Zavrieť

Porady

odvody SZCO + HPP

Zdravim,

snazil som sa nastudovat vsetko okolo odvodov co potrebujem, ale uz mam z toho max. gulas a potrebujem s tym pomoc. Som zamestnany na hlavny pracovny pomer a zaroven ako SZCO.

HPP: Uhrn prijmov(hrube): 280533,- Sk Uhrn povinneho poistneho: 36022,- Sk Zaklad dane : 244511,- Sk

SZCO: prijmy: 172785,- Sk vydavky : 160349,- Sk

Prijmy zo SCZO mam po prvykrat v roku 2005. Potreboval by som z hore uvedenych udajov vypocitat, kolko by som mal odvadzat od 1.7. do socialnej a zdravotnej poistovne.

DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milann je offline (nepripojený) Milann

    Milann
    Dakujem.

    Takze za 12 mesiacov to bude celkom 39048,- .

    Vidim tu len jedinu moznost ako sa tomu vyhnut(teda ak som si dobre pozrel prispevky o s.r.o.): Zalozim si s.r.o. a zrusim zivnost pred 1.7.2006. Tym padom uz nebudem musiet platit tieto odvody. V s.r.o. budem konatelom bez odmeny - teda za s.r.o uz sa bude platit iba dan a nic ine.

    Zaloznie s.r.o ma bude stat podstatne menej nez by som mal odviest(asi 12.000,-).

    Dobre uvazujem???
    Naposledy upravil Milann : 06.03.06 at 11:13

    Milann je offline (nepripojený) Milann

    Milann
    Prosim mam pravdu vyssie? a este ak teda uz nebudem mat zivnost od 1.7. tak nemusim nic nahlasovat do ZP a SP??? dakujem

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ak nebudeš mať živnosť, teda ju zrušíš musíš to oznámiť SP, ZP a aj DÚ, ak máš prevádzku tak musíš zrušiť aj tú.

    Milann je offline (nepripojený) Milann

    Milann
    no ale na SP ani ZP o mne nevedia - nemal som povinnost im nieco platit - ani som sa tam neregistroval(asi som sa mal - oznamovacia povinnost tusim)

    hmm tak mam im nieco hlasit alebo nie? ked na mna nebodaj pridu tak im nebudem nic dlzny, akurat som si nesplnil oznamovaciu povinnost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.