Zavrieť

Porady

zaplatené zdravotné poistné

Ema1 Ema1

Ema1 je offline (nepripojený) Ema1

Môžem uviesť v DP za rok 2012 zaplatené zdravotné poistné mesačné preddavky navýšené
o sumu - odvod do zdravotnej, vypočítaný z odstupného, teda všetky odvody do zdravotnej poisťovne za rok 2012?
Usporiadat
Ema1 Ema1

Ema1 je offline (nepripojený) Ema1

Som Slovák, len... zakiaľ som sa druhýkrát pýtala, nezobrazilo mi predošlú odpoveď.
0 0
Ema1 Ema1

Ema1 je offline (nepripojený) Ema1

Veronika, prosím ešte jednu otázku:
Výpoveď bola daná v auguste 2011, to znamená, že august, september, október nepracoval v závislej činnosti ale iba ako SZČO, potom v novembri znovu začína pracovať v súbehu zamestnanec a SZČO a pretrvalo to až do dnes, teda november 2011, december 2011 a celý rok 2012. Zmení sa niečo pri uplatnení nedoplatku preddavkov za rok 2011 zaplatených v roku 2012?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ema1 Pozri príspevok
Veronika, prosím ešte jednu otázku:
Výpoveď bola daná v auguste 2011, to znamená, že august, september, október nepracoval v závislej činnosti ale iba ako SZČO, potom v novembri znovu začína pracovať v súbehu zamestnanec a SZČO a pretrvalo to až do dnes, teda november 2011, december 2011 a celý rok 2012. Zmení sa niečo pri uplatnení nedoplatku preddavkov za rok 2011 zaplatených v roku 2012?
Prečo si to nenapísala hneď na začiatku ? Zmení, pretože nedoplatok z RZZP rozdelíš - to čo sa týka § 5 (závislá činnosť), pripočítaš k odvodom zo zamestnania, nedoplatok z podnikania pripočítaš k výdavkom na poistné z § 6. Žiadne dodatočné DP za rok 2011 podávať nemusíš.

Kopiu RZZP priložíš k DP.
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

veronikasad Pozri príspevok
Katy, v roku 2012 už nebol zamestnancom.
veď tak som to aj myslela - že čo keby mal mínusový príjem z § 5 (teoretizujem)
Nuž ale po doplnení zadávateľky zisťujeme - že žiadny problém vlastne nie je
0 0
Ema1 Ema1

Ema1 je offline (nepripojený) Ema1

Ďakujem moc, pekný večer
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

liduska Pozri príspevok
Zamestnancovi prišiel nedoplatok zo ZP 130 eur za rok 2011. Bol zamestnaný do augusta 2011. Potom bol na ÚP. Za rok 2011 si podával DP. Od septembra 2012 sa znova zamestnal. Má si podať za rok 2011 dodatočné DP a zohľadniť v ňom zaplatený nedoplatok za rok 2011 zaplatený v roku 2012, alebo podať DP za rok 2012 a v ňom zohľadniť zaplatený nedoplatok .
Ak mal v roku 2012 príjem zo zamestnania, uplatní si zaplatený nedoplatok ZP v daňovom priznaní za rok 2012.
2 0
Ema1 Ema1

Ema1 je offline (nepripojený) Ema1

Téma: Zaplatené zdravotné poistné:Výpoveď bola daná v auguste 2011, to znamená, že august, september, október nepracoval v závislej činnosti ale iba ako SZČO, potom v novembri znovu začína pracovať v súbehu zamestnanec a SZČO a pretrvalo to až do dnes, teda november 2011, december 2011 a celý rok 2012. Za obdobie kde bol nezamestnaný vznikol nedoplatok do zdravotnej poisťovne, ktorý budem uvádzať v DP 2012
Túto tému sme vyriešili, len som sa zabudla opýtať, či na Daňový úrad pri odovzdaní DP predkladám, ukončenie prac. pomeru alebo výzvu na doplatenie zdravotného poistenia?
0 0
luciadr luciadr

luciadr je offline (nepripojený) luciadr

Dobry den. Ja mam podobny pripad,lenze nejde o subeh prac. pomeru a szco ale po cely rok 2012 bola dana osoba uz len szco a nedoplatok z rzzp z roku 2011 (tiez kvoli odstupnemu) uhradila v roku 2012. Treba teda podat dodatocne priznanie za rok 2011??
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

luciadr Pozri príspevok
Dobry den. Ja mam podobny pripad,lenze nejde o subeh prac. pomeru a szco ale po cely rok 2012 bola dana osoba uz len szco a nedoplatok z rzzp z roku 2011 (tiez kvoli odstupnemu) uhradila v roku 2012. Treba teda podat dodatocne priznanie za rok 2011??
Ak nedoplatok RZZP vznikol z príjmu zo zamestnania, ktorý v roku 2012 už táto osoba nemala, môže si uhradený nedoplatok uplatniť len podaním dodatočného daňového priznania za rok 2011.
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ema1 Pozri príspevok
Túto tému sme vyriešili, len som sa zabudla opýtať, či na Daňový úrad pri odovzdaní DP predkladám, ukončenie prac. pomeru alebo výzvu na doplatenie zdravotného poistenia?
Prikladáš doklad o zaplatí nedoplatku z RZZP+Oznámenie o výsledku RZZP.
0 0