Zavrieť

Porady

to dieta asi neni moje

Mam docela pochybnosti o tom ci moje dieta je naozaj moje, ci ma manzelka nepodviedla ked sme uz boli spolu zobraty, dieta ma uz vyse troch rokoch. Zaujima ma keby som isiel na testy otcovstva a zistil ze dieta neni moje, ze ma zena podviedla a oklamala, ci budem musiet platit na to decko peniaze.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ty to dieťa nemáš rád, cítiť to z Tvojich slov......
1 1
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Mila123 Pozri príspevok
ty to dieťa nemáš rád, cítiť to z Tvojich slov......
Ak vychováva kukučku,ani sa mu nečudujem. Ale až by som niečo také ja zistil,čo teda nehrozí,tak by krv striekala ešte aj na súde....
Ináč,tiež som na odpoveď zvedavý,minule som o tom tak premýšľal.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

marleau Pozri príspevok
Ak vychováva kukučku,ani sa mu nečudujem. Ale až by som niečo také ja zistil,čo teda nehrozí,tak by krv striekala ešte aj na súde....
Ináč,tiež som na odpoveď zvedavý,minule som o tom tak premýšľal.
ježkove husličky.......a ako bude reagovať, že sa pomýlil, keď to "decko" bude jeho a bude platiť výživné ????? potom ho už bude milovať??????
ako keby to dieťa mohlo za to, kto je jeho otec.......
10 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

no najskôr sa nad sebou zamysli... či robenie testov neurobí v rodine ešte viac zlého... v prvom rade sa na dieťa pozri... či sa na teba aspoň trochu podobá, potom sa zamysli, aký ste mali vzťah s manželkou pred tými troma rokmi či by toho bola vtedy schopná a či ste sa venovali "výrobnej" činnosti... alebo skôr hádali...

ak máte v manželstve problémy je hlúposť ťahať do toho dieťa resp. používať ho ako nástroj ďalších hádok...

no a záverom ak by sa zistilo, že nie je tvoje, tak áno je to dostatočný dôvod na rozvod, avšak v rodnom liste, na matrike a inde si už ako otec zapísaný a tejto nálepky sa nezbavíš tak ľahko... keďže tri roky si sa k dieťaťu priznával, budeš sa musieť starať o jeho výživu naďalej... jedine, že by tvoju úlohu prebral a chcel prebrať biologický otec... ale to by ti manželka musela prezradiť kto to je, a dokázať mu to tiež nebude jednoduché a nepôjde to hneď...
3 0
kapuca kapuca

kapuca je offline (nepripojený) kapuca

Mne ide iba o to ci je to riesitelne. Proste manzelka sa vychrape s druhym otehotnie a spokojne si spava s vedomim ze to nieje manzelove. A zalubeny blbec jej to zhltne ze je jeho ked sam v kutiku duse vie, ze take nieco od nej moze cakat. Je to v poriadku? Teraz sa to klamstvo prevali po troch rokoch a on ma 20 rokov platit za dieta, ktore neni jeho a on bol len sprosto podvedeny?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Ak dobre viem, zákon o rodine umožňuje zapretie otcovstva do 3 rokov od zistenia skutočnosti, že nie je otcom dieťaťa a potom by na "to decko" nemal dôvod platiť.
http://www.vop.gov.sk/urcovanie-otcovstvaxx

Za 3 roky si neobľúbiť dieťa, nevytvoriť si k nemu vzťah a ak, tak len negatívny...nechcela by som byť v koži toho dieťaťa.... Že to bol, v prípade, ak sa obavy potvrdia, zlý výber matky, to už je o inom... a ak sa nepotvrdia, čo potom? Vrátiš tie roky späť, aby si svoje dieťa ľúbil?
Naposledy upravil Dav : 29.12.12 at 12:50 Dôvod: link na Zákon o rodine
6 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kapuca Pozri príspevok
Mam docela pochybnosti o tom ci moje dieta je naozaj moje, ci ma manzelka nepodviedla ked sme uz boli spolu zobraty, dieta ma uz vyse troch rokoch. Zaujima ma keby som isiel na testy otcovstva a zistil ze dieta neni moje, ze ma zena podviedla a oklamala, ci budem musiet platit na to decko peniaze.
Podľa zákona o rodine platí, že ak sa narodí dieťa v čase od uzavretia manželstva do uplynutia trojstého dňa po zániku manželstva alebo po jeho vyhlásení za neplatné, považuje sa za otca manžel matky.
Ak sa narodí dieťa žene znovu vydatej, považuje sa za otca neskorší manžel, aj keď sa dieťa narodilo pred uplynutím trojstého dňa po tom, čo jej skoršie manželstvo zaniklo alebo bolo vyhlásené za neplatné.
Manžel môže do troch rokov odo dňa, keď sa dozvie, že sa jeho manželke narodilo dieťa, zaprieť na súde, že je jeho otcom.
0 0
kapuca kapuca

kapuca je offline (nepripojený) kapuca

To je pekne nespravodlive, ked mas zenu rad tak proste si nepriznas ze by ti klamala a ked sa to potom prevali preco by na to mal otec doplacat ale nie jeho nezodpovedna matka ona nech si ho zivy. A nie potom bude pitat neviem ake alimenty aby z toho sa uzivila aj ona nie iba dieta.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Teraz sa to klamstvo prevali po troch rokoch
ked mas zenu rad tak proste si nepriznas ze by ti klamala a ked sa to potom prevali
takže sa už prevalilo?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Inak, by sme sa čudovali, kolko otcov si myslí, že sú to ich deti a pritom to nieje tak, prepokladám nejaké 3% detí,že je tak...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Inak, by sme sa čudovali, kolko otcov si myslí, že sú to ich deti a pritom to nieje tak, prepokladám nejaké 3% detí,že je tak...
http://www.pluska.sk/slovensko/slovaci-ich-kukucky.html
z iného článku...
Nevedomky údajne vychováva cudzie dieťa každý desiatky otec.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ak si to len namyslas, tak sa na to radsej vykasli a lub svoje dieta aj nadalej rovnako.
Aj my matky, mame obcas pocit, ze to nase dieta nie je nase, ze nam ho hadam v porodnici vymenili

Ak ti manzelka nieco naznacuje, tak sa jej spytaj priamo,porozpravajte sa o tom,rozhodnes sa ako dalej.
Mozno ti pomoze tento link : http://www.vop.gov.sk/zrusenie-otcov...otec-suhlasixx
7 0
kapuca kapuca

kapuca je offline (nepripojený) kapuca

Nejde konkretne o mna len sa ma ta situacie dotika, neprevalilo sa to zatial. Proste ten dotycny manzel je neskutocne naivny alebo blbec inak sa to neda nazvat. Kazdy kto pozna dotycnu manzelku vie ze to je tak 99 percent, ze to decko neni jeho staci sa nanho pozriet... tak by som to chcel nejak vyriesit zanho ale ked bude muset aj tak platit tak to je nic moc.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

kapuca Pozri príspevok
Nejde konkretne o mna len sa ma ta situacie dotika, neprevalilo sa to zatial. Proste ten dotycny manzel je neskutocne naivny alebo blbec inak sa to neda nazvat. Kazdy kto pozna dotycnu manzelku vie ze to je tak 99 percent, ze to decko neni jeho staci sa nanho pozriet... tak by som to chcel nejak vyriesit zanho ale ked bude muset aj tak platit tak to je nic moc.
kapuca, ale moc ti neverím, najskor píšeš za seba,potom za kamoša- je mi to také zvláštné celé...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Stanislav 1975 Pozri príspevok
kapuca, ale moc ti neverím, najskor píšeš za seba,potom za kamoša- je mi to také zvláštné celé...
možno pochybnosti kamoša preskočili aj na neho....chlapi bacha, aby to na vás nepreskočilo.....

inak viete o tom, že dvaja modrooký nemôžu mať hnedooké dieťa, ale naopak áno....
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

lujza.j Pozri príspevok
možno pochybnosti kamoša preskočili aj na neho....chlapi bacha, aby to na vás nepreskočilo.....

inak viete o tom, že dvaja modrooký nemôžu mať hnedooké dieťa, ale naopak áno....
To jak si na to došla???
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Stanislav 1975 Pozri príspevok
To jak si na to došla???
niekde som to počula,alebo čítala....
0 0
kapuca kapuca

kapuca je offline (nepripojený) kapuca

Niekto mi hovoril, ze sa ma zmenit zakon aj po tych troch rokoch ked zisti otec ze dieta neni jeho nebude muset nanho platit, nepoculi ste o tom nieco?
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

lujza.j Pozri príspevok
niekde som to počula,alebo čítala....
Agentura JPP ....
Prave modra farba oci je silno submisivna
Cize kludne staci, ze obaja rodicia mali jedneho z rodicov, ci dokonca prarodicov hnedookeho ....
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Inak, by sme sa čudovali, kolko otcov si myslí, že sú to ich deti a pritom to nieje tak, prepokladám nejaké 3% detí,že je tak...
Stanko si si istý????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať