Zavrieť

Porady

vypovedanie život. poistky

Ahojte, napísala a poslala som na centrálu výpoveď živ. poistky. Ozvala sa mi pracovníčka že ako si to predstavujem, treba ísť osobne na pobočku a tam treba požiadať o zrušenie. Vraj to mohol napísať v mojom mene hocikto, že som si mala dať overiť podpis. Nakoľko už je iba pár dní aby som stihla do termínu 6 týždňov ísť na pobočku, ktorá je asi 70km odo mňa, tak sa bojím že to nestihnem. Sú posledné dni vpráci a nemôžem odísť skoršie z práce. Poistku mi zakladal agent ktorý ani neviem odkiaľ bol.. Ale chcem vedieť či mi beží výpovedná lehota aj keď som to poslala na centrálu /tak mi poradila ich pracovníčka na infolinke/ a nie na pobočku, alebo to budú brať že som nepožiadala o zrušenie poistky? Ďakujem.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

Miichaela
Dobrý deň, žiaľ žiadna výpovedná doba Vám nebeží. Mám podobnú skúsenosť. Zaslala som list o zruženie, bez reakcie. Telefonicky som sa ohlásila, že či registrujú moju výpoveď a odpoveď bola, že nie, pretože je to bez overeného podpisu a oni si nemôžu na zákade takejto žiadosti dovoliť zrušiť poistku. Poslala som im potom list s overeným podpisom od notára a bolo po probléme. No i tak im to trvalo vyše mesiaca, kým som dostala papiere, že potvrdzujú zrušenie.
kn-alka Ja som mala živ.poistku v Kooperatíve, zrušila som ju obyčajným listom bez overeného podpisu na centrálu, nebol s tým žiadny problém. Peniažky mi nabehli na účet.
freddy87 Podľa mojich skúseností s tým nie je žiadny problém, a to som ich priamo, či nepriamo vypovedal už niekoľko desiatok. Je to ale o spoločnostiach, keď si robíte zmluvy v hocijakých sra*kách, tak Vás budú takto terorizovať

vypovedanie život. poistky

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.