeru pre hrube porusenie prac. discipliny. Zaujima ma ako mam teraz postupovat co sa uradov a institucii tyka, oplati sa mi ist na PN, na ktoru by som so svojim zdravim mal narok, alebo najskor na urad prace, ci socialnu poistovnu?? Velmi by mi pomohol nejaky konkretny postup co robit, nakolko je to pre mna dost neocakavana a stresujuca situacia. Dakujem.
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Pisem, ako volali, nieco podpisat. neviem, zeby mal co to podpisovat, vychadzky nema. Ziadal to zaslat postou domov, nepochodil.

Chcela som len vediet, ake dokumenty sa podpisuju pri ukonceni PP.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

alaya1 Pozri príspevok
Ake doklady je zamestnanec povinny podpisat zamestnavatelovi pri tomto type ukoncenia PP? Zamestnanec napisal zamestnavatelovi vyzvu, ze s tym nesuhlasi a ze PP stale trva.Je podana aj zaloba na sud, zamestnanec je na PNke.Zamestnavatel zadrziava mzdu za 11.2012, kym zamestnanec nepride nieco podpisat, co on cez PNku odmieta.
Zamestnanec nie je povinný mu nič podpisovať. Zamestnávateľ nesmie zadržiavať mzdu.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alaya1 Pozri príspevok
Pisem, ako volali, nieco podpisat. neviem, zeby mal co to podpisovat, vychadzky nema. Ziadal to zaslat postou domov, nepochodil.

Chcela som len vediet, ake dokumenty sa podpisuju pri ukonceni PP.
- evidenčný list dôch.poistenia
- prevzatie zápočtového listu
- prevzatie Potvrdenia o zdanitelnej mzde
- ak mal pridelené nejaké prac.pomôcky, zápis o ich odovzdaní.

V tvojom prípade ste ale "napadli" na súde neplatné skončenie prac.pomeru, poraď sa s právnikom či vtedy je vhodné tieto dokumenty prevziať.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

alaya1 Pozri príspevok
Ake doklady je zamestnanec povinny podpisat zamestnavatelovi pri tomto type ukoncenia PP?...
alaya1 Pozri príspevok
...Chcela som len vediet, ake dokumenty sa podpisuju pri ukonceni PP.
veronikasad Pozri príspevok
- evidenčný list dôch.poistenia
- prevzatie zápočtového listu
- prevzatie Potvrdenia o zdanitelnej mzde
- ak mal pridelené nejaké prac.pomôcky, zápis o ich odovzdaní.

V tvojom prípade ste ale "napadli" na súde neplatné skončenie prac.pomeru, poraď sa s právnikom či vtedy je vhodné tieto dokumenty prevziať.
Napr. ešte prevzatie potvrdenia pre účely nárok na podporu v - nezamestnanosti, podpísanie zmeny vo vyhlásení k zdaneniu príjmov zo závislej činnosti (ukončenie uplatňovania nezdaniteľnej čiastky). Ale NIE JE povinnosť tieto dokumenty podpísať.
Naposledy upravil Llívia : 19.12.12 at 20:37
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
alaya1 Pozri príspevok
Ake doklady je zamestnanec povinny podpisat zamestnavatelovi pri tomto type ukoncenia PP? Zamestnanec napisal zamestnavatelovi vyzvu, ze s tym nesuhlasi a ze PP stale trva.Je podana aj zaloba na sud, zamestnanec je na PNke.Zamestnavatel zadrziava mzdu za 11.2012, kym zamestnanec nepride nieco podpisat, co on cez PNku odmieta.
Alenka nič nepodpisuje až do vyrieknutia rozsudku súdu. Pokiaľ by ste nemali na súde podanie o neplatnosť okamžitého skončenia pracovného pomeru, tak podpisuje to, čo napísala veronikasad.
Možno majú pripravenú aj zápisnicu o hrubom porušení pracovnej disciplíny, ku ktorému ani neprišlo, ale oni ho chcú aktualizovať spätným dátumom. Veď čím sa preukážu na súde....tým, že si zohnali svedkov a tí im prikývli? Najvyššia výpovedná váha je na prepustenom a jeho vyjadrení v zápisnici. A to nemajú.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

veronikasad Pozri príspevok
- evidenčný list dôch.poistenia
- prevzatie zápočtového listu
- prevzatie Potvrdenia o zdanitelnej mzde
- ak mal pridelené nejaké prac.pomôcky, zápis o ich odovzdaní.

V tvojom prípade ste ale "napadli" na súde neplatné skončenie prac.pomeru, poraď sa s právnikom či vtedy je vhodné tieto dokumenty prevziať.

Dakujem pekne Veronika, prave o tom som rozmyslala, ze preco by mal nieco podpisovat so skoncenim PP, ked napisal vyzvu zamestnavatelovi, ze s tym nesuhlkasi a povazuje PP za platny.

Nic nebude podpisovat, mozno mu chcu este aj nieco podsunut, ako pise Terezka.
Mam uz toho dost, dufam len, ze sud rozhodne v nas prospech. Podnet na IP, ze nema vyplatenu mzdu a PNku za 10 dni sme uz poslali.

Viete dievcata, ze uz som vcera bola taka nabrusena, je to moje dieta, aj ked je uz stary kon,ze keby som toho chlapika, co ma asi 35 kil chytila pod krkom, tak by sa mi velmi ulavilo....

Dakujem Vam za rady, velmi si ich vazim.
0 0
jaminko jaminko

jaminko je offline (nepripojený) jaminko

Nechcem zakladat novu temu kedze moja otazka je velmi podobna ako zakladatelova. Moja situacia :
k 31.12 sme viacery dostali vypovede (pekny vianocny darcek :/ ). Kedze som ale pracoval len poslednych 6 mesiacov a predtym som bol na Urade prace, nemam narok na davku v nezamestnanosti. Kedze manzelka je na materskej na Urade nam nepriznali ani davku v hmotnej nudzi, preto chcem ist hned po 31.12 na PN pokial budem v ochrannej lehote. Ako mam postupovat s PNkou, zaniest papiere na Socialnu poistovnu a aj Zdravotnu? V zivote som takuto vec nerobil ale bohuzial zivotna situacia ma k tomu donutila :/
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

jaminko Pozri príspevok
Nechcem zakladat novu temu kedze moja otazka je velmi podobna ako zakladatelova. Moja situacia :
k 31.12 sme viacery dostali vypovede (pekny vianocny darcek :/ ). Kedze som ale pracoval len poslednych 6 mesiacov a predtym som bol na Urade prace, nemam narok na davku v nezamestnanosti. Kedze manzelka je na materskej na Urade nam nepriznali ani davku v hmotnej nudzi, preto chcem ist hned po 31.12 na PN pokial budem v ochrannej lehote. Ako mam postupovat s PNkou, zaniest papiere na Socialnu poistovnu a aj Zdravotnu? V zivote som takuto vec nerobil ale bohuzial zivotna situacia ma k tomu donutila :/
ak si 31 12 ešte zamestnancom, tak PN predložíš zamestnávateľovi, vyplatí ti jeden deň náhradu príjmu a postúpi PN do SP......
0 0
jaminko jaminko

jaminko je offline (nepripojený) jaminko

a ked pojdem na PN az po 31.12 kedze doktory uz "sviatkuju" ?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

jaminko Pozri príspevok
a ked pojdem na PN az po 31.12 kedze doktory uz "sviatkuju" ?
máš 7 dňovú ochrannú dobu.......môžeš, ale za dni kedy nebudeš PN si samoplatiteľom ZP.....
0 0
jaminko jaminko

jaminko je offline (nepripojený) jaminko

OK, dakujem za odpoved, PNku treba zaniest teda na Socialku a Zdravotku?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jaminko Pozri príspevok
OK, dakujem za odpoved, PNku treba zaniest teda na Socialku a Zdravotku?
Odpoveď máš v prísp. 33 od Veroniky.
0 0
jaminko jaminko

jaminko je offline (nepripojený) jaminko

to mi je jasne, ale ja budem na PN az po 31.12 tak preto ma zaujima ako postupovat, samozrejme ked by som bol PN pocas zamestnania tak viem ako postupovat
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jaminko Pozri príspevok
to mi je jasne, ale ja budem na PN az po 31.12 tak preto ma zaujima ako postupovat, samozrejme ked by som bol PN pocas zamestnania tak viem ako postupovat
Keď bude DPN až po skončení PP , tlačivo o DPN zanesieš priamo do SP. Ak PN začne v lehote tých 7 dní, budeš mať nárok na nemocenské.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať