Zavrieť

Porady

Zákon o bytových domoch

Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Keby ste mali robiť nový zákon o bytových domoch čo by ste tam dali a prečo - (nemusí byť krátke zdôvodnenie). Je to jedno, či je to z pohľadu majiteľov bytov, SVB, družstva alebo správcovskej spoločnosti.

Orim Pozri príspevok
Ospravedlňujem sa všetkým, ktorí nepochopili o čo mi šlo. Asi som to nezrozumiteľne sformuloval.

Skúsim to znova.
Predstavte si, že nemáme žiadny zákon o bytových domoch. Možno ho je treba, možno nie. Ak by mal byť musí sa premyslieť a vytvoriť, toto môže trvať 1-2 roky ak sa na budúci rok začne.

Ak súhlasíte, že by ho treba treba skúste tu naformulovať jednotlivé §. Aj keď máme demokraciu pokúste sa vynechať ti žabomyšie vojny ktoré máte medzi sebou . Je možné, že by sa z tohoto mohlo niečo dostať aj do zákona. Podotýkam, že nie som v tej skupine čo ho bude tvoriť.

Skúste nad tým uvažovať aj z trocha iného pohľadu, napr. viacej majiteľov bytov budú zahraniční majitelia, ktorý vôbec nebudú chodiť na schôdze. V zime bude treba odhadzovať sneh, ako na to. Zahraniční majitelia budú ochotní platiť za všetky služby a pod. Môže ich byť väčšina.
Naposledy upravil Orim : 22.12.12 at 00:43
Usporiadat
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

zknihy Pozri príspevok
Logicky
Demokraticky

Ja to nikomu neupieram

Za 5 rokov som veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeľmi zriedka napísal niekomu : Nepíš hovadiny (akože zákaz)
a asi vôbec nie : Nepíš vôbec.

Ale potom ja mám rovnaké právo povedať môj názor na jeho názor (najmä ak je to hovadina : právna / technická / logická )
Veď hovorím, každý ...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

zknihy Pozri príspevok
Farizejka !!!!!!!!

3 príspevky máš k téme

Ale č. 7,23,25,30 sú mimo = nemáš čo poučovať sitko /sitka / sita / sito - - si to zapamataj
A pohli sme sa zadkom, dopredu? Tak potom vieme, kam ideme!!!
0 0
zknihy zknihy

zknihy je offline (nepripojený) zknihy

sito Pozri príspevok
A pohli sme sa zadkom, dopredu? Tak potom vieme, kam ideme!!!

Ja na Travik ( lebo som sľúbil )
0 0
brani brani

brani je offline (nepripojený) brani

komentar k inteligencii autora prispevku ta tu nikto neziada (vid niekde vizsie), tema je ina:

zknihy Pozri príspevok
Teraz máš 3 :
nadpolovičnú väčšinu prítomných
všetkých
2/3 všetkých

čo také by si tam dala ?????????
radsej tam verkaz nedavaj nic, lebo hned bude pochybnost o tvojej inteligencii
PS1
U nás / pred asi 5 rokmi / odsúhlasiť úver

2/3 sme nazbierali na 3 schôdzach (tá istá prezenčka )

PS2
Špecialita ( náš zástupca dal prezenčku SBDO, ktorých sme poverili vybavením úveru ) : Volala mi pani zo StSp (lebo ma poznala ako spoľahlivého ), že do 2/3 chýbajú 3 podpisy
(tak som " v duchu zákona / vôle väčšiny vlastníkov " nekecal, obišiel 3 normálnych mojich známych a doplnil som tie 3 podpisy, aby bola naplnená aj litera zákona.
ked ty traja normalny tvoji znami su normalny preco normalne nepridu na schodzu?

Neviem ale tema je zakon o bytovych domoch a tebe evidentne ziaden zakon asi netreba podla toho co si tu popisal. Otvor si temu ako protizakonne vybavit vsetko okolo bytoveho domu a mozes prispievat tam.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Včera 20:39 #56

zknihy

Zas trepeš o inom, keď nedočítaš vetu.

Do FO jasne že nejde záloha, ale príspevok
ani poplatok za správu nie je záloha
písal som preddavok / záloha na služby a ...

Jediný, kto tu trepe a nielen v tejto téme, si ty sám (to nie je len môj názor). Do FO ide PREDDAVOK.

Llívia Pozri príspevok
1. Všade, kde sa píše o príspevku do fondu prevádzky údržby a opráv vypustiť slovo "preddavok", lebo toto preddavok nie je...
Dopĺňam:
1. Nebol pri problém pri dražbách.
Včera 20:26 #53
zknihy
Ako keby to nebolo jedno či preddavok, alebo záloha.

Písala som o vypustení slova PREDDAVOK. Neviem, čo trepeš o nejakej zálohe. Preddavok a záloha sú vyznamovo podobné slová. PREDDAVOK do FO nie je to isté ako PRÍSPEVOK do FO.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Llívia Pozri príspevok
1. Všade, kde sa píše o príspevku do fondu prevádzky údržby a opráv vypustiť slovo "preddavok", lebo toto preddavok nie je....

Dopĺňam:
1. Nebol pri problém pri dražbách....
Trochu to poopravím: všade, kde sa píše o PREDDAVKU do fondu prevádzky údržby a opráv nahradiť slovo PREDDAVOK slovom PRÍSPEVOK. Dúfam, že už všetci chápu, ako som to myslela
1 0
zknihy zknihy

zknihy je offline (nepripojený) zknihy

brani Pozri príspevok
komentar k inteligencii autora prispevku ta tu nikto neziada (vid niekde vizsie), tema je ina:


ked ty traja normalny tvoji znami su normalny preco normalne nepridu na schodzu?

Neviem ale tema je zakon o bytovych domoch a tebe evidentne ziaden zakon asi netreba podla toho co si tu popisal. Otvor si temu ako protizakonne vybavit vsetko okolo bytoveho domu a mozes prispievat tam.
1, nie som jasnovidec
2, nie som zvedavec
3, nebol som ani len zástupca


4, som iba normálny človek, čo nie je lenivý a vie to vybaviť
0 0
zknihy zknihy

zknihy je offline (nepripojený) zknihy

brani Pozri príspevok
komentar k inteligencii autora prispevku ta tu nikto neziada (vid niekde vizsie), tema je ina:


ked ty traja normalny tvoji znami su normalny preco normalne nepridu na schodzu?

Neviem ale tema je zakon o bytovych domoch a tebe evidentne ziaden zakon asi netreba podla toho co si tu popisal. Otvor si temu ako protizakonne vybavit vsetko okolo bytoveho domu a mozes prispievat tam.
Chlapček , choď sa pozrieť do tých papierov = NIČ protizákonné tam nenájdeš

0 0
zknihy zknihy

zknihy je offline (nepripojený) zknihy

sito Pozri príspevok
Noo, že by ste boli len z rodiny?
To zas nyjeeeeeeeee

Ale boli kedysi také krásne časy , keď sme si písali odkazy PLNÉ emócií
0 0
zknihy zknihy

zknihy je offline (nepripojený) zknihy

Llívia Pozri príspevok
Včera 20:39 #56

zknihy

Zas trepeš o inom, keď nedočítaš vetu.
Do FO jasne že nejde záloha, ale príspevok
ani poplatok za správu nie je záloha
písal som preddavok / záloha na služby a ...

Jediný, kto tu trepe a nielen v tejto téme, si ty sám (to nie je len môj názor). Do FO ide PREDDAVOK.



Včera 20:26 #53
zknihy
Ako keby to nebolo jedno či preddavok, alebo záloha.

Písala som o vypustení slova PREDDAVOK. Neviem, čo trepeš o nejakej zálohe. Preddavok a záloha sú vyznamovo podobné slová. PREDDAVOK do FO nie je to isté ako PRÍSPEVOK do FO.
Skontroloval som.

S tým preddavkom máš pravdu.
0 0
zknihy zknihy

zknihy je offline (nepripojený) zknihy

Llívia Pozri príspevok
Trochu to poopravím: všade, kde sa píše o PREDDAVKU do fondu prevádzky údržby a opráv nahradiť slovo PREDDAVOK slovom PRÍSPEVOK. Dúfam, že už všetci chápu, ako som to myslela
Môže byť.

Bola by to gramatická oprava výrazovej chyby v zákone.

Aj keď mám pocit, že Orim čakal, že budeme chcieť zásadnejšie zmeny - min na úrovni ods. .

Teda jeden (asi nereálny ) by som mal.

Zákon píše cca :
Správca
- sa musí starať s odbornou starostlivosťou (nekvalifikované/nekvantifikované čo to je )
- zodpovedá za škody , ktoré spôsobil

aby sa nestalo to , čo nám

(už som písal vybavil som cenovú ponuku komplet )1 ZoD ) na trubky
na to sme nastavili úver
poverili sme SBDO vybavením úveru (ako to zvládli je v predošlých príspevkoch )
potom SBDO "ukecalo" tohoto dodavateľa, aby povedal cenu o 10% vyššiu (ako som vybavil)
bolo spoločné jednanie, dodavateľ povedal vyššiu cenu , s SBDO sme pokričali na seba, náš zástupca potom odmietol tohoto dodavateľa
oslovil som iného dodavateľa = Ts a ďalších jednaní som sa nezúčastnil
Ts dal (odhadujem že po dohode s SBDO ) CP síce nižšiu ako pôvodný dodavateľ - - ale na začiatku si akosi nikto NEVŠIMOL, že tam nemá zahrnutý plyn
takže ju asi náš zástupca odsúhlasil (podklad pre prvú ZoD )
a asi potom naňho zahrali , že : aha veď tam nie je plyn , veď aj ten treba a prišla druhá ZoD
je tam podpis nášho zástupcu (ktorý na dvoch ZoD vlastne akože odsúhlasil zvýšenie ceny o vyše 300 000 Sk / pri mnou dohodnutej 2 000 000 )
predstavenstvo neskôr argumentovalo zvýšenie ceny odsúhlasením nášho zástupcu
hoci to bolo nad limit povolený zástupcovi a mala byť odsúhlasujúca schôdza
realizovali sa prácevýsledok :
pred 2,5 rokmi sme mali na FO -20 000 (ale už evri !!!!!!!!!!!!!!!!!)
a SBDO nám robilo všetky opravy (nie iba havárie a podľa noriem povinné = PREČO asi )
potom boli zo 3 divné schôdze
na jednej sa vraj dohodlo, že si zvýšime príspevok do FO a vyrovnáme mínus ( cca v 2. Q 2013 to bude pravda )

síce niekto vyšetruje nejakého bývalého predsedu OSBD
síce sa vymenilo predstavenstvo (a nie je tam kombinácia : otec=predseda predstavenstva/ syn = podpredseda SBDO )

Ale my zaplatíme ten rozdiel
asi 20 našich vlastníkov je spokojných s týmto správcom (toľko ich naposledy prišlo zo 69 )
0 0
brani brani

brani je offline (nepripojený) brani

zknihy Pozri príspevok
Chlapček , choď sa pozrieť do tých papierov = NIČ protizákonné tam nenájdeš
4, som iba normálny človek, čo nie je lenivý a vie to vybaviť
Ujo, ano mate pravdu, papier znesie vela, to ano, len ta cesta ktorou ten papier vznikol je taka všelijaka len nie v zmysle temy a uz vobec nie v zmysle zakona a neviem co ma lenivost spolocne s tym ci to dokazes vybavit
0 0
brani brani

brani je offline (nepripojený) brani

zknihy Pozri príspevok

(už som písal vybavil som cenovú ponuku komplet )1 ZoD ) na trubky
na to sme nastavili úver
poverili sme SBDO vybavením úveru (ako to zvládli je v predošlých príspevkoch )
potom SBDO "ukecalo" tohoto dodavateľa, aby povedal cenu o 10% vyššiu (ako som vybavil)
bolo spoločné jednanie, dodavateľ povedal vyššiu cenu , s SBDO sme pokričali na seba, náš zástupca potom odmietol tohoto dodavateľa
oslovil som iného dodavateľa = Ts a ďalších jednaní som sa nezúčastnil
jaj aha ho to je presne to ako pises v predchadzajucom ze dokazes vybavit lebo niesi lenivy
Ts dal (odhadujem že po dohode s SBDO ) CP síce nižšiu ako pôvodný dodavateľ - - ale na začiatku si akosi nikto NEVŠIMOL, že tam nemá zahrnutý plyn ty si si to nevsimol tiez? pretoze si sa dalsich jednani nezucastnil...
takže ju asi náš zástupca odsúhlasil (podklad pre prvú ZoD )
a asi potom naňho zahrali , že : aha veď tam nie je plyn , veď aj ten treba a prišla druhá ZoD
je tam podpis nášho zástupcu (ktorý na dvoch ZoD vlastne akože odsúhlasil zvýšenie ceny o vyše 300 000 Sk / pri mnou dohodnutej 2 000 000 )
predstavenstvo neskôr argumentovalo zvýšenie ceny odsúhlasením nášho zástupcu
hoci to bolo nad limit povolený zástupcovi a mala byť odsúhlasujúca schôdza
realizovali sa prácevýsledok :
pred 2,5 rokmi sme mali na FO -20 000 (ale už evri !!!!!!!!!!!!!!!!!)
a SBDO nám robilo všetky opravy (nie iba havárie a podľa noriem povinné = PREČO asi )
potom boli zo 3 divné schôdze tak to vidíš ty, podla ostatných mozno divne neboli, pre mna su divne zas tie kde sa beha po bytoch a dopisuju vlastnici do prezencky a nahanaju hlasy.
na jednej sa vraj dohodlo, že si zvýšime príspevok do FO a vyrovnáme mínus ( cca v 2. Q 2013 to bude pravda )

síce niekto vyšetruje nejakého bývalého predsedu OSBD
síce sa vymenilo predstavenstvo (a nie je tam kombinácia : otec=predseda predstavenstva/ syn = podpredseda SBDO )

Ale my zaplatíme ten rozdiel
asi 20 našich vlastníkov je spokojných s týmto správcom (toľko ich naposledy prišlo zo 69 )
aj napriek tomu ti musim dat za pravdu ze sbd, osbd, ubd a ine druzstva ktore spravuju BD a teraz sa nechcem nikoho dotknut takze cest vynikmam si robia sami po svojom co chcu a ako chcu a samozrejme pre dobro vlastnikov a za co naj(ne)vyhodnejsich podmienok bolo tomu tak aj u nas a kazdeho to stvalo, nahovorili ma aby sme predsedu zrusili a ja som to prebral a dnes ked to nejako zacalo konecne po 2 rokoch fungovat tak ty co vykrikovali proti byvalemu najviac sa ani neunuvaju prist na schodzu aby podporili to za co predtym vykrikovali (napr. ze sa nic nerobi, rozhadzuju sa peniaze na nezmyselne veci ...)
preto by som dal hlasovacie pravo rozhodnut o veciach v bytovom dome ludom, ktori maju zaujem a na schodzu aj pridu, ostatny sedte doma a nadavajte sami na seba.
0 0
zknihy zknihy

zknihy je offline (nepripojený) zknihy

brani Pozri príspevok
aj napriek tomu ti musim dat za pravdu ze sbd, osbd, ubd a ine druzstva ktore spravuju BD a teraz sa nechcem nikoho dotknut takze cest vynikmam si robia sami po svojom co chcu a ako chcu a samozrejme pre dobro vlastnikov a za co naj(ne)vyhodnejsich podmienok bolo tomu tak aj u nas a kazdeho to stvalo, nahovorili ma aby sme predsedu zrusili a ja som to prebral a dnes ked to nejako zacalo konecne po 2 rokoch fungovat tak ty co vykrikovali proti byvalemu najviac sa ani neunuvaju prist na schodzu aby podporili to za co predtym vykrikovali (napr. ze sa nic nerobi, rozhadzuju sa peniaze na nezmyselne veci ...)
preto by som dal hlasovacie pravo rozhodnut o veciach v bytovom dome ludom, ktori maju zaujem a na schodzu aj pridu, ostatny sedte doma a nadavajte sami na seba.
Mne nemusíš vysvetľovať.

Pred tým prípadom som bol zástupca u nás

Jún 2011 až júl 2012 som bol zástupca v inom - a tam som od júla správca.

Od augusta do novembra som 3x každému dal do schránky úvahu o vlastnej kotolni / cenové ponuky (aj s financovaním dodavateľom, lebo nechcú úver) / tabuľku platieb za teplo pre CZT / splácanie vlastnej kotolne / po splatení
a zvolal jednu schôdzu

Jedným z výsladkov bolo, že v nvembri jeden debo rozprával, že :

som sa dohodol s CZT (od ktorého by som ich chcel odtrhnúť ) , aby menej kúrili / bolo ľuďom zima / odsúhlasili mi ( NIE SEBE !!!! ale mne ) výstavbu vlastnej kotolne
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

nika.sum Pozri príspevok
Mne chyba nejaka paka na to, aby ludia nepodvadzali s poctom prihlasenych osob. Vela ludi si to vysvetluje tak, ze ma prihlasenych len tych co su na trvaly pobyt a nie ten pocet, ktorí v byte naozaj byva. Ja ako zastupca mozem poziadat, aby si to opravili, ale ked odmietnu, mame nejaku moznost?
Tiez som chodila robit odpocet vody, isla som bez upozornenia, pretoze vedla v dome zistili, ze poniektorí maju magnet na vodomeroch. Do jedneho bytu ma odmietli pustit, len nahlasili stav. Ale co mozeme robit, ked mame podozrenie? (teraz nam prave namontovali antimagneticke, snad aspon to pomoze).
pocert prihlasenych a tych, co maju v byte TP su 2 rozne veci
0 0
zknihy zknihy

zknihy je offline (nepripojený) zknihy

brani Pozri príspevok
aj napriek tomu ti musim dat za pravdu ze sbd, osbd, ubd a ine druzstva ktore spravuju BD a teraz sa nechcem nikoho dotknut takze cest vynikmam si robia sami po svojom co chcu a ako chcu a samozrejme pre dobro vlastnikov a za co naj(ne)vyhodnejsich podmienok bolo tomu tak aj u nas a kazdeho to stvalo, nahovorili ma aby sme predsedu zrusili a ja som to prebral a dnes ked to nejako zacalo konecne po 2 rokoch fungovat tak ty co vykrikovali proti byvalemu najviac sa ani neunuvaju prist na schodzu aby podporili to za co predtym vykrikovali (napr. ze sa nic nerobi, rozhadzuju sa peniaze na nezmyselne veci ...)
preto by som dal hlasovacie pravo rozhodnut o veciach v bytovom dome ludom, ktori maju zaujem a na schodzu aj pridu, ostatny sedte doma a nadavajte sami na seba.
tu už narážaš na hranice demokracie
0 0
zknihy zknihy

zknihy je offline (nepripojený) zknihy

henrieta3 Pozri príspevok
pocert prihlasenych a tych, co maju v byte TP su 2 rozne veci
ale sem tam sa stane, že ten počert je rovnaký a väčšinou aj počet
0 0
brani brani

brani je offline (nepripojený) brani

zknihy Pozri príspevok
tu už narážaš na hranice demokracie
Demokracia ti dala pravo rozhodovat demokratickym sposobom, cize napr. hlasovanim na schodzi, ked svoje pravo (v zakone je aj povinnost) nevyuzijes, mal by to byt tvoj problem. Preco ma mensina doplatit nato ze vacsina nema nazor resp nechce ho prezentovat v hlasovani?? ja si naopak myslim ze prave toto je demokracia ze by aj mensina mala pravo rozhodnut o veciach ktore ich trapia a prave tento zakon to neumoznuje. Je to ako z volbami mas pravo ist volit a ked nejdes a ucast ne 45% co sa nic nestane?? stane volby rozhodnu o tom kto ma kolko hlasov a zostavi sa vlada a to demokracia je cize stale nevidim problem v tom aby sa dalo hlasovanie vacsiny po hodine od zaciatku schodze a ty co nechcu a nehlasuju nech prijmu rozhodnutia tych co maju zaujem nieco spravit. typicky priklad je dochodca s nazorom, naco pojdem na schodzu sak ja uz tu dlho zit nebudem
0 0
brani brani

brani je offline (nepripojený) brani

kandrot Pozri príspevok
prečítaj, umožňuje

ale iba o menej závažných
zakon poznam, ale prave o tych zavaznych o ktorych by mali mat zaujem ludia sa nieco dozvediet a riesit ich tak ich nedokazes vyriesit, nie preto ze su proti ale preto ze nepridu.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Ospravedlňujem sa všetkým, ktorí nepochopili o čo mi šlo. Asi som to nezrozumiteľne sformuloval.

Skúsim to znova.
Predstavte si, že nemáme žiadny zákon o bytových domoch. Možno ho je treba, možno nie. Ak by mal byť musí sa premyslieť a vytvoriť, toto môže trvať 1-2 roky ak sa na budúci rok začne.

Ak súhlasíte, že by ho treba treba skúste tu naformulovať jednotlivé §. Aj keď máme demokraciu pokúste sa vynechať ti žabomyšie vojny ktoré máte medzi sebou . Je možné, že by sa z tohoto mohlo niečo dostať aj do zákona. Podotýkam, že nie som v tej skupine čo ho bude tvoriť.

Skúste nad tým uvažovať aj z trocha iného pohľadu, napr. viacej majiteľov bytov budú zahraniční majitelia, ktorý vôbec nebudú chodiť na schôdze. V zime bude treba odhadzovať sneh, ako na to. Zahraniční majitelia budú ochotní platiť za všetky služby a pod. Môže ich byť väčšina.
Naposledy upravil Orim : 22.12.12 at 00:33
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať