Zavrieť

Porady

Vysporiadanie pozemkov- nesulad krstneho mena v rodnom liste a liste vlastnictva

Dobry den. Prosim o radu ako vysporiadat pozemky po prastarych rodicoch. Podarilo sa nam uz skontaktovat vsetkych dedicov, ale narazili sme na nezvycajny problem. Pri vypisovani dokumentov sme zistili ze prababka pouzivala dve krstne mena, bez toho aby mala meno oficialne zmenene. Problem vznikol tym ze v case jej narodenia sa mena museli zapisovat do matriky v madarskom jazyku . A tak v tzv. Madarskej knihe na matrike ma meno Orsolia, co v preklade znamena Ursula. Meno Ursula ma zapisane aj v rodnom liste, avsak vsetci ju volali Otilia a meno Otilia sa neskor objavilo aj na oficialnych dokumentoch, ako sobasny list a list vlastnictva k pozemkom, ktore sa snazime vysporiadat, takze predpokladame ze toto meno mala v urcitom obdobi aj v obcianskom preukaze. Na umrtnom list ma vsak znovu meno Ursula, zatial co jej meno na umrtnom liste mojho pradedka, ktory zomrel skor, je Otilia. Mohli by ste mi prosim poradit ako postupovat?
Dakujem
Naposledy upravil erivavs : 10.01.13 at 07:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Vysporiadanie pozemkov- nesulad krstneho mena v rodnom liste a liste vlastnictva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.