Zavrieť

Porady

Výpočet materskej SZČO + HPP

Dobry den, vie mi prosim Vas niekto poradit v takomto pripade. Som SZCO uz viac ako 2 roky, platim vsetky povinne odvody uz viac ako rok z vymeriavacieho minima a budem platit az do konca februara 2013. Ak od 1.3.2013 ukoncim zivnost a zamestnam sa na HPP, otehotniem a pojdem na matersku a nesplnim zo zamestnania podmienku 270 dni od porodu, v takomto pripade mi ako budu vypocitavat matersku? Bude sa mi brat cele obdobie ako SZCO, cize materska z minima, alebo sa bude posudzovat aj moj prijem z HPP, kde mam vyssiu mdzu ako min., konkretne 1000 Eur. Vie mi niekto v tomto poradit prosim?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    alebo sa zamestnaj ešte t.r. s max. VZ, rok 2012 sa ti bude posudzovať na dávky NP v roku 2013, po odpracovaní 90 dní......podľa môjho názoru je táto varianta najvýhodnejšia....

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Ak sa zamestnáš od 1.3.2013, a odvody pôjdu 90 dní zo zamestnania, tak VZ pre výpočet materského bude zo zamestnania. (Ukončené poistenie z titulu SZČO pripočítajú k poisteniu zo zamestnania, takže 270 dní spĺňaš už pri nástupe).
    Naposledy upravil Andyke : 18.12.12 at 07:54

    Yanna8 je offline (nepripojený) Yanna8

    Yanna8
    Velmi pekne dakujem za odpoved. Rozumiem tomu spravne, ze staci sa mi zamestnat sa min. 90 dni pred odchodom na matersku a cela materska sa mi bude pocitat zo zamestnania? Co v pripade ak pocast tychto 90 dni budem PN? Ovplyvni to nejako vysku materskej? Vopred dakujem za odpoved.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Yanna8 Pozri príspevok
    Velmi pekne dakujem za odpoved. Rozumiem tomu spravne, ze staci sa mi zamestnat sa min. 90 dni pred odchodom na matersku a cela materska sa mi bude pocitat zo zamestnania? Co v pripade ak pocast tychto 90 dni budem PN? Ovplyvni to nejako vysku materskej? Vopred dakujem za odpoved.
    MD či PN budú z min. VZ, t.j. z 393€

    Yanna8 je offline (nepripojený) Yanna8

    Yanna8
    Ak sa zamestnam na 1000 Eur (min. 90 dni pred odchodom na MD) a v tychto 90tich dnoch budem napr. 60 dni PN, MD sa mi bude pocitat z minima?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Yanna8 Pozri príspevok
    Ak sa zamestnam na 1000 Eur (min. 90 dni pred odchodom na MD) a v tychto 90tich dnoch budem napr. 60 dni PN, MD sa mi bude pocitat z minima?
    Ano, na to aby si mala materskú rátanú z 1000 eur nesmieš počas tých 90 dní byť na PN.

    Yanna8 je offline (nepripojený) Yanna8

    Yanna8
    Ako sa pocita MD, ak napriklad sa zamestnam na 1000 Eur od 1.3.2013, zamestnavatel bude za mna platit odvody 90 dni a potom pojdem na PN az do MD? Alebo je tam podmienka, ze poslednych 90 dni od MD zamestnanca nesmie byt zamestnanec PN, ak chce aby sa mu pocitala MD z 1000 Eur? Dakujem

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Yanna8 Pozri príspevok
    Ako sa pocita MD, ak napriklad sa zamestnam na 1000 Eur od 1.3.2013, zamestnavatel bude za mna platit odvody 90 dni a potom pojdem na PN az do MD? Alebo je tam podmienka, ze poslednych 90 dni od MD zamestnanca nesmie byt zamestnanec PN, ak chce aby sa mu pocitala MD z 1000 Eur? Dakujem
    berie sa dĺžka pracovného pomeru......

    Yanna8 je offline (nepripojený) Yanna8

    Yanna8
    Cize ak chcem mat pocitanu MD z 1000 Eur, mozem sa napr. od 1.3.2013 zamestnat, odrobit min. 90 dni a potom ist na PN az do nastupu na MD a budem mat MD pocitanu z 1000 Eur? Alebo najskor sa zamestnat a ist na PN a min. 90 dni pred nastupom na MD ukoncit PN aby sa mi pocitala MD z 1000 Eur? Alebo je to jedno?
    Mila123 je to jedno....

    Výpočet materskej SZČO + HPP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.